Pendrive Kingston Datatraveler 16GB - problem z zapisem danych.

Witam. Pen firmy Kingston Datatraveler 16GB pod systemem Vista Ultimate. Podczas kopiowania nań plików pojawia się taki komunikat: [URL=http://img53.imageshack.us/my.php?image=kingstonth4.png][IMG]http://img53.imageshack.us/img53/2006/kingstonth4.th.png[/IMG][/URL] po czym pen przestaje pracować. Dioda przestaje migać a po zamknięciu okna (ponowić się nie da) dysk się samoistnie rozłącza. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Odpowiedzi: 5

To spróbuj coś pokopiować czy go sformatować na jakimś XP np. u kumpla jak będzie wszystko ładnie działać. to masz pena nie kompatybilnego z Vistą... jak nie będzie działać to masz rąbniętego pena.
Xingu
Dodano
28.12.2008 14:38:18
Niestety nie mogę sformatować go. Kiedy daje systemowi polecenie pełnego formatowania to system w pewnym momencie zatrzymuje się i podaje komunikat, że nie może dokończyc formatowania. Przy szybkim formatowaniu pen zachowuje sie dokładnie tak samo.
moohomor
Dodano
28.12.2008 13:53:57
Mi mój PQI 16GB przy przegrywaniu dużej ilości małych plików też pada :P przegrywam małymi partiami albo najpierw pakuję dużą paczkę w RAR czy ZIP i tak zgrywam. Bo wierz lub nie ale on sobie szybciej zgra plik 3GB niż 300 plików po 5MB :P (przy małych plikach prędkość przegrywania mam od 50KB/s - 5MB/s przy dużych od 6MB/s do nawet 90MB/s (!)) Zrób jak mówię formacik pendraka + zmiana na nim systemu plików na NTFS i wtedy próbuj. Jedyni minus takiego pendraka to jak go gdzieś do Linuxa podepniesz to Ci go nie obsłuży chyba że będzie miał pluginka do tego przeznaczonego.
Xingu
Dodano
27.12.2008 23:05:45
Tak się dziej przy każdym filmie jaki wrzucam na pena. Z muzą jest podobnie jak wrzucam kilka plików na raz. Być może faktycznie winą jest tutaj FS ale wiele osób pod XP jeszcze trzyma FAT32 więc nie wiem czy mam zrobić format czy nie. Na innym forum przeczytałem listę kompatybilnych penów i jednak mojego 16 gigowego nie znalazłem.
moohomor
Dodano
27.12.2008 22:49:46
Jeśli nie może odczytać to może masz jakiś błąd w pliku albo coś takiego... Plik wygląda na pobrany z neta więc bardzo możliwe... Jednak jeśli w każde inne miejsce chce się przenosić i ładnie działa, może spróbować sformatować pędraka... (Mi pomogło raz) A jeśli plik jest dość duży, to jedyne co Ci pomoże to format i zmiana systemu plików na pędraku na NTFS. Ja nie mogłem nagrać 1GB pliku do póki nie zmieniłem formatu na NTFS, bo FAT32 przy takich zwyczajnie głupieje.
Xingu
Dodano
27.12.2008 22:42:37
moohomor
Dodano:
27.12.2008 21:28:22
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1