Ograniczone udostępnianie plików

Stworzyłem własna sieć LAN (dwa PC) podłączoną przez router do innej (osiedlowa). Na obu PC udostępniam foldery z plikami (do swobodnej wymiany między oboma PC). Ostatnio włączyłem sobie netlooka żeby przejrzeć całą sieć i zdziwiłem się, jak zobaczyłem w sieci udostępnione moje pliki, a ja chcę, żeby pliki te były udostępnione tylko na tych dwóch komputerach w mojej prywatnej sieci. Czy da się tak zrobić ? Mój router to D-Link 541.

Odpowiedzi: 3

Jeśli masz Router, który oddziela twoją wewnętrzną domową sieć od osiedlowej (nie masz skonfigurowanego DMZ i port forwarding) to jesteś za NAT'em. Więc nikt z sieci osiedlowej nie widzi twoich zasobów. Także nie masz się czym martwić, że przeglądając zasoby sieciowe ( z komputera w sieci domowej) widzisz własne zasoby+zasoby sieci osiedlowej. Dla świętego spokoju spróbuj wejść na własne zasoby z komputera w sieci osiedlowej ( np. u kolegi). Gwarantuje że nie wejdziesz. Żeby coś udostępnić na zewnątrz w takiej sieci musiałem zrobić Serwer FTP i przekierować port na routerze.
pawkrol
Dodano
14.10.2009 15:01:59
A to już mówię :-) Windows XP, NTFS, a udostępnione jest tak zwyczajnie, rozumiesz... prawym na folder a potem udostępnienia i zabezpieczenia...
Bejkrools
Dodano
12.10.2009 16:08:46
Prawdopodobnie masz tylko problem z zabezpieczeniami udziałów. Ciężko coś pisać dalej nie znając szczegółów dot. OS i sposobu udostępniania (czy przez folder współdzielenia, czy za pomocą uprawnień udostępniania po stronie folderu (i systemu plików (jakiego?))).
Veers
Dodano
12.10.2009 13:48:45
Bejkrools
Dodano:
11.10.2009 22:21:07
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1