Pamięć nie może być read/written

Wiem był już tutaj taki temat nieraz ,ale zrobiłem co możnaby zrobić i wciąż mam ten problem. Niestety jak zauważam obejmuje on coraz więcej aplikacji. Ostatnio nawet jak coś kopiuje to bywa że dopadnie to explorer.exe. Proszę pomóżcie mi rozwiązać ten problem wkońcu ponieważ dręczy już prawie pół roku.

Odpowiedzi: 11

Tylko format partycji systemowej. A sprubóje się. Zobacze jak to będzie. chociaż część tych aplikacji wcześniej nie miałem a był ten problem. Nawet pamiętam że zaczeło się to po zainstalowaniu i zagraniu w grę z cd-action co jest dziwne
tuluk
Dodano
29.11.2010 15:50:02
  • XanTyp 29.11.2010 22:36:48

    [quote=tuluk]Tylko format partycji systemowej.[/quote]Nie mów mi, że format nie rozwiązuje problemów z kłopotami z systemie. Format czyści partycję. Po to jest mechanizm formatu. Ponowienie występowania wspomnianych skutkuje tylko i wyłącznie z winy użytkownika.[quote=tuluk] A spr[b][color=red]u[/color][/b]b[color=red][b]ó[/b][/color]je się.[/quote]Uje się nie kreskuje ;) [quote=tuluk]chociaż część tych aplikacji wcześniej nie miałem a był ten problem. [/quote]Więc pomyśl nad tą częścią, która się powtarza.

