Oprogramowanie antywirusowe kompatybilne z Win 7

Witam. Czy ktoś posiada informacje o firmie, która wypuściła na rynek wersje box oprogramowania typu internet security, które byłoby compatybilne z Win 7 64 bit? Dziś dzwoniłem do Kaspersky Lab i dowiedziałem się, że do handlu trafią takie wersje dopiero w przyszłym roku. Ze strony można zassać tylko wersję OEM a na 3 PC trzeba poczekać. Może macie jakies informacje na ten temat o innych firmach?

Odpowiedzi: 11

No - to zaczyna się robić nieco jaśniej. Pozwól więc, że jednak udzielę ci pewnej rady. Zacznę od F-Secure (może dlatego że go jakoś ... nie trawię ? ;) ). Wersja F-SIS 2010 jest kompatybilna z Windows 7 x64. Natomiast nie miałem okazji testować rozwiązań F-Secure Client Security oraz Small Buisness Suite, ponieważ jednakże F-Secure jest IMHO podrasowaną odmianą Kasperskiego - to wiem że moduły centralnego zarządzania w środowisku 64 bitowym potrafią płatać figle. Kaspersky IS 2010 - jak już wspomniałem działa - poza tym jednym drobnym niedociągnięciem, nad którym zresztą producent pracuje (kwestia dopracowania sterownika jak sądzę). To tyle jeśli chodzi o kompatybilność. Natomiast co do płytki - mam mieszane uczucia. Już tłumaczę dlaczego (i dla porządku pozostanę przy Kasperskim): po instalacji programu z nośnika, program musi połączyć się z serwerem firmy by dokonać aktywacji klucza - ale nie tylko. Zaraz po instalacji program jest ... przestarzały (i nie chodzi tu tylko o definicje zagrożeń, ale o całe moduły oprogramowania). Nie wnikając w powody o których nie możesz pisać - zastanów się czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem nabyć licencje wraz kluczem (bo w tym przypadku będzie to jeden klucz - a nie 10), ściągnąć ze strony producenta najnowszą wersję danego programu, wypalić 10 płyt i załączyć do nich instrukcję aktywacji programu przy pomocy załączonego klucza. Na koniec zaś - pytanie które jeśli chcesz może zostać retoryczne: po co komu aplikacja Internet Security do komputerów nie podłączonych do sieci ? Program antywirusowy bez aktualizacji bazy zagrożeń, to trochę tak jak bezzębny rottweiler pilnujący sadu przed złodziejami ....
Veers
Dodano
08.12.2009 00:06:10
  • kazec 08.12.2009 00:26:45

    [quote=Veers] Nie wnikając w powody o których nie możesz pisać - zastanów się czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem nabyć licencje wraz kluczem (bo w tym przypadku będzie to jeden klucz - a nie 10), ściągnąć ze strony producenta najnowszą wersję danego programu, wypalić 10 płyt i załączyć do nich instrukcję aktywacji programu przy pomocy załączonego klucza.[/quote] To ma sens dzięki [quote=Veers] koniec zaś - pytanie które jeśli chcesz może zostać retoryczne: po co komu aplikacja Internet Security do komputerów nie podłączonych do sieci ? Program antywirusowy bez aktualizacji bazy zagrożeń, to trochę tak jak bezzębny rottweiler pilnujący sadu przed złodziejami ....[/quote] Komputery są w sieci wewnętrznej Jest wymóg instalacji programu IS nie dyskutuję z tym bo dobrze płacą:mryellow: A namówić szefów na linuksa może mi sie uda za 10 lat](*,)

  • Veers 08.12.2009 00:38:39

    [quote=kazec] Komputery są w sieci wewnętrznej Jest wymóg instalacji programu IS nie dyskutuję z tym bo dobrze płacą:mryellow: A namówić szefów na linuksa może mi sie uda za 10 lat](*,) [/quote] Hmm - dzieli nas nieco ponad 100 km, a odnoszę wrażenie jakbyśmy dla tej samej firmy pracowali :mryellow:

