pamiec wirtualna i plik stornicowania w SBS ..pare pytan :)

do czego tak na prawde sluzy plik stronicowania ? czy moze byc np. na dysku D i jak jest jego optymalan wielosc? czy mzoe mic wplyw na prace sieci lokalnej. Pojawil mi si komunikta ze za malo pamieci wirtualnej .. powiekszylem ja wedlug zalecen i ustawilem na dysku D wspomniany wyzej plik stornicowania.. zastanaiwam sie jaki to bedzie mialo wplyw na wydajnosc. meczy mnie to strasznie bo chce by wszystko bylo tak jak powinno byc ..

Odpowiedzi: 5

teraz ustawilem jakies 3 gb tk na zas :) server udostepnia pliki z programami dla 15 kompow . w tym 5 korzysta z acessa
Mentos
Dodano
28.01.2006 18:13:35
Godunow ty nie radź ile ma kolega ustawić bo to on sam powienien zdecydowac ile mu potrzeba. To wszystko zaleźy tak naprawdę od aplikacji których się uźywa.
Anathema
Dodano
28.01.2006 18:07:41
Mentos:
ramu jest 1gb a mimo to przy domyslnej wartosci pliu stronicowania na dysku c .. pamieci wirtualnej zabraklo..:/


A uźywasz jakiejś bazy danych przy czym brakło tej pamięci ??
Tu bym usawił proponuje stały plik wymiany na 1 do 1.2 giga ( stała wartośc) (minimum i i maks)
Anonymous
Dodano
28.01.2006 16:15:37
MetaVirus:


Optymalny rozmiar pliku stronicowania jest zaleźny przede wszystkim od tego ile masz RAM'u


W polemikę wdać się winienem,a nie chce mi się.
Zbyt duźego skrótu myslowego uzyłeś. Najistotniejsza jest nie ilość pamięci jako tkaiej, a to co sie do niej musi załadować czytli wymagania systemu + uźywanych programów.

Mentos – w dziale XP poświęconym jest na temat swapa trochę informacji – w tym i te jak policzyć rozmiar pliku wymiany. Sięgnij do archiwum i poczytaj, a potem ewentualnie ksorzystaj z tego co tam znajdziesz dla dobrania ustawień "pod siebie".
Rebe
Dodano
27.01.2006 07:59:13
Plik stronicowania to jakby wspomaganie dla RAM'u. Umoźliwia przechowywanie "rzadko uźywanej" pamięci na dysku twardym i sięgnięcie po nią w razie potrzeby... To tak skrótowo.

To na jakiej partycji umieścisz swap'a duźej róźnicy nie robi, choć najczęściej umieszczany jest na partycji systemowej...

Na pracę sieci lokalnej wpływu to mieć nie moźe...

Powiększenie swap'a napewno negatywnych skutków w wydajności nie przyniesie, ale moźe za to ją poprawić...

Optymalny rozmiar pliku stronicowania jest zaleźny przede wszystkim od tego ile masz RAM'u
MetaVirus
Dodano
27.01.2006 04:24:07
Mentos
Dodano:
27.01.2006 04:12:39
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1