Outlook - synchronizacja wiadomości wysłanych

Witam, Czy jest możliwość skonfigurowania Outlooka w ten sposób, aby mieć wgląd do wysłanych wiadomości z drugiego komputera (z tego samego konta oczywiście)?

Odpowiedzi: 6

Wiem, że CRM rozwiązałby problem, sęk jednak w tym, że nie wygospodaruję na tą chwilę ani ułamka czasu na jego wdrożenie:( Kwestia przydziału tematów sprawdza się w tej chwili dosyć dobrze "poza komputerem". Nagłówki wszystkich zadań drukowane są w wersji papierowej i przydzielane pracownikom, jedyne czego teraz mi brakuje to właśnie wgląd do wszystkich wiadomości wysłanych. Czekam na kolejne pomysły:) Pozdrawiam
travis
Dodano
01.02.2012 15:26:30
[quote]y chyba nie chcesz powiedzieć, że masz na myśli sytuację, w której kilka osób na kilku komputerach korzysta z jednego konta pocztowego? Tak się nie powinno robić - w moim odczuciu jest to sprzeczne z ideą konta pocztowego. Wtedy rzeczywiście można powiedzieć, że "wszyscy otrzymują to samo". Gdyby z kolei każdy miał swoje konto, problemu by nie było. [/quote] A dlaczego to takie dziwne, że na kilku kompach korzysta się z tego samego konta e-mail? Jest w firmie zespół opracowujący oferty do otrzymanych zapytań, z tym, że nie są one wykonywane w zespołach, tylko indywidualnie przez pracownika, który akurat skończył jedno zadanie i zabiera się za kolejne. To czego potrzebuję ma pomóc mi w przypadku kiedy zadzwoni klient i mówi: "20-tego grudnia dostałem od Was ofertę, ale nie pamiętam kto się podpisał" - wtedy wchodzę w wiadomości wysłane i od razu mam ofertę, którą wysłaliśmy do gościa.
travis
Dodano
30.01.2012 21:33:04
  • Veers 31.01.2012 01:18:38

    [quote=travis]... To czego potrzebuję ma pomóc mi w przypadku kiedy zadzwoni klient i mówi: "20-tego grudnia dostałem od Was ofertę, ale nie pamiętam kto się podpisał" - wtedy wchodzę w wiadomości wysłane i od razu mam ofertę, którą wysłaliśmy do gościa.[/quote] Jasne - tylko zauważ, że kiedy x osób korzysta z tej samej skrzynki pocztowej - możesz np. mieć ... dwie oferty wysłane do tego samego gościa y. Albo jeszcze lepiej: może to być jedna oferta do której nie przyznaje się żaden z użytkowników. O tym właśnie pisał BlaSOFT (a przynajmniej o to mu chodziło w moim odczuciu). Mnie natomiast się wydaje, że ty nie potrzebujesz żadnych kombinacji ze skrzynką (skrzynkami) pocztową (pocztowymi), tylko sprawnie działającego CRM-a.

a czy nie ma takiej możliwości aby wraz z pobieraniem do outlooka wiadomości odebranych ściągać także wysłane??
travis
Dodano
29.01.2012 23:01:48
  • Veers 30.01.2012 00:20:34

    [quote=travis]a czy nie ma takiej możliwości aby wraz z pobieraniem do outlooka wiadomości odebranych ściągać także wysłane??[/quote] Zastanów się nad kwestią: skąd niby POP3 miałby ściągać wysłane maile ?

Przy POP3 nie ma na to szans. Być może Exchange i użycie skrzynki globalnej ... ale to śliski temat. Być może rozwiązaniem byłoby dodatkowe oprogramowanie typu: http://www.codetwo.pl/outlook-sync/ ... ale osobiście uważam pracę grupową nad bazą danych jaką są pliki .pst za co najmniej ryzykowną.
Veers
Dodano
24.01.2012 00:31:44
Dzięki za odp. Na tyle, na ile zdążyłem poczytać o IMAP, to wydaje mi się, że nie do końca taki efekt chciałbym osiągnąć. Jeżeli dobrze zrozumiałem to przy wykorzystaniu tego protokołu zarządzam wiadomościami na serwerze (a nie po ściągnięciu na dysk) czyli tworząc katalogi, w których segreguję wiadomości, nadając im kategorie i priorytety wszyscy otrzymują to samo? Chciałbym aby każdy odbierał wiadomości tak jak do tej pory (POP3) i zarządzał nimi wg swojego uznania, a jedynie miał wgląd do wszystkich wysłanych maili z innych komputerów (coś na zasadzie pobierania odebranych, oraz wysłanych). Dobrze rozumiem zasadę działania tego protokołu? Kwestia konfiguracji to zupełnie inna bajka - jeśli uznam, że byłoby to dobre rozwiązanie dla mnie - poproszę o pomoc. Pozdrawiam
travis
Dodano
23.01.2012 23:00:04
  • BlaSOFT 24.01.2012 22:26:43

    [quote=travis]przy wykorzystaniu tego protokołu zarządzam wiadomościami na serwerze (a nie po ściągnięciu na dysk) czyli tworząc katalogi, w których segreguję wiadomości, nadając im kategorie i priorytety[/quote] Zgadza się. [quote=travis]wszyscy otrzymują to samo?[/quote] W ramach jednego konta istnieje jeden układ folderów i rozmieszczenie wiadomości w tych folderach. Czy to coś złego? Jak na jednym komputerze przeniesiesz wiadomość ze skrzynki odbiorczej do jakiegoś innego folderu, na pozostałych komputerach stanie się to samo. Według mnie to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy korzysta się z jednego konta pocztowego na wielu urządzeniach. Ty chyba nie chcesz powiedzieć, że masz na myśli sytuację, w której kilka osób na kilku komputerach korzysta z jednego konta pocztowego? Tak się nie powinno robić - w moim odczuciu jest to sprzeczne z ideą konta pocztowego. Wtedy rzeczywiście można powiedzieć, że "wszyscy otrzymują to samo". Gdyby z kolei każdy miał swoje konto, problemu by nie było. Gdybyś jednak upierał się przy swoim rozwiązaniu, mam pewną propozycję. Czy wiesz, że w przypadku IMAP struktura katalogów na serwerze może być wielopoziomowa? Każda osoba mogłaby mieć na najwyższym poziomie swój katalog, w ramach którego organizowałaby sobie podkatalogi wedle własnego uznania. Po przyjściu wiadomości do wspólnej skrzynki odbiorczej jedna z osób mogłaby "przejąć" tą wiadomość poprzez przeniesienie jej do jednego ze swoich katalogów. Katalog z wysłanymi wiadomościami natomiast byłby wspólny, czyli osiągnęlibyśmy to, o co Ci chodziło.

Wykorzystaj protokół IMAP.
BlaSOFT
Dodano
23.01.2012 21:53:08
travis
Dodano:
23.01.2012 20:51:04
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1