Odzyskiwanie danych z laptopa

Witam, z niewiadomych przyczyn vista premium na laptopie HP przestała działać i się nie odpala. Ładuje sie do pewnego momentu, potem wyskakuje okienko, że nie udało sie załadować i komputer sie wyłącza. W serwisie powiedzieli, że trzeba przeinstalować i powinno działać, ale mam potrzebne dane na dysku c, które zostana skasowane przy instalacji. czy jest jakas możliwośc żeby je odzyskać? Częśc z nich znajduje się na pulpicie. W serwisie powiedzieli mi, że vista ma jakieś super zabezpieczenia i że z pulpitu to sie nie bedzie dało. Jest w lapku funkcja recovery files i automatycznie wyszukuje dane i niby jest mozliwośc ich zgrania, tylko w pewnym momencie system prosi o podłaczenie dysku usb, ale jak podpinam pendrive'a to go nie wykrywa. Słyszałem także ze mozna to zrobic ładując windows xp portable. Niby zadziałało, system ruszył z płyty, ale nie wiem jak zgrac dane, tam nie widać tych partycji systemowych. Jakies rady? Pozdr.

Odpowiedzi: 1

Linux LiveCD uruchamiany z płyty, bądź jakaś płytka ratunkowa dołączana do czasopism komputerowych [były takie bodaj w poprzednim roku - musisz popytać po ludziach] zawierająca narzędzie, które zobaczy partycje, dane na nich zgromadzone i pozwoli z ich poziomu je przekopiować + pendrive lub dysk pod USB powinny załatwić temat.
Endrju
Dodano
21.03.2008 08:12:58
fije
Dodano:
20.03.2008 19:05:04
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1