Ostrość wyświetlania obrazu w XP

Siemka Mam taki problem w XP ustawiając rozdzielczość monitora 22 cale Samsung SA300 na rozdzielczość 1440x900 napisy i ikony nie są takie ostre jak na rozdzielczośći nominalnej monitora 1920x1080. A chce by były tak samo ostre ikony i tekst w necie i tak samo na Pulpicie jak w rodzielczości nominalnej monitora. 1)Pomogła trochę zaznaczona opcja w Efektach-->Użyj następującej metody wygładzania krawędzi czcionek ekranowych i zaznaczona opcja ------>>>Clear Type. Jak mogę poprawić jeszcze ostrość ??? 2)Ostrość Monitora na Full w Ustawieniach Samsunga !!! 3)W Panelu Sterowania---->Wyreguluj Ustawienia Kolorów Pulpitu--->Zastosuj Następujące Ustawienia Kolorów Pulpitu i Opcja Wyostrzanie Obrazu nie jest aktywna jak to zrobić by ta opcja była aktywna ??? Karta Grafiki GF 9800 GT 1GB Gainward Sterowniki z 2008 roku wersja 6.14.11.7531 I teraz mam pytanie czy w wersji sterowników 285.58 jest dodana ta opcja ??? Pozdr

Odpowiedzi: 11

Zgadza się Ctrl 0 daje domyślne wyświetlanie strony 100% ale mi chodzi oto że strony nie się wyskalowane i dzieje się tak że np napisy nie są na całą stronę a na pół strony jak by były ustawione wyrównaj tekst do lewej a nie wyjustowane. W IE8 jest ok tak samo w Mozilla Fire Fox a w AB jest źle !!!! 1)Jak to ustawić w AB by było ok ?? #-o
Fenixom
Dodano
15.01.2012 20:55:52
Poczytaj o skrótach w tej przeglądarce. Na ogół Ctrl+0 (zero) daje domyślne wyświetlenie stron, ale w twojej może jest inaczej.
XanTyp
Dodano
15.01.2012 14:26:39
DROGI KOLEGO VEERS!Przykro mi,że poczułeś się urażony ale proszę nie wypominaj mi mojej ,choroby,klopotow finasowych i nie dodawaj nieprawdziwych wiadomości .Jeżeli czujesz się urażony to przepraszam.Ale zapamiętaj ,że ja do Ciebie nic niemam a między tymi wierszmi o chorobie i innych problemach można bylo wszystko wycztać.Ale dajmy temu spokoj gdyby strona się dala skopiować to bym to zrobił -bo to umiem zarówno myszą jak i klawiaturą .Veers linka Ci nie wysłałem bo bo nie zapisalem tej strny bo nie bylem tym zainteresowany .Po prostu ten doradca do mnie napisal ,że ten problem można naprawić bezplatnie.Zainstalowalem wię po pobraniu narzędzi które bardzo dokladnie zeskanowalo komputer ale po znalezieniu drobnych błędow zamiast darmowej naprawy byłem przekirowany na strnę i jak wiesz "KUP TERAZ".Nie jestem złośliwy i nie lubię robić komuś na zlośc ale jak ktoś pisze,że 30 razy czytal i nie rozumie tego -to czego żądasz ode mnie/pisałem,że za wiele nie umiem/,ponadto po co te Twoje uwagi o hydrauliku.Ja w rzeczy samej gdy znajdę usterkę to nie wzywam Hydraulika tylko na ogól wiele różnych rzeczy naprawiam sam.Ale kropka-przepraszam i proszę nie wypominaj mi mojej choroby ,braku kasy -bo taki moj los!jeszcze raz przepraszam a teraz do rzeczy.Drogi Kolego jeżeli możesz to mi pomóż/nie jestem zbyt biegł w komputerach ale takie rzeczy jak pisalmaleńki z żóltym rozumiem.Veers maleńki posiadal XP Prpofesjonal i ja już o tym pisałem.Podal ścieżkę/klucz/HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurentControl\SET\Sr. A umnie HOME jest tak