Phising.Generic.7 nie do usunięcia

Witam ekspertów! Jestem całkowicie zielona w obsłudze systemu, choć lata całe używam komputera, począwszy od DOS-u, Gophera i Windowsów. Zaczełam od "gołego" Windows, poprzez kolejne jego wcielenia, zatrzymałam sie na WindowsXP. Używam systemu, ale nie mam pojecia o nim. Nie jestem Informatykiem. Internet i komputer to dla mnie tylko narzędzie. Teraz natknęłam sie na problem. ArcaVir znalazł mi kilka trojanów Phising.Generic.7. Znalazł je jako kopie maili w trzech folderach "Temporary Internet Files". Próbowałam usunąć pliki ale .... otrzymuję komunikat "Błąd: C:\Document and Settings\kompu...\...\EI1GCRY2\oryginalny list.eml nie moze byc usuniety@ Proszę usunąć zabezpieczenie zapisu!" "Ponów" - nie pomaga, "Anuluj" - wylatuję z komunikatu "Wszystkie jako Administrator" - nie mam pojecia jak to zrobić choć być może jestem "Administratorem" mojego komputera. Napisałam do centrum ArcaVir co z tym zrobić. Poradzili wysłac im te zainfekowane pliki. Cóz z tego, skoro Outlook Express w WindowsXP nie chce ich dołączać do maili. Poprostu ich nie pokazuje. Widac je tylko w Total Commanderze. Poradzono mi cos niezbyt madrego, bym te pliki za pomocą TC skopiowała do oddzielnego katalogu i wówczas je wysłała. Bez sensu. Teraz mam w komputerze zamiast 6, 12 zainfekowanych plików, których ani sie pozbyć ani komu pokazać. Znajdzie ktoś na to radę? Ale durakoodporną!!! Ja NAPRAWDĘ nie znam sie na systemie! A komputer jest mi konieczny na codzień! Nie wiem co ten Phising.Generic.7 wyrabia z moim systemem i czy też go nie rozsyłam? Bardzo proszę o pomoc! Zofia

Odpowiedzi: 2

[quote=giezeta] Poradzono mi cos niezbyt madrego, bym te pliki za pomocą TC skopiowała do oddzielnego katalogu i wówczas je wysłała. Bez sensu. Teraz mam w komputerze zamiast 6, 12 zainfekowanych plików, których ani sie pozbyć ani komu pokazać.[/quote] Niezakuniecznie bez sensu. Po wysłaniu wykasuj ten nowy folder i wywal z kosza. Tylko przed wysyłaniem wyłącz antyvira bo Ci nie puści maila, a potem włącz na nowo. Możesz też spróbować kasowania "na piechotę". Może się uda. Wejdź w katalog Temporary Internet Files, zaznacz tam wszystkie pliki (Ctrl+A) i Delete. Potem wyczyść kosz. Zresztą ten katalog czyści się w opcjach przeglądarki usuwając pliki off line. Najpewniejsza jednak metoda podana przez [b]Xana[/b]. Przeskanuj on line i już.
Ucho
Dodano
11.01.2011 23:24:08
Wejdź na stronę [url=http://www.mks.com.pl/skaner/]MKS-a[/url] i wykonaj skanowanie online. Powinien dać radę je wywalić. Skan pewnie zajmie wieki, ale warto spróbować.
XanTyp
Dodano
11.01.2011 22:04:49
giezeta
Dodano:
11.01.2011 17:05:30
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1