odzyskanie usuniętych maili z Outlook Expressa

Czy można skutecznie odzyskać Z Outlook Expressa usunięte maile z folderów w "Moich dokumentach"

Odpowiedzi: 6

Przeczytaj dokładnie, to co Ci napisałem wyżej.
XanTyp
Dodano
17.08.2010 15:48:37
No być może że źle go zrozumiałem, bo d*** bym go nazwać nie mógł, gdyż był specjalistą w tej dziedzinie. On mi coś tłumaczył o nadpisywaniu danych, ale już nie będą w to brnął, bo jestem za cienki z tego. Ale już na zakończenie tego tematu chciałbym zrozumieć, jak to się dzieje, że dane usunięte spod systemu powodują, że na dysku zwiększa się ilość miejsca wolnego (o te usunięte) choć w praktyce te dane pozostają w tej "wolnej przestrzeni". Czy ta wolna przestrzeń kiedyś się nie zapełni ?
krakusik nowy
Dodano
17.08.2010 15:19:42
  • Ucho 19.08.2010 00:28:54

    [quote=krakusik nowy]On mi coś tłumaczył o nadpisywaniu danych[/quote] I dobrze Ci tłumaczył. W praktyce wygląda to tak, że przy usuwaniu pliku to, de facto, system nie usuwa go fizycznie, a jedynie wpis o jego położeniu. W tym momencie traktuje miejsce gdzie jest fizycznie dalej jest ten jako wolne i automatycznie zwiększa się przestrzeń dyskowa. Jeżeli w tym momencie chciałbyś odzyskać ten plik jakimś progsem z tych podanych wyżej przez [b][u]Xana[/u][/b] to operacja powiedzie się na 99%. Natomiast jeżeli będziesz coś dalej w kompie robił i system wgra jakiś plik w miejsce położenia tego "usuniętego", czyli go [b]nadpisze[/b] to odzyskanie jest praktycznie niemożliwe. Pamiętaj, że to miejsce jest traktowane przez system jako wolne ![/quote]

No właśnie nie wykonałem. Ale co to za "rewelacja", że można coś odzyskać tylko wtedy jak się zrobi kopię zapasową? Do tego nie potrzeba chyba cudów jakim mają być te programy odzyskujące. Nie rozumiem, w czym te programy są specjalistyczne skoro i bez nich mając kopie zapasową mogę odzyskać dane?? Na czym polega odzyskiwanie danych? Kiedyś informatyk mi tłumaczył, że nigdy nie można z dysku usunąć na zawsze danych- chyba tylko jeśli dysk się fizycznie zniszczy. Czy źle rozumuję, że te dane są gdzieś zapisane na dysku tylko trudno je "byle komu" odzyskać - tzn. musi to robić specjalista?
krakusik nowy
Dodano
16.08.2010 15:10:41
  • XanTyp 16.08.2010 15:36:13

    [quote=krakusik nowy]Kiedyś informatyk mi tłumaczył, że nigdy nie można z dysku usunąć na zawsze danych- chyba tylko jeśli dysk się fizycznie zniszczy.[/quote]Albo to d*** nie informatyk, albo źle zapamiętałeś. Dane można całkowicie usunąć z dysku poprzez usunięcie ich spod systemu. Wtedy lądują w obszarze traktowanym jako wolna przestrzeń. Z czasem, gdy ta jest systematycznie zapełniana, zaczynają się rozpadać na kawałki, bo są ustawicznie spychanej dalej. I tu wzrasta już szansa na całkowitą ich utratę. Wypełnienie dysku danymi widocznymi dla systemu - powoduje permanentne usuwanie plików - fizycznie z dysku. Tak przy okazji - za ciężką kasę - można odzyskać dane z nawet fizycznie uszkodzonego dysku - o ile oczywiście nie został wypełniony po brzegi. Owszem, są programy do odzysku danych takie jak Recovery My Fliles, czy Get Data Back, tyle, że jeśli owe pliki będą w całości, to może jeszcze outlook je zrozumie -> czytaj: odzysk następuje [b]niemal natychmiast[/b] po ich przypadkowym usunięciu. Na ogół najłatwiej odzyskać pliki tekstowe *.txt, gorzej jest już z docami, czy rtfami. Nieźle też idzie odzysk jpgów. Ale poczta z outlooka będzie już wyglądała jak kartki papieru w niszczarce.

Jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej poczty - nie będzie raczej szans na odzyskanie tego.
XanTyp
Dodano
14.08.2010 17:18:17
Już kilkanaście programów testowałem i żaden nie przywraca poczty
krakusik nowy
Dodano
14.08.2010 15:35:58
OE nie przechowuje tak sobie maili w "Moich dokumentach", chyba że sam je tam umieściłeś. Wklep w Google "odzyskiwanie maili outlook express" i masz masę możliwości do wyboru. Ja nie będę przepisywał.
Ucho
Dodano
13.08.2010 22:49:24
krakusik nowy
Dodano:
13.08.2010 19:25:39
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1