jak pisze tylko na końcu CurentControl występuje w 3 pozycjach ale tylko jedna znalezionaCurentControl\Set jest taka jak on pisze- niestety dalej w żadnej nie tyklo tej nie znalazlem Sr i o taką pomoc prosiłem aby mnie pokierować -bo ja nie ukrywam,że nie wszystko umiem.Druga sprawa to Żólty piszeSR.inf %windir%\Inf i tego nie umiem -nie mogę znależc.3/Taki czlowiek jak ja jest bardzo ambitny i nie odpuszcza i znalazłem sposób jak to naprawić i to naprawilem przy pomocy Konsoli Odzyskiwania .Gdy mnie ktoś poprosi a ma podobny problem to chętnie pomogę -no dobrze już się nie gniewaj/jeszcze raz przepraszam/.Sposób naprawy tego okazal się bardzo żmudny ale skuteczny.Veers nie obrażaj mnie ,moj komputer nie posiada,żadnego wirusa i jest czysty jak łza -to od razu zrobiłe jako pierwszą czynnośc.Psiadam 2 doskonale programy antywirusowe /czolowka światowa rangingu/używam software AntiSuperaSpywareProfesjonal ktory kupiłem gdy byłem zdrowy i zarabiałem.Dla pewności odinstalowalem go:aby się nie gryzły i zainstalowalem drugi Comodo /wyżej w rankingu ale go nie lubię {bo on jest razem zbudowany z Firewalem}i zbyt wiele pyta a pytania olewa- robi i tak co uważa często kasując albo blokując mi już sprawdzone programy a badziewie dopuszcza.Pożniej jeszcze sluchajć rad Microsoft odinstalowalem go i zainstalowale darową wersję Microsoft jakiś Exentials co wyszukuje i usuwa zlośliwe programy.Żaden nie znalazł zagrożeń.Ale przywracanie systemu odpada dalem sobie radę w inny sposob bez kluczy/uważam,ze lepszy.A icony 33 sztuki mam bo zrobily się przed aktualizacją.A dalej nic nie pobrać bo od razu giną.Nie piszzlośliwie ,że nie moglem znależc folderu-bo ja pisałem,że wyciągalem je z folderów robiłeskróty.podobnie z menu start ale one od razu giną /nowo utworzone skróty na Pulpicie/i z tym na razie sobie nie radzę-jeżeli możesz to mipomoż.Apropo tego-co piszesz trochę zlośliwie to uwierz mi ,że ja tego również nie rozumiem i nie znalazłem nigdzi a mam nawet szereg materialow wzmianki na ten temat.To może być proste w ustawieniach -bo raz mi się coś udalo ale byly jakieś blędy i przywrociłem do poprzedniego stanu .Ateraz Ci się przyznam,że nie potrawię sobie przypomnieć co ja robilem !Było napewno ponad 10-15 kombinacji ,ale może ktoś rozwiąże ten problem inaczej.Z picrosoftu dostalem odpowiedz,że rzeczywiście to stalo się po aktualizacjach ale Polska nie posiada technologi przesylania poprawek naprawczych drogą E-mail,a mogą mi to naprawić za pośrednictwem ich strony ale tu się pojawi problem.Żądają dokldnego podania zazw plikow które to mogły spowodować i URESY .A skąd ja mam wiedzieć kiedy dokladnie to się stalo i jaki plik jest za to odpowiedzialny.Uważam,że to deklaracja a nie pomoc.Przecież mogliby dokladnie zeskanować moj koputer i znależc przyczynę.System moj oprocz tego sprawuje się przyzwoicie.Posiadam szereg narzędzi jakie sobie przywiozłem podczas pobytu w stanach i nie znajdują problemow.A teraz już bez urazy -chyba wystarczająco jasno to opisalem,postaraj mi sie pomoc.Pozdrawiam.Gienek. CHEŁM /dawne wojewodztwo /kolo LUBLINA/.
