ping hosta pod win xp

Witam, próbowałem przekonfigurować na dhcp firmową sieć, jednak musiałem zostać przy stałych IP (z powodu drukarki sieciowej). Po powrocie do starych ustawień wszystko działa, jedynie jest problem z komputerem, który robi za bramę do internetu. Podłącza się strasznie wolno do innych komputerów po nazwie komputera. Ping puszczony na IP innej maszyny dociera od razu. Pingnięcie nazwy tej samej maszyny zwraca pinga dopiero po jakichś 30sekundach. Nie ma komunikatu o utraconych pakietach, czy coś. Po prostu jest takie duże opóźnienie. Jakieś rozwiązanie? Co sprawdzić na początek? dzięki i pozdr

Odpowiedzi: 1

[quote=realv]Witam, próbowałem przekonfigurować na dhcp firmową sieć, jednak musiałem zostać przy stałych IP (z powodu drukarki sieciowej).[/quote] W czym drukarka sieciowa przeszkadza w przkonfigurowaniu sieci na DHCP ? Robisz na serwerze DHCP rezerwacje konkretnego IP do mac`a drukarki i wtedy bedzie ona zawsze uzyskiwac konkretny IP. [quote=realv] Po powrocie do starych ustawień wszystko działa, jedynie jest problem z komputerem, który robi za bramę do internetu. Podłącza się strasznie wolno do innych komputerów po nazwie komputera. Ping puszczony na IP innej maszyny dociera od razu. Pingnięcie nazwy tej samej maszyny zwraca pinga dopiero po jakichś 30sekundach. Nie ma komunikatu o utraconych pakietach, czy coś. Po prostu jest takie duże opóźnienie. Jakieś rozwiązanie? Co sprawdzić na początek? [/quote] Ustawienia sieci na komputerze, switch (switche), kabel sieciowy itd
mrsit
Dodano
06.10.2008 15:47:27
realv
Dodano:
06.10.2008 11:14:48
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1