Paski na ekranie

Problem mój nie dotyczy tylko Xp.
Czasami, dzieje się to w najmniej oczekiwanych momentach i na dodatek nieregularnie, na ekranie widzę tylko paski. System jest aktywny, ale jedyną rzeczą, którą mogę zrobić to zrestartować system. Monitor karty graf pokazuje niejednokrotnie nieprawidłowe napięcie, przekraczające wartości bezpieczne. Równieź w biosie napięcie V core, i 12V sobie po prostu skacze, ale co ciekawe nie zawsze. Jaka moźe być tego przyczyna? Komp był w serwisie ale powiedzieli źe wszystko OK. Przyniosłem do domu, popracował 2 tygodnie i znowu to samo. Obecnie juź 2 dni chodzi bez problemu.
Czy pryczyną moźe być zasilacz? Tak mi się wydawało ale juź sam nie wiem. Moźe pamięć?
Proszę o info.
Mój sprzęt: Athlon 1G, 256 Ram, Winfast GeForce 2 Ti. Co robić? Od czego zacząć? Jak sprawdzić co się psuje?

Odpowiedzi: 5

Ja mialem ten sam problem ale poradzilem sobie z nim w nastepujacy sposob:

WYMIENILEM MONITA!!!!
Dlaczego tak pisze??? Poniewaz nie wiem czy masz nowy monit czy stary ale jezeli masz stary monit (bez OSD itp) to one zazwyczaj maja czestotliwosc odswierzania 50 Hz a nie jak teraz w monitach nowych i kartach graficznych jest odswiezanie minimalne 60 Hz i dlatego monit "nie nadąza" .
B3T0N
Dodano
04.07.2002 17:06:55
Ja mialem ten sam problem ale poradzilem sobie z nim w nastepujacy sposob:

WYMIENILEM MONITA!!!!
Dlaczego tak pisze??? Poniewaz nie wiem czy masz nowy monit czy stary ale jezeli masz stary monit (bez OSD itp) to one zazwyczaj maja czestotliwosc odswierzania 50 Hz a nie jak teraz w monitach nowych i kartach graficznych jest odswiezanie minimalne 60 Hz i dlatego monit "nie nadąza" .
B3T0N
Dodano
04.07.2002 17:06:14
a max temp krzemu to 100ºC

pozdroofki (jak mi sie jeszcze cos przypomni, to naskrobie)
Eximius
Dodano
29.06.2002 16:37:51
Aha, jeszcze jedno : sprawdz najpierw, czy nie masz przypadkiem za wysokiej rozdzielczosci, za duzego odswierzania i czy procek Ci sie nie przegrzewa (w trakcie tych "paskow" dotknij palcem radiatora)

niestety nie moge Ci podac dokladnie co dolega Twojemu "baszanemu pupilkowi", poniewaz z nimi, jak z ludzmi :)

(na marginesie, to raz mialem taki przypadek, ze komp sie nie wlanczqal i piszczal, bo klawiatura nie byla podlaczana :D . no, to na deser)

pozdroofki
Eximius
Dodano
29.06.2002 16:36:05
Mozesz to sprawdzic. To troche mozolne, ale sproboje Ci pomoc.
Po pirwsze powinienes rozkrecic kompa i zdjac obudowe. Najpierw wez "na wech i wzrok" – to niezawodna metoda, aby sprawdzic, czy np. wszystkie bezpieczniki na plycie sa w porzasiu. Powinienes sprawdzic szczegolnie w okolicy gniazda zasilacza, procka, south– i northbridge'ow, bezpiecznikow. (jak cos sie popalilo na plytce, to pozostaje Ci albo lutownica, albo sklep :) ).
Sprawdz napiecie na zasilaczu i porownaj z naklejka na jego boku. Mozesz jeszcze sprawdzic w BIOS'ie w "power management setup" (jezeli dobrze pamietam) i przesledzic opcje z manualem (jak nie masz, to sciagnij ze strony producenta).
Jesli do tej pory wszystko jest w porzadku – wyjmij wszystkie karty oprocz grafiki i po kazdym restarcie dodawaj. Sproboj takze z innym zasilaczem.
Czasem zdarza sie, ze takie objawy wystepuja przy uszkodzeniu pamieci (jesli masz 128 MB to powinno Ci sie sypac przy instalacji) RAM'u nie mozna raczej naprawic, wiec pozostaje Ci pobliska gielda, ale radzilbym Ci z zakupem poczekac do wrzesnia, bo na wiosne i lato koniuktura cen zawsze wzrasta o 150~200 %.
Poproboj takze z aktualizacja BIOS'a oraz drivero do plytki i karty

Powodzenia i pozdroofki
Eximius
Dodano
29.06.2002 16:23:01
Anonymous
Dodano:
23.04.2002 21:20:59
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1