Office Word 2010 - Problem z stworzeniem dokumentu o określonej strukturze

Cześć. Chcę w Wordzie 2010 zrobić dokument który w końcowej fazie zapiszę do PDF-a, a który będzie posiadał taką strukturę [URL=http://www.tinypic.pl/wg7106ij9ryg][IMG]http://pics.tinypic.pl/i/00206/wg7106ij9ryg_t.jpg[/IMG][/URL] I niby nic trudnego a jednak. Nie wiem jak podzielić dokumnet na dwie części tak aby uzyskać dwie niezależne kolumny. W lewej byłyby nagłówki (na zdjęciu zaznaczone kolorem zielonym) a w prawej tekst właściwy (czerwone obramowanie). Chodzi mi o coś takiego jak wypunktowanie 1. coś tam; 2. coś tam; itd tylko że zamiast takiego wypunktowania te nagłówki byłyby w lewej kolumnie. Myślałem nad podziałem strony na dwie kolumny, ale wtedy pisząc coś w pierszej, tekst zapisany w drugie będzie się przesówał, z resztą tak jak całość dokumnetu. Tak więc ten pomysł odpada, tym bardziej że kolumny nie przechodzą bezpośrednio na drugą stronę, lecz najpierw zawijają się na jednej stronie a dopiero potem przechodzą na następną, tak więc wpisując ten tekst właściwy (tak jak to nazwałem wcześniej), to po zapełnieniu jednej strony przejdzie on do drugiej z tym że nie do prawej a do lewej kolumny. Dobrym sosobem wydawała się tabela. Można by stworzyć tabelę z 2 kolumnami (tak jak wcześniej, lewa dla nagłówków a prawa dla reszty tekstu) i jednym wierszem i w miarę zapełniania kolumn tekstem tabela by się sama powiększała, przechodząc na nowe strony, itd. Ale... no właśnie jako że chcę to zapisać do PDF, a cały dokument będzie zajmował na pewno więcej niż 100 stron (myślę że nawet dojdzie do 150) to pasowałoby zrobić zakładki (na zdjęciu zaznaczone na niebiesko). Zaznaczając w tabeli, w lewej kolumnie część tekstu stanowiącą dany nagłówek i następnie wybierając ze wstąźki np. styl "Nagłówek 1", i w ten sposób tworząc kolejne nagłówki a na koniec zapisując dokument w sposób następujący Zapisz jako->wybranie rozszerzenia .PDF->i wchodząc w OPCJE, to opcja "utwórz zakładki przy użyciu: nagłówków" jest nie dostępna. A gdy robię tak samo tyko że już nie w tabeli to wtedy mogę utworzyć zakładki w taki sposób. Czy można jeszcze jakoś zrobić taki dokument aby wyglądał podobnie jak na tym zdjęciu, w sensie że z lewej strony nagłówki a z prawej tekst właściwy i w dodatku jeszcze otrzymać zakładki?

Odpowiedzi: 2

Miałbym prośbę, jeżeli ktoś posiada MS Office 2013 w wersji testowej i mógłby sprawdzić czy jest w niej eksport do PDF-a, a pewnie jest. To gdyby taka osoba mogła zrobić tabelę nawet taką 1x2 i w jednej komórce pisać jakiś tekst (po wybraniu stylu Heading 1) a potem spróbowała zapisać do PDF ale przed tym w opcjach sprawdziła czy w tej wersji Offica będzie możliwość utworzenia zakładek z nagłówków. Będę bardzo wdzięczny. Bo nie wiem czy mam tworzyć dokument w 2010 a potem w Office 2013 sobie wyeksportuję już gotowy czy po prostu robić od razu w LibreOffice. P.S. Sam bym sobie pobrał MS Office 2013 Customer Preview ale mam neta mobilnego i zostało mi niecałe 1GB do 17.11 :/ Z góry serdecznie dziękuję.
adix3
Dodano
29.10.2012 00:20:35
Jeśli ma być automatycznie, to nie wiem jak to zrobić. Ja zrobiłem bym tak: 1) dokument z tabelą 2) pdf (bez zakałdaek) 3) zakładki dodałbym odrębnym programem np Foxit Reader Sposób dobry pod warunkiem że potem dokument nie będzie zmieniany i nie trzeba będzie generować nowego pdf. Druga mozliwość - zamiast oznaczać nagłówkami - oznaczaj zakładkami - wtedy też automatycznie można wygenerować, ale chyba nazewnictwo będzie od zakładkowe czyli bez spacji. I tak je trzeba będzie poprawić jak w pkt 4 poprzedniego rozwiązania.
Judykator
Dodano
26.10.2012 16:47:03
adix3
Dodano:
25.10.2012 18:14:00
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1