Wyjaśnię Ci dlaczego za wszelką cenę chcę kupić wersje pudełkowe ze sklepu. Muszę zainstalować 9-10 sztuk takiego oprogramowania na komputerach, które nie będą podłączone do internetu (nie moge napisać z jakiego powodu) Nie mogę więc zrobić upgradu ani ściągnąć najnowszej wersji i zastosować klucz licencyjny z wersji niekompatybilnej - jak to juz robiłem. Muszę mieć fizycznie płytkę instalacyjną i każdy uzytkownik musi jeszcze wgrać ją sam bo nie mam dostępu do jego komputera. Mam do wyboru niewiele bo jak się okazało dzisiaj musi to być F-secure ( którego nie chcę) lub Kaspersky (wymogi korporacyjne) Strasznie to skomplikowane ale tak jest. Zamknij temat jakoś sobie poradzę.
kazec
Dodano
07.12.2009 23:41:28
Ekhmm - no wybacz, ale żeby od razu PARANOJA ? Pudełko które tak "ładnie zeskanowałem" pochodzi z softu który kupiłem do firmy miesiąc temu, w zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym (lokalnym - więc nie ma co się silić na reklamę ;) ). To co widzisz zaś na zrzucie ekranowym - to NIS po aktualizacji (bezpłatnej) z wersji 2009 do 2010. NIS 2009 działał pod Vistą Ultimate X64 - i dlatego został mi nieco ponad miesiąc subskrypcji - co z kolei spowodowało że będąc dziś w Komputroniku zakupiłem identyczny pakiet NIS 2010 do domu (3 komputery - ochrona przez 1 rok) - i ... nie będę ci skanował opakowania ;) Co do kompatybilności zaś - to ja po prostu czegoś nie do końca rozumiem w twojej wypowiedzi. Instalowałem już Windows 7 u wielu klientów i znajomych, instalowałem im również oprogramowanie antywirusowe - poczynając od Avasta, poprzez ESETa, G-Date, BitDefendera, Pandę i NIS-a na Ksperskim kończąc (zgoda - że akurat pod x64 nie działa mu tryb Bezpiecznego Uruchamiania ... ale można bez tego żyć) - i wszystkie te programy nie sprawiały najmniejszych problemów. Więc o co chodzi ?
Veers
Dodano
07.12.2009 23:12:19
Gratuluję. Wszystkie opakowania NIS 2010 które oglądałem w sklepach wymienionych w poście powyżej miały tylko oznaczenia XP i Visty. Widocznie polityka ajentów jest różna w różnych miastach. Proszę podaj gdzie kupiłeś wersję pudełkową zgodną z Win7x64. Z reguły w sklepach internetowych twórców oprogramowania ceny są dużo wyższe ( KIS, G-Data ), dlatego szukam w "zwykłych" sklepach. Wczoraj zadzwoniłem do dużych sieci handlujących sprzętem komputerowym i nadal nie mają zgodnego oprogramowania - paranoja jakaś? P.S bardzo ładna fotka, nie musiałeś się trudzić
kazec
Dodano
07.12.2009 22:02:42
Taaa - za to ty wiesz lepiej. To mam dla ciebie niespodziankę - specjalnie dla ciebie zrobiłem: a) zrzut ekranu [img]http://www.veers.neostrada.pl/win7nis.png[/img] b) skan opakowania [img]http://www.veers.neostrada.pl/nis2010.png[/img] Nie wiem skąd pochodzą Twoje informacje - ale moje są sprawdzone po prostu empirycznie.
Veers
Dodano
07.12.2009 00:23:05
Kończymy tę dyskusję Veers. Widać że dawno w sklepie nie byłeś. NIS dostepny w handlu nie jest kompatybilny z Windows 7. Dzięki za zainteresowanie tematem, ale Państwa informacje pochodzą ze stron producentów i nijak się mają do rzeczywistości handlowej. Liczyłem na informację spoza oficjalnych stron reklamowych - to sam mogę sobie poczytać, od osób, które napiszą kiedy takie oprogramowanie znajdzie się w sklepach. Pozdrawiam i dziękuję
kazec
Dodano
07.12.2009 00:00:21
kazec - albo się nie rozumiemy albo coś tu komplikujesz na siłę. Które to niby rozwiązania według ciebie nie są kompatybilne z Windows 7 x64 ? Norton ? ESET ? Kaspersky ? Chcesz kupić wersję na 3 stanowiska ? Polecam NIS 2010.
Veers
Dodano
06.12.2009 23:48:53
Producenci może i się chwalą wersjami box dla Windows 7 ale w żadnym sklepie takich wersji nie kupisz. Te które sprawdziłem to: Media Markt, Avans, Electro Word, Vobis, Komputronik, Sferis, Empik. Ze stron internetowych mozna ściągnąć wersje kopatybilne, ale już nie da się kupić wersji box kopatybilnej z Windows 7. Nawet Kaspersky IS 2010 jest dostępny w pudełku tylko dla XP i Visty. Co do tego ostatniego to dziwne, bo z MS zawsze dobrze współpracowali. Chciałem kupić wersje z płytą i licencją na 3 a docelowo 10 stanowisk i niestety nie mogę. Eset wspiera wersją dla Windows 7 64 bit tylko klientów indywidualnych z licencją na 1 PC. Trzeba będzie poczekać bo muszę mieć płytę z programem.
kazec
Dodano
06.12.2009 23:24:33
Ty też coś niezbyt uważnie czytasz, bo pod linkiem podanym przez kakuba znajduje się ładny opis jak dotrzeć do listy producentów certyfikowanych przez MS. Każdy z nich - posiada wersję BOX swojego oprogramowania. Oprogramowanie każdego z nich działa w systemach 64 bitowych. Nawet Kaspersky - i nie trzeba nigdzie dzwonić - wystarczy wejść na stronę producenta i czytać: http://www.kaspersky.pl/products.html?s=home_0&show=proddet&prodid=174 Jeśli zaś chciałeś zapytać o całkowicie 64 bitową aplikację ochronną - to skieruj się na strony ESET.
Veers
Dodano
05.12.2009 11:52:20
Nie czytałeś uważnie. Pytałem o wersje box i na system 64 bitowy.
kazec
Dodano
05.12.2009 01:34:32
Sprawdź tu: [url=http://www.centrumxp.pl/Windows7/1956,1,Antywirusy_dla_Windows_7.aspx]Antywirusy dla Windows 7[/url]
kakub
Dodano
04.12.2009 21:11:24
kazec
Dodano:
03.12.2009 23:42:08
Komentarzy:
11
Strona 1 / 1