Powiedz mi taką rzecz: reinstalujesz system, formatując partycję czy bez formatowania? A co do aplikacji, które ty sam instalowałeś: wirusy lubią się podpinać pod istniejące już obiekty więc to raczej średni argument. Wyłącz w autostarcie wszystko, co nie jest systemowe. Potem reset i obserwuj efekty.
XanTyp
Dodano
29.11.2010 10:13:18
Może i jest dużo tego ale prawie wszystkie jestem pewien że sam zainstalowałem. Kilka z nich nie wiem i jak będe mógł to sprawdzę. Mogę jeszcze dodać że błąd działa już od dawna i przetrwał jeden reinstall systemu. Z tego co widzę co mi wskazałeś to chyba jedynie PnkbstrA.exe to taki którego nie znam. Ale on chyba jest PB do mojego CoDa więc wciąż nie widze tutaj rozwiązania
tuluk
Dodano
29.11.2010 07:32:22
[color=darkred]Edycja nie gryzie. Następny przejaw floodu usunę bez pardonu.[/color] Tyle ze strony moderacji forum. --- Masz niezły śmietnik w autostarcie. Dla porównania zerkam do siebie - system względnie świeży - 7 wpisów w dziale 04. [quote]O4 - HKLM\..\Run: [UnlockerAssistant] "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe" O4 - HKLM\..\Run: [WINDVDPatch] CTHELPER.EXE O4 - HKLM\..\Run: [Jet Detection] "C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe" O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun O4 - HKLM\..\Run: [IMJPMIG8.1] "C:\WINDOWS\IME\imjp8_1\IMJPMIG.EXE" /Spoil /RemAdvDef /Migration32 O4 - HKLM\..\Run: [MSPY2002] C:\WINDOWS\system32\IME\PINTLGNT\ImScInst.exe /SYNC O4 - HKLM\..\Run: [PHIME2002ASync] C:\WINDOWS\system32\IME\TINTLGNT\TINTSETP.EXE /SYNC O4 - HKLM\..\Run: [PHIME2002A] C:\WINDOWS\system32\IME\TINTLGNT\TINTSETP.EXE /IMEName O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe O4 - HKLM\..\Run: [hpqSRMon] C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSRMon.exe O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe" O4 - HKLM\..\Run: [ISUSPM Startup] C:\PROGRA~1\COMMON~1\INSTAL~1\UPDATE~1\ISUSPM.exe -startup O4 - HKLM\..\Run: [ISUSScheduler] "C:\Program Files\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe" -start O4 - HKLM\..\Run: [VMSnap3] C:\WINDOWS\VMSnap3.EXE O4 - HKLM\..\Run: [Domino] C:\WINDOWS\Domino.EXE O4 - HKLM\..\Run: [BigDog303] C:\WINDOWS\VM303_STI.EXE VIMICRO USB PC Camera (ZC0301PLH) O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NeroCheck.exe O4 - HKLM\..\Run: [SecurDisc] C:\Program Files\Nero\Nero8\InCD\NBHGui.exe O4 - HKLM\..\Run: [InCD] C:\Program Files\Nero\Nero8\InCD\InCD.exe O4 - HKLM\..\Run: [NBKeyScan] "C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBKeyScan.exe" O4 - HKLM\..\Run: [igfxtray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe O4 - HKLM\..\Run: [igfxhkcmd] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe O4 - HKLM\..\Run: [igfxpers] C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe O4 - HKLM\..\Run: [TkBellExe] "C:\Program Files\Real\RealPlayer\update\realsched.exe" -osboot O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe" -autorun O4 - HKCU\..\Run: [AQQ] C:\PROGRA~1\WapSter\WAPSTE~1\AQQ.exe O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Documents and Settings\Pawe?\Pulpit\uTorrent.exe" O4 - HKCU\..\Run: [EdHTML] C:\Program Files\Binboy\EdHTMLv5.0\EdHTML.exe /none O4 - HKCU\..\Run: [Expressivo] "C:\Program Files\ivo\Expressivo\expressivo.exe" -t -nosplash O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background O4 - HKCU\..\Run: [IndxStoreSvr_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] "C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMIndexStoreSvr.exe" ASO-616B5711-6DAE-4795-A05F-39A1E5104020 O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'US?UGA LOKALNA') O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'US?UGA LOKALNA') O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'US?UGA SIECIOWA') O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'US?UGA SIECIOWA') O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM') O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'SYSTEM') O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user') O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nltide_2] regsvr32 /s /n /i:U shell32 (User 'Default user') O4 - Global Startup: Kalendarz XP.lnk = C:\Program Files\Kalendarz XP\Kalendarz.exe[/quote](...)[quote]O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe O23 - Service: Safe Standby Service (DVSafeSBGuard) - Fujitsu Siemens Computers - C:\Program Files\Fujitsu Siemens\Safe Standby\DVSafeSBGuard.exe O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Nero\Nero8\InCD\InCDsrv.exe (file missing) O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe O23 - Service: Nero BackItUp Scheduler 3 - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBService.exe O23 - Service: Nero Registry InCD Service (NeroRegInCDSrv) - Unknown owner - C:\Program Files\Nero\Nero8\InCD\NBHRegInCDSrv.exe (file missing) O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMIndexingService.exe O23 - Service: PLFlash DeviceIoControl Service - Prolific Technology Inc. - C:\WINDOWS\system32\IoctlSvc.exe O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe [/quote]Masa pierdół w dziale 04 - dział najbardziej podatny na infekcje, ze względu na charakter aplikacji bądź usług - bo ruszają razem z systemem.[quote][b]023[/b] - Są to niestandardowe Usługi uruchamiane na systemach Windows NT/2000/XP/2003. Te wpisy pokazują tylko niestandardowe usługi czyli te dodane przez dodatkowy program. Bardzo często wykorzystywane przez różnego rodzaju robactwo![/quote]Cytat za opisem [url=http://forum.pcformat.pl/Hijack-This-opis-t]HiJacka[/url].
XanTyp
Dodano
29.11.2010 00:17:26
Proszę bardzo log. http://www.wklejto.pl/82520 chociaż nie wiem czy dobrze ale proszę obejrzeć
tuluk
Dodano
28.11.2010 16:37:38
Nie wiem jak ustawić ten program a nie widzę żeby był na forum jakiś tutorial do tego. Proszę bardzo log. http://www.wklejto.pl/82520 chociaż nie wiem czy dobrze ale proszę obejrzeć
tuluk
Dodano
28.11.2010 14:07:25
Wstaw log HiJacka do wklejto.pl i podlinkuj.
XanTyp
Dodano
28.11.2010 12:09:53
To tak samo. Próbowałem z wyłączeniem zaawansowanych funkcji języków. Sprawdzałem RAM. Sprawdzałem dysk. Skanowałem kompa swoim antywirusem Kaspersky. Pliki wymiany tak samo resetowałem i sprawdzałem także czy bez nich jest ten błąd. Mógłbym jeszcze zrobić loga jakimś programem bo moźe coś siedzi w kompie.
tuluk
Dodano
28.11.2010 10:20:58
[quote=tuluk]ale zrobiłem co możnaby zrobić[/quote]Oprócz przeczytania... [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=372509&#w7]przyklejonego[/url] plus przyjrzeć się może plikom wymiany... :-s Goglarka aż sypie wątkami z frazą << pamięć nie może być 'read' >>.
XanTyp
Dodano
28.11.2010 09:47:21
Instrukcja spod "0x0040a27b" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x013df828". Pamięć nie może być "read". Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji Taki problem. Wystepuje w różnych programach.
tuluk
Dodano
28.11.2010 02:33:31
Ale jaki problem?!
XanTyp
Dodano
27.11.2010 22:24:03
tuluk
Dodano:
27.11.2010 12:10:21
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1