Ogromny problem z siecią na VISTA i udostępnieniem połączenia internetowego

Witam! Mam problem z udostępnieniem połączenia internetowego w małej sieci domowej. Sytuacja wygląda jak na tym obrazku: [img]http://windowshelp.microsoft.com/QueryWS/GetOpenContent.aspx?assetID=3a4df296-3a14-46d7-a32c-28daf8c81ed9&DocumentSet=pl-PL&RenderKey=XML[/img] Mam Internet w Dialogu (6 mb/s, chyba dial-up, muszę połączać ręcznie z netem). Net idzie do stacjonarnego PC z VISTA poprzez sieciówkę. Internet ładnie śmiga, jest ok. Mam zrobioną sieć, z drugiej sieciówki z PC idzie do SWITCHA, który dzieli łącze na jeszcze 2 kompy (PC z XP, Laptop z VISTA). Doszedłem do tego momentu, że działa sieć między tymi komputerami ( z mojego PC z VISTA mogę kopiować pliki do innych). Na pozostałych kompach wpisując PING 192.168.0.1 łączy się, jest ok. Na wszystkich kompach ustawiłem w WINS: "Włącz system NetBIOS przez TCP/IP" Wszystkie opcje w ustawieniach połączenia zaznaczyłem, oprócz: "Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6)". W Protokole w wersji 4 ustawiłem adres ip, maskę i bramę domyślną, dnsów nie ustawiałem (na laptopie i PC z XP). Na 'serwerze' (PC z VISTA) tak samo. Kiedy biorę Mapę sieci na Viscie w laptopie jest ok, pokazuje tak jak sieć wygląda, tylko pokazuje linie z "X" prowadzącą do Internetu. Klikając na "X" wyskakuje komunikat: "Karta sieciowa Połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji adresu IP". Cały problem polega na tym, że nie mogę połączyć się z netem na latopie i PC z XP. Próbowałem wielu sposobów, siedzę od rana i nic nie mogę więcej zrobić. Bardzo proszę o pomoc! Będę niezmiernie wdzięczny! Już naprawdę nie mam sił... :-s EDIT: Aha, oczywiście zaznaczyłem, żeby udostępniać połączenie internetowe ;)

Odpowiedzi: 1

hej. wszystko wyglada ok. Jeszcze tylko zrob wszedzie uzytkownikow gosc.
HideYoshi
Dodano
23.01.2008 20:46:14
sajmex
Dodano:
23.12.2007 19:02:45
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1