Odmowa logowania lokalnego dla Gościa w Viście Home Premium

Witam serdecznie! Udostępniając foldery w sieci lokalnej włączyłem konto gościa, od tej pory przy logowaniu do windowsa mam do wyboru swoje konto oraz wspomniane konto gościa. Czy jest jakiś sposób żeby się go pozbyć przy logowaniu zachowując jednocześnie możliwość udostępniania plików?

Odpowiedzi: 9

Zasugerowałem się zdaniem w pierwszym akapicie " Możemy również przydzielić dostęp dla wszystkich czyli bez hasła i jest to dostęp poprzez włączenie konta Gość. " na stronie http://banita.pl/konf/smbudostwinvista.html. Co prawda niżej jest sporo wyjaśnień z których wynika że konta Gościa wcale nie trzeba włączać bo "Panel sterowania" >> "Użytkownicy" konto Gość jest pokazane jako wyłączone bo nie można się zalogować na nie lokalnie, mimo ze często one jest włączone w ogóle." Może nie do końca były to berewerie... Efekt jest taki, że wyłączyłem konta gościa na obu łączących się ze sobą komputerach a udostępnianie jak działało tak działa. Przy logowaniu do Visty oczywiście już nie ma niechcianego konta gościa. Dzięki za podpowiedzi:lol:
ryba2004
Dodano
10.05.2009 15:23:11
No Ja tez nie widze powiazan.. No ale.. hehe U Mnie w podanych ustawieniach sa wszystkie profile, ktore wyskakuja podczas logowania :mryellow: I co Ci wogole to konto przeszkadza :-) Jak ktos sie zna na haku to i tak Ci wejdzie inna droga.. 1.Xan a na lapie jest Xp czy Vista ? 2.Ryba spruboj w przyszlosci uzyc Hamachi (wirtualna karta sieciowa - dziala na Xp i Vista) 3.W prawa dostepu do folderow, ustawiles oczywiscie tylko na Odczyt (Read)... Xan - tu znalazlem cytat goscia z neta o probie polaczania: "Bez wejsc na folder udostepniony przez konto [Goscia] i bez hasla jest praktycznie niewykonalne" Ktory twierdzi, ze jest do czegos potrzebny :-) No nie wiem... Cytat z watku o laczeniu Visty z Xpekiem... Najlepiej to zalozyc serwer Ftp i spokoj :-0
Lamer
Dodano
08.05.2009 14:51:13
Jakieś berewerie tu wypisujesz o.O Udostępniam foldery lapkowi przez router i specjalnie sprawdziłem: profil 'gościa' mam wYłączony.[quote=ryba2004]Kolego Lamer niestety w ustawieniach Profilów użytkownika nie ma konta Gościa :lol: [/quote]I jak wyżej. Bo i po co miał by być potrzebny do tego?
XanTyp
Dodano
08.05.2009 07:28:13
Chcę udostępnić pliki użytkownikowi sieci lokalnej nie mającemu fizycznego dostępu do mojego komputera. Z tego co zdążyłem doczytać wymaga to włączenia na swoim komputerze konta gościa. Ten krok prowadzi do niepożądanego przeze mnie efektu pojawiania się gościa przy logowaniu do systemu. Stąd pytanie jak tego uniknąć? Kolego Lamer niestety w ustawieniach Profilów użytkownika nie ma konta Gościa :lol:
ryba2004
Dodano
07.05.2009 22:33:28
[b]ryba2004[/b] jeśli chcesz udostępniać pliki dla innego profilu - to kasując ten profil... czegoś tu nie rozumiem... to komu będziesz je potem udostępniać?
XanTyp
Dodano
07.05.2009 17:25:18
A opcje: System -> Zaawansowane -> Profile uzytkownika -> Ustawienia ? I tam usunac ten niepotrzebny profil...
Lamer
Dodano
07.05.2009 17:14:46
Generalnie nie ma dla mnie żadnego znaczenia czy oczekiwany efekt osiągnę poprzez przystawkę czy cokolwiek innego. Być może nie da się tego wykonać w Viście Home Premium... Dlatego ponawiam pytanie z pierwszego posta: Czy jest jakiś sposób żeby się go (konta gościa) pozbyć przy logowaniu zachowując jednocześnie możliwość udostępniania plików?
ryba2004
Dodano
07.05.2009 17:03:32
W Viście nie można wykonać tych operacji. W pierwszej opcji droga kończy się na: *Panel sterowania -> Narzedzia administracyjne -> Zarzadzanie komputerem W drugiej na **Panel sterowania -> Narzedzia administracyjne Sposoby z XP jakoś nie zdają egzaminu. PS. Nie ma też możliwości uruchomienia "gpedit.msc" Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam!
ryba2004
Dodano
06.05.2009 19:25:11
  • XanTyp 06.05.2009 19:43:12

    [quote=ryba2004]Nie ma też możliwości uruchomienia "gpedit.msc" Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.[/quote]Jak widać w sąsiednim wątku: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=613406#613406

Hmm, nie pamietam, to jest tutaj: *Panel sterowania -> Narzedzia administracyjne -> Zarzadzanie komputerem -> Uzytkownicy i grupy lokalne lub **Panel sterowania -> Narzedzia administracyjne -> Zasady zabezpieczen lokalnych -> Zasady lokalne -> Przypisywanie praw użytkownika -> Odmowa logowania lokalnego Na bazie Xp - dziala pod vista ? http://www.idg.pl/porada/83501/Konto.Goscia.ciche.i.niebezpieczne.ale.pozyteczne.html http://infojama.pl/134,artykul.aspx
Lamer
Dodano
05.05.2009 13:37:42
ryba2004
Dodano:
05.05.2009 12:51:52
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1