hapagienek
Dodano
15.01.2012 02:09:45
Trochę jestem zaskoczony Twoją odpowiedzią ,że nic z tego nie rozumiesz pomimo,że czytałeś to 30 razy wygląda na to,że bardziej jesteś zainteresowany czy opisuję prawdę niż chcesz mi pomoc.Ja opisałem to wyjątkowo szczegolowo i nie widzę powodow ,żeby coś z tego nie rozumieć.Bardziej Cię interesuje rozmowa z żołtym i urządzenie!Jeżeli się mylę to przepraszam i proszę pomoż mi!A oto potwirdzenie,że nie kłamałem!Malenki Wysłane: 11 sierpnia 2008 20:42:29 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2008-01-20 Posty: 25 Punkty: -25 Lokalizacja: 3-miasto Koledzy. Problem dotyczy XP Pro. Chcę dostać się do Punktów przywracania systemu poprzez "Pomoc i obsługę techniczną" i... pojawia się informacja, że cyt. "Przywracanie systemu nie może chronić komputera. Zresetuj komputer i uruchom ponownie przywracanie systemu". I tak w kółko. Gdy chcę włączyć tę opcję w Właściwościach komputera, zakładki Przywracanie systemu po prostu nie ma. Zniknęła, a niedawno była. Patrzę w usługi (plik services.msc). Usługa przywracania systemu jest wyłączona. Próbuję ją tam włączyć i... klapa. Wyskakuje komunikat: "Nie można uruchomić usługi przywracania systemu na komputerze lokalnym. Błąd 123. Nazwa pliku, katalogu lub składnia etykiety woluminu niepoprawna." Patrzę w rejestry, porównuję, wygląda że jest OK (przede wszystkim DisableSR=dword:00000000) Próbuję opisywanej metody gdzieś w forach tj. po "odkryciu" i nadniu sobie pełnych uprawnień katalogu System Volume Information na każdej z partycji dysków kasuję jego zawartość. Po resecie, system odtwarza dwa pliki: MountPointManagerRemoteDatabase oraz tracking.log. Ale pożądana zakładka nie wraca. Ciągnę więc dalej i zmieniam wartość z "DisableSR"=dword:00000000 na "DisableSR"=dword:00000001 w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SystemRestore]. Ciekawe, że pojawia się zakładka Przywracanie systemu w Właściwościach Mojego Komputera z "ptaszkiem" przy opcji Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Czyli jest normalnie. Gdy "odptaszkuję" i "zastosuję", pojawia się okno z komunikatem: "Przywracanie systemu napotkało błąd podczas próby włączenia/wyłączenia jednego lub więcej dysków. Uruchom ponownie komputer i spróbój ponownie". Reset wywołuje tę samą sytuację. I nic. Może ktoś zna rozwiązanie problemu? Nie potrafię określić od kiedy mam ten problem. Jakiś czas temu instalowałem ESET NOD32 Antivirus. Czy może być przyczyną? Powrót do początku Żółty Wysłane: 11 sierpnia 2008 21:39:31 Ranga: Moderator Zarejestrowany: 2005-03-21 Posty: 6 293 Punkty: 15 879 Odnajdź plik sr.inf w katalogu %windir%\Inf, kliknij na nim prawym klawiszem myszy i wybierz Zainsaluj z menu kontekstowego Zrestartuj system i sprawdź dzialanie przywracania. Powrót do początku A urządzenie o ktorym pisalem chciałem również pobrać kopię i ci pokazać ale wygasa sesja inie nadążamtego skopiować .Sprobuję po odnalezieniu strony dostarczyć ci rownież kopię ;jeżeli jesteś zainteresowany to dzsiaj jest promocja 50% i kosztyje około 50$.Na stronie Microsoft poszukaj a jest tam zdjęcie tego doradcy i reklama urządzenia.Pobrałe ten plik ale po uruchomieniu rzeczywiście gdy tlumaczyłem angielski rozwiazuje wiele problemow ale mnie na to nie stać.Jeżeli chcesz mi pomoc to napiszę Ci jeszcze raz dokladnie i streszczając się .A wię SystemXP HOME EDYTION.Po pobraniu aktualizacji ktore chyba każdy