Pentium, Celeron czy AMD

Moi drodzy poradźcie!!!!!

Zamierzem kupić sobie nowego procka. Ale po przeczytaniu postów z "Zgadzam się AMD to gówno" czuje się zupełnie zbita z tropu.

Więc zapytuje w co się lepiej zaopatrzyć Celerona, Pentiuma czy "to gówno" ADM. Do tej pory miała Celerona 466 i nie miałam powodów do narzekań, ale moźe pentium jest lepszy????????

Pozdrawiam Agi

Odpowiedzi: 20

AMD nie upada przeczytajcie to to zobaczycie.

http://www.enter.pl/technologie/archiwum/archiwum.asp?id=1443
marcin21
Dodano
05.09.2002 11:28:55
Agi nie uwazam ze wylacznie zieloni tylko jesli mam komus konfigurowac sprzet a jest to osoba malo obeznana z komputerkami wole wsadzic mu cos na intelu. Amd wymga troszke wiecej wiedzy. A oczywiscie bardzo chetnei kupilbym sobie porzadny sprzet na P4 tylko ze bylby on rowny cenowo dwom na AMD.
Poza tym caly czas pozostaje otwarta kwestia do czego sprzet ma byc uzywany. Jesli to biura to nie mam sensu pchac sie w amd tylko w celerona chocby ze wzgledu na chlodzenie tego pierwszego.
mrsit
Dodano
05.09.2002 10:32:38
o ile mnie pamiec nie myli to AMD bylo jush jak mialem 486 lub pentiuma 75 to pojawily sie AMD–ki o zegarze 133Mhz wtedy to muj ojczulek mi go kupil i sie jak dziecko cieszylem ze mam najszybszego kompa w bloku :) :) :) :)
B3T0N
Dodano
04.09.2002 23:54:08
O ile pamięć mnie nie myli to AMD było jak jush były celerony.
SLAY3R
Dodano
04.09.2002 23:30:03
AMD plajtuje??? Raczej nie !!! Słyszałam ostatnio tylko źe przerzucili się na nowszą technologię dla tych najlepszych procków, a wycofali 1,5 i 1,6GHz!!
To chyba nie są objawy plajtującej firmy?

