Odmowa dostępu. -> tylko na sam komputer

Witam! Mam połączone 2 komputery za pomocą zcrossowanego kabla. Po konfiguracji sieci pojawił się mały problem. Gdy na komputerze nr. 1 chcę przejrzeć zasoby komputera 2 wpisuję w Uruchom -> [b]\\komp2[/b] i nie ma żadnego problemu. Wszystkie udostępnione zasoby są dla mnie dostępne, wszystko jest widoczne itp. Problem występuje z połączeniem w drugą stronę. Gdy na komputerze nr. 2 wpisuje w Uruchom -> [b]\\komp1[/b] wyskakuje mi okienko [i]"\\komp1 nie jest dostępny. (...) Odmowa dostępu."[/i]. I tu dochodzimy do meritum sprawy. Kiedy wpisuję w Uruchom np. -> [b]\\komp1\Muzyka\[/b] [u]to nie ma żadnego problemu.[/u] Mam pełen dostęp do folderów otwieranych w ten sposób. Problem występuje tylko przy próbie obejrzenia bezpośrednio wszystkich udostępnionych zasobów komputera komp1. Serdeczne dzięki za pomoc.

Odpowiedzi: 8

no własnie u mnie są podobne jaja.. a sytuacja wygląda tak: wszedzie xp sp2.. udostepnione wg zasad z tematu tu przyklejonego.. ja moge wejsc na komputer kolegi.. pojawia sie monit o haslo i wszystko smiga.. a on już na mój nie.. pojawia sie okienko że odmowa dostępu.. ja mam oryginalnego windowsa i wszystkie aktualizacje to może przez to... ale co ciekawe moje połączenie internetowe (przez wi fi) jest udostępnione dla drugiej karty sieciowej (wbudowana) i komputer który jest do niej podpięty normalnie może sie zalogować do mojego komputera... dziwi mnie to cholernie...
4hunter
Dodano
22.10.2007 00:25:31
To nie jest winna Kasperskiego. Sprawdziłem.
nekromanger
Dodano
20.10.2007 19:51:35
To czy ma znaczenie (mowa o Kasperskim), przekonasz sie wyłączając go testowo i sprawdzając czy problem nie ustąpił.
wojtt
Dodano
20.10.2007 14:01:33
Dołączam się do tematu bo mam podobny problem. Oba kompy mają zainstalowany XP Pro z SP2. Problem pojawił się po niedawnym formacie Kompa1. Po zainstalowaniu windy zainstalowałem na Kompie1 wszystkie aktualizacje (wcześniej nie instalowałem aktualizacji i wszystko działało dobrze) a Komp2 nie ma żadnych. Komp1 łączy się bez problemu z Komp2 natomiast w drugą stronę wyskakuje brak dostępu. Zrobiłem wszystko według tej instrukcji [url=http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=95375]Udostępnianie plików w systemie XP[/url] i niestety nie pomogło. Co mam zrobić? Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale po formacie zacząłem używać Kasperskiego jako antivira.
nekromanger
Dodano
20.10.2007 13:05:11
dobrze, dobrze,,, ale najpierw ten tutek obowiązkowo: [url=http://forum.centrumxp.pl/Default.aspx?g=posts&t=95375]Udostępnianie plików w systemie XP[/url] tylko ja zamiast "Goście" zrobilem nową grupę dla użytkowników po LANie PS. a tak wogóle to fajne odstępy czasowe miedzy postami :mryellow:
Orkan
Dodano
27.09.2007 02:25:55
U mnie na obu komputerach XP SP2. Teraz zamiast błędu "Odmowa dostępu." pokazuje się błąd "Błąd logowania: użytkownikowi nie przyznano żądanego typu logowania na tym komputerze." A myślałem, że sieć pójdzie łatwo... :neutral:
karas-1989
Dodano
15.08.2007 14:16:26
Dokładnie mam ten sam problem. \\komp1 - WinXP Pro SP2 \\komp2 - WinXP Pro SP1 Co ciekawe, gdy podłączę się Pulpitem Zdalnym do \\komp2 i wejde na Otoczenie sieciowe to wszystko gra. Wyświetla się standardowe okienko logowania i mam dostęp do \\komp1 [color=blue]No prosze, wystarczy tylko napisać że ma się problem i problem się sam rozwiązuje :P Otóż wystarczyło wejść do: Zasady zabezpieczeń lokalnych > Uzyskuj dostęp do tego komputera z sieci i wywalić "Wszyscy" a w to miejsce wstawić "Użytkownicy uwierzytelnieni" Ref: http://support.microsoft.com/kb/823659/pl[/color]
Orkan
Dodano
18.07.2007 16:43:24
jakie systemy na kompach?
Endrju
Dodano
13.07.2007 09:52:18
karas-1989
Dodano:
12.07.2007 19:00:25
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1