z Was pobiera i uktualnieniu do Service Pack3 zaczęły mi nagle znikać ikony z pulpitu bez względu na to co pobieram czy program czy jakieś dokumenty czy inną aplikację.Dużo przy tym siedzialem inie mogę sobie z tym poradzić.Gdy ikona znika szukam jej w Folderze lub jeśli jest to w menu start.Przenoszenie kopiowanioe i inne dostepne próby kończą się tym,że na nowo tworzone ikony w ułamku sekundy giną.Być może to coś się poprzestawiało w ustawieniach ale gdy robiłem rożne proby ustawień to jeszcze gorzej bylo wowczas miałem przywracanie systemu a w tym samym dniu po pobraniu zabezpieczeń do aktualizacji i to postradałem.Awięc już nie mogę robić żadnych kombinacji czy prób bo przedtem jak coś mi się nie udało to przywracałem do stanu 0-wego.Gdybym ja rozumial dlaczego tak się dzieje to nie musialbym Was prosić o pomoc na Forum tylko zrobilbym to sam a tak nie potrawię .Może i dla Ciebie jest to niezrozumiale tak jak dla mnie to nie trzeba od razu podejrzewać kogoś ,że coś zmyśla -proszę spróbujcie mi pomoc.Maleńki swoj problem przy pomocy żołtego rozwoązał a ja piszę to samo i dla WAS jest to niezrozumiale.To przynajmniej mnie nie krytykujcie bo ja mam problemy ktorych sobie nie uroilem Malenki Wysłane: 11 sierpnia 2008 23:18:46 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2008-01-20 Posty: 25 Punkty: -25 Lokalizacja: 3-miasto Dziękuję za odpowiedź. Przeinstalowanie pliku sr.inf dało następujące efekty: 1. Pojawiła się zakładka Przywracanie systemu w Właściwościach Mojego komputera, ale z "ptaszkiem" przy opcji Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. 2. Opcję odznaczam, włączając przywracanie (lista dysków staje się dostępna - tło z szarego na białe) i umożliwiając konfigurowanie indywidualne dysków. 3. Niestety, po każdym restarcie komputera opcja ta jest "zaptaszkowana" (mimo, że w rejestrach jest DisableSR=dword:00000000) i za każdym uruchomieniem kompa muszę ją odznaczać. 4. Sytuacja jest odmienna gdy po odznaczeniu opcji Przywracania systemu na wszystkich dyskach komputer uruchomi się ponownie, ale w trybie awaryjnym. Opcja jest wtedy nadal odznaczona i Usługa Przywracania Systemu jest włączona. OK. Jednak powtórne uruchomienie do trybu normalnego usługę wyłącza. Ale można ją włączyć (tylko na czas tego uruchomienia). 5. Dodatkowa informacja to: w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\sr] wartość START zmienia wartość z Start=4 przy opcji "zaptaszkowanej" (usługa wyłączona) na wartość Start=0 po odznaczeniu tej opcji (usługa przywracania włączona) Powrót do początku Żółty Wysłane: 12 sierpnia 2008 00:22:20 Ranga: Moderator Zarejestrowany: 2005-03-21 Posty: 6 293 Punkty: 15 879 Śmierdzi mi cos syfem. Może sie mylę ale pokaż logi - Combofixa, Silent Runners i Hijack This Powrót do początku Malenki Wysłane: 12 sierpnia 2008 01:14:48 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2008-01-20 Posty: 25 Punkty: -25 Lokalizacja: 3-miasto Cytuj: ...pokaż logi - Combofixa, Silent Runners i Hijack This O, do licha, wiem żeś Żółty i znasz jezyk żółtych, ale ja potrzebuję trochę czasu by rozszyfrować te pojęcia. Już późno, więc może jutro...? pozdrawiam Powrót do początku
hapagienek
Dodano
14.01.2012 21:34:59
Masz rację tak jest w IE8 a w Avant Browser jest coś nie tak !!! Jak w AB ustawić skalowanie strony i dopasować szerokość stron tak by były wyświetlane normalnie ?? Mam najnowszą wersję AB z 2012 !!!
