Odczyt płyt DVD tylko... za pomocą zewnętrznej kieszeni

Witam. Od paru miesięcy mam taki problem: Posiadam 2 czytniki DVD (w obudowie tylko 1, w zewnętrznej kieszeni 2, oba na 100% mają odczyt DVD). Gdy wkładam płytę DVD do wewnętrznego czytnika, słyszę że próbuje czytać i nic. Gdy przełożę ten sam napęd z tą samą płytą DVD do zewnętrznej kieszeni nagle system doznaje olśnienia i widzi zawartość płyty. Gdy włożę 2 napęd do wnętrza kompa taka sama sytuacja... Czego to wina? Komputer IBM, nie wiem jakie dane podać (dość stary). Dodam jako ciekawostkę iż pod Linuksem ten problem występuje dalej... Proszę o pomoc, aso.

Odpowiedzi: 2

Zmieniłem taśmę (fabrycznie nowa, wyjąłem z woreczka :) ) i dalej to samo. Przy okazji wyczyściłem procesor (tak dla upewnienia ;) Socket 478, P4 2.8 GHz) ale to raczej nic nie zmieniło ;) Podłączyłem nową