Mirst dlaczego uwaźasz źe "zieloni" pracują na intelach??? Wiesz mam cela 466 i na niego nie narzekam, ale kiedy go kupowałam nie było jeszcze amd.
Więc wyjaśnij mi jakie są korzyści z posiadania althona a np cela (poza ceną oczywiście)!?
agi
Dodano
04.09.2002 22:47:15
o Celeronie:
Celerony to jest shit total *** jasia (tu Tualatin)
Sa one jush tak zylowane na maxa ze wraz ze wzrostem czestotliwosci traca na wydajnosci – poruwnianie w gazecie ENTER procesorow Intela i AMD :
celeron 1,8 Ghz jest tylko o kilka punktow lepszy od AMD Athlona XP 1600+ (a wiadomo ze athlon ten ma zegar 1,4Ghz) a w niktorych nawet athlon go przbija testach . Wiec intel tez zyluje jush przestarzala technologie na maxa – dajac procesorom wiekszy zegar lecz prawie zero wiecej wydajnosci. AMD nie zaprzeczam – tez zyluje durony – ale je jush wycofuje i wprowadza Hammery. Jestem za AMD!!!!!!!!!
B3T0N
Dodano
04.09.2002 19:37:50
o Celeronie:
Celerony to jest shit total *** jasia (tu Tualatin)
Sa one jush tak zylowane na maxa ze wraz ze wzrostem czestotliwosci traca na wydajnosci – poruwnianie w gazecie ENTER procesorow Intela i AMD :
celeron 1,8 Ghz jest tylko o kilka punktow lepszy od AMD Athlona XP 1600+ (a wiadomo ze athlon ten ma zegar 1,4Ghz) a w niktorych nawet athlon go przbija testach . Wiec intel tez zyluje jush przestarzala technologie na maxa – dajac procesorom wiekszy zegar lecz prawie zero wiecej wydajnosci. AMD nie zaprzeczam – tez zyluje durony – ale je jush wycofuje i wprowadza Hammery. Jestem za AMD!!!!!!!!!
B3T0N
Dodano
04.09.2002 19:37:50
o Celeronie:
Celerony to jest shit total *** jasia (tu Tualatin)
Sa one jush tak zylowane na maxa ze wraz ze wzrostem czestotliwosci traca na wydajnosci – poruwnianie w gazecie ENTER procesorow Intela i AMD :
celeron 1,8 Ghz jest tylko o kilka punktow lepszy od AMD Athlona XP 1600+ (a wiadomo ze athlon ten ma zegar 1,4Ghz) a w niktorych nawet athlon go przbija testach . Wiec intel tez zyluje jush przestarzala technologie na maxa – dajac procesorom wiekszy zegar lecz prawie zero wiecej wydajnosci. AMD nie zaprzeczam – tez zyluje durony – ale je jush wycofuje i wprowadza Hammery. Jestem za AMD!!!!!!!!!
B3T0N
Dodano
04.09.2002 19:37:50
Zgoda Intel jest wydajniejszy ale popatrz na jego cene nie wspominajac o cenach porzadnych plyt. Pomijam juz kwestie ze P4 nie byl dedykowany do wspolpracy z DDR`ami a to ze z nimi dziala wymusila rzeczywistosc. Inna kwestia jest zamieszanie ktore robi sam AMD wystarczy przypomniec jak na poczatku wygladala kwestia chlodzenia – zadnego standardu. Kazdy producent produkowal fantazyjne coolerki nawet w ksztalcie pioropusza ktore nic nie dawaly. Nawet nie bylo standardu mocowania coolerka (co ma P4) wiec amd czesto np. pekaly.
Temat jest jak rzeka jak bedzie zobaczymu, poki co uwazam ze jesli ktos sie zna na sprzecie to amd jesli jest totalnie zielony to lepiej celeron lub P4.
mrsit
Dodano
04.09.2002 09:38:39
marcin masz racje w 100 % ale tak jest teraz w polsce a np w niemczech i innych krajach amd juz upada niedawno wruciłem z niemiec około 2 tygodnie temu i naprawde sprzedawcy polecaja juz tylko intela chodz sami mają 2 fabryki amd to wszystko przez to ze intel jest wydajniejszy w testach i zaczyna uciekać amd i ludzie boja sie ze amd juz go nie dogoni oby tak sie nie stało :)
sruba
Dodano
04.09.2002 02:42:54
Sruba mojm zdaniem niemasz racji poniewaź coraz więcej osób kupuje procki fimry AMD.
Od kiedy wysły Durony i Athlony coraz więcej osób nimi się zainteresowało.
Spytasz pewnie dlaczego a dlatego źe są datnie i mają bardzo dobrą wydajność.
marcin21
Dodano
03.09.2002 14:15:36
Patrzac w przyszłość to nie za dobrze widze amd ostatnio ogłosili źe mają kłopoty finansowe i likwiduje część fabryk no i intel coraz bardziej ucieka wydajnością od amd testy pokazują sam mam amd no i jak tak dalej pujdzie to amd zniknie z pułem, mam nadzieje ze nie :P
sruba
Dodano
03.09.2002 10:12:11
Patrzac w przyszłość to nie za dobrze widze amd ostatnio ogłosili źe mają kłopoty finansowe i likwiduje część fabryk no i intel coraz bardziej ucieka wydajnością od amd testy pokazują sam mam amd no i jak tak dalej pujdzie to amd zniknie z pułem, mam nadzieje ze nie :P
sruba
Dodano
03.09.2002 10:12:11
ja mam na athlonie swoim coolermastera z termistorem (dla nie wtajemniczonych – sam zwieksza lub zmniejsza obroty w zaleznosci od tempratury) i jest bardzo cichy jak narazie lecz na upaly to sie potrafil niezle krecic.
B3T0N
Dodano
29.08.2002 13:42:11
Agi obecnie najrozsadniejszy stosunek jakosci do ceny ma Athlon a z plyt polecam Gigabyte 7DXR+ ok 320zl ma ata133 i USB 2.0. Oparta jest na sprawdznoej konstrukcji 7DXR.
R–bo jest raid nawet jesli nie skorzystasz z niego to dzieki temu ze jest kontroler Promise odciazy Ci znaczaco plyte (na takim sprzecie i Barracudzie 80 ma transfer 40MB zapis/odczyt). Do tego coolerek np. Titan 30 zl jesgo podstawowa zaleta jest cichy dzieki temu ze ma duzy wolnoobrotowy cooler, a temperaturka przy Athlonie xp 1700+ przy max pbciazeniu 8 godzinnym nie przekroczyla 58 stopni.
mrsit
Dodano
29.08.2002 09:52:54
A propos geforc'ów chcecie obejrzeć fajne 3d demko z super muzą.
Ściągnijcie z http://www.back2roots.org/Demos/PC–Demos/ALL/ demko o tytule 604. jest ql.
Uwaga. Texture format ustawiamy na 32 bpp.
Pozdrowionka i miłego oglądania.
SLAY3R
Dodano
29.08.2002 03:58:14
Wchodzę w to.
SLAY3R
Dodano
29.08.2002 03:39:56
machu:
MenelutoR:
machu:
GeForce Ti 4600 :D lub Gainward GeForce 4 Ti 4400 Power Pack (czy jakoś tak)


znajdz na taki sprzet kase !! nie oplaca sie kupowac w dzisiajszych czasach swierzych technologicznie produktow ! Za jakies 2 mies. wyjda nowe produkty i dwukrotnie wydajniejsze !! wiec na pewno nie dogonish technologii , gonitwa za technologia skonczyc sie moze twoim lub twoich rodzicow bankructwem

polecam GF3 Ti

Racja :!: :!: :!: To moze Ge force 50 16 mb :lol: :?:


geforce 50 16 Mb???? hmmmm........ nowy garazowy Geforce!!!!!! Slay3r co ty na to zeby garazowe geforce'y trzaskac??? :)
B3T0N
Dodano
29.08.2002 03:14:30
MenelutoR:
machu:
GeForce Ti 4600 :D lub Gainward GeForce 4 Ti 4400 Power Pack (czy jakoś tak)


znajdz na taki sprzet kase !! nie oplaca sie kupowac w dzisiajszych czasach swierzych technologicznie produktow ! Za jakies 2 mies. wyjda nowe produkty i dwukrotnie wydajniejsze !! wiec na pewno nie dogonish technologii , gonitwa za technologia skonczyc sie moze twoim lub twoich rodzicow bankructwem

polecam GF3 Ti

Racja :!: :!: :!: To moze Ge force 50 16 mb :lol: :?:
machu
Dodano
29.08.2002 00:20:12
machu:
GeForce Ti 4600 :D lub Gainward GeForce 4 Ti 4400 Power Pack (czy jakoś tak)


znajdz na taki sprzet kase !! nie oplaca sie kupowac w dzisiajszych czasach swierzych technologicznie produktow ! Za jakies 2 mies. wyjda nowe produkty i dwukrotnie wydajniejsze !! wiec na pewno nie dogonish technologii , gonitwa za technologia skonczyc sie moze twoim lub twoich rodzicow bankructwem

polecam GF3 Ti
B3T0N
Dodano
29.08.2002 00:15:52
agi
Dodano:
19.08.2002 20:55:49
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2