Fenixom
Dodano
14.01.2012 19:26:28
Strony są projektowane pod standard 1024x768. Mam panoramę 22" i nie przeszkadza mi ani trochę, że strony mam na środku ekranu, z szerokimi pasami po bokach. To kwestia przyzwyczajenia.
XanTyp
Dodano
12.01.2012 20:10:06
Czułość myszki jest ok. Chodzi mi bardziej oto że niektóre napisy nachodzą na siebię np w Outlook Express napis praca w trybie on-line jest ucięty a napis nowe wiadomości jest ok. Niektóre strony www nie są chyba przygotowane do takiej rozdzielczośći ekranu !!! Bo albo strona jest strasznie zweżona i trzeba dać większe powiększenie by było ok albo trzeba zmieniać powiększenie strony. Tak samo są ucięte napisy w zakładce ulubione a przy rozdzielczości 1028x768 było normalnie. Jak ustawić przeglądarkę AvantBrowser by było ok ??
Fenixom
Dodano
12.01.2012 14:50:33
A może ktoś mi napisać jakie jest najlepsze ustawienie DPI dla rozdzielczości 1920x1080. Bo teraz mam duże ikony i literki pod nimi i wszystko jest tak samo czytelne, ale nieraz na stronach www nachodzi na siebię tekst lub na forach jest on dziwnie wyświetlany tak jakby nie był wyjustowany. Jednym słowem jakie ustawienia są najlepsze ??
Fenixom
Dodano
12.01.2012 01:49:22
  • XanTyp 12.01.2012 11:21:36

    [quote=Fenixom]A może ktoś mi napisać jakie jest najlepsze ustawienie DPI[/quote]Lubisz szurać ręką po stole? Ustaw sobie 600. Wolisz delikatne ruchy? Daj 3600 DPI.

Przez żadną zmianę ustawień sterownika nie poprawisz ostrości, bo sygnał docierający z karty graficznej do monitora ma ostrość jak najbardziej prawidłową, a "rozmycie" dzieje się już w samym monitorze. Proponuję zostawić rozdzielczość nominalną, a zamiast tego zwiększyć wartość DPI oraz ewentualnie pomajstrować przy wielkościach czcionek w [url=http://support.microsoft.com/kb/310543/pl]ustawieniach wyglądu Windows[/url] i zmienić domyślny poziom powiększenia w przeglądarce internetowej na jakieś 120-130%.
BlaSOFT
Dodano
08.01.2012 16:07:27
Wowek ikony są zbyt małe ale to nie jest problemem bo można zmienić ich DPI na większe ale literek nie można zmienić na większe a ja mam wadę wzroku i takie małe literki męczą moje oczy. Więc dlatego chce pracować na rozdzielczości [b]1440x900[/b] i mieć pełną ostrość obrazu. Na pewno są jakieś sposoby by to ustawić lub poprawić jeszcze bardziej ostrość obrazu. Dlatego próbuję włączyć tą opcję --Wyostrzanie Obrazu-- poprzez kartę grafiki ale ta opcja nie jest aktywna jak to zrobić by ta opcja była aktywna ??? Karta Grafiki GF 9800 GT 1GB Gainward. Sterowniki z 2008 roku wersja 6.14.11.7531 I teraz mam pytanie czy w wersji sterowników 285.58 jest dodana ta opcja ???
Fenixom
Dodano
08.01.2012 15:12:16
Poczekaj. Nie rozumiem, i nie mam zielonego pojęcia, po co obniżyłeś rozdzielczość monitora. Jeżeli chcesz powiększyć czcionki, zmień DPI na większe. Ale rozdzielczość zostaw. Poza tym to jest wada monitorów LCD/LED, że ostrość się pogarsza wraz ze zmianą rozdzielczości. Kup monitor CRT, jeśli chcesz tego uniknąć.
Wowek
Dodano
08.01.2012 14:34:27
Fenixom
Dodano:
08.01.2012 14:02:42
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1