PING przestaje działać po czasie na łączu kablowym

Witam posiadam Internet telewizji kablowej Vectra z modemem Motorola SBV5120 SURFboard VoIP podłącząnym do komputera przez kabel sieciowy. Dodatkowe dane: - płyta główna Gigabyte GA-MA790X-DS4 z kartą gigabitową Realtek - Windows XP SP3 wersja przerobiona (MX 7 F by MalcolmX). Internet działał bez zarzutu PRZEZ TYDZIEŃ. Teraz po restarcie czy włączeniu komputera po kilku lub kilkunastu minutach przestaje działać Internet (pingi do bramy i jakiegokolwiek adresu przestają odpowiadać). Połączenie z DHCP i modem pracują zawsze poprawnie nawet gdy tracą się pingi. Modem i lampka karty sieciowej zawsze odpowiednio świeci. Pomaga wyjęcie i włożenie kabla sieciowego, restart modemu lub użycie polecenia NAPRAW w połączeniach sieciowych w Windows. Wtedy Internet działa już aż do następnego restartu systemu. Próbowałem wyszukać wirusy i trojany (Avast, MKS, SpyBot). Wyczyściłem wszystko CCleanerem i zrobiłem logi w HiJackThis i Combofix. Włączyłem wszystkie usługi związane z siecią i po kolei wywalałem różne programy z autostartu. Logi [url=http://www.wklej.org/id/21962/]HiJackThis[/url] Logi [url=http://www.wklej.org/id/21964/]ComboFix[/url] Na laptopie z inną kartą sieciową Realtek i Windows Vista na razie wszystko działało OK (nie miałem okazji testować długo). Wina kompatybilności sieciówki z modemem a może przerobionego Widnowsa MX 7 F by MalcolmX? Na USB nie próbowałem bo na tym przerobionym Windowsie nie chcą się zainstalować sterowniki. Proszę ogromnie o pomoc bo to dziwne, że przez tydzień działało a teraz nie.

Odpowiedzi: 2

Dzierżawa adresu jest ustawiona przez operatora na jedną dobę więc to nie jest problemem.
oczako
Dodano
28.11.2008 13:08:55
A sprawdź czas dzierżawy adresu. Może jest ustawiony na krótki okres i dlatego połączenie chwilowo zanika. Wpisz [i]ipconfig /all[/i] w wierszu poleceń i tam będziesz czas przydzielenia adresu i czas wygaśnięcia dzierżawy.
pulkownik
Dodano
27.11.2008 00:00:11
oczako
Dodano:
26.11.2008 18:22:54
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1