PC[VISTA] ---> PC[XP]

Witam! Wiem i świadom jestem tego, że było już dłuuuugo maglowany ten temat połącznia DWÓCH KOMPUTERÓW w LAN. W moim przypadku chce połączyć dwa laptopy lub stacjonarny - laptop. Może na przykładzie podam co się dzieje i jak to połącznie wygląda: PC [XP] ---- LAPTOP[VISTA] Konfiguracje IP: PC[XP]: 192.168.0.1 MASKA: 255.255.255.0 LAPTOP[VISTA]: 192.168.0.2 MASKA: 255.255.255.0 Obydwa komputery widzą się w otoczeniu sieciowym. [center][color=red][b][i][size=8]Problem:[/size][/i][/b][/color]:-k [/center] [quote]Mogę wejsc na PC z LAPTOPA widze co jest udostepnione i moge sobie to kopiować na lapa. Ale ku memu zdumieniu [b]700MB[/b] pokazuje mi, że będzie kopiowało przez [b]50min[/b] :rolleyes: SZOK!!! Druga sprawa: nie mogę wejść w otoczeniu sieciowym na LAPTOPA pomimo ze jest widoczny.[/quote] [b]Wyłączone[/b] w obydwóch: [b][i]zapory Windy[/i][/b] [b]Grupa robocza ta sama.[/b] [b]Zainstalowałem[/b] na PC[XP] dodatek:[i] WindowsXP-KB922120-v5-x86-PLK[/i]

Odpowiedzi: 1

Chodziło o [b]ustawienie[/b] odpowiednich parametrów Karty Sieciowej takich samych w [b]każdym z komputerów[/b]. Szczególnie zwrócić trzeba uwagę na to aby na wszystkich komputerach było [i][b]ustawione w parametrach SZYBKOŚCI[/b][/i] np. na 100 Mbps Full Duplex I wszystko Śmiga jak należy \:d/ [color=red][b]...TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY...[/b][/color]
PAFCIO
Dodano
29.01.2009 14:33:37
PAFCIO
Dodano:
13.12.2008 20:43:01
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1