Olympus MJU 1020

Witam! Kupiłem aparat jak w temacie. I mam pytanie. Podchodza do niego karty XD i karty MicroSD na załączonym do aparatu adapterze. Karty micro są wiele tańsze oczywiście. Ale nie można na nich robić zdjęć panoramicznych. Wg instrukcji panoramę da się cykać tylko na kartach XD Olympusa. Czy jest jakiś firmware, który znosi to ograniczenie? Bo wydaje mi się, że to ograniczenie jest programowe, a nie sprzętowe. I wyczytałem, też, że można do niego włożyć karty microSD o opjemności>2gb czy ktoś próbował, czy aparat czyta karty większe niż 2gb? Proszę o odpowiedź.

Odpowiedzi: 1

plosie http://www.olympus.co.uk/consumer/29_mju_1020_Firmware_Updates.htm o panoramie nic nie pisze, nie officjalnego firmware raczej nie znajdziesz, to nie to co telefony komórkowe co jest wszędzie pełno, mógłbyś też swobodnie napisać do Olympus'a o porade czy w tym firmware jest opcja panoramy na xD, ale prawdopodobnie jeśli nawet format(rozszeżenie) zdjęcia panoramicznego jest inne znaczy jakieś specjalne olympus'owe to nie widzę problemy, poprostu komercja, chociaż zdziwiłem się, że sami dołączają adapter na sd, czyżby jakieś ogranizacje go do tego zmusiły w to nie wnikam. pozdrawiam,
Small Mike
Dodano
23.06.2008 17:23:59
Maslaw
Dodano:
21.06.2008 13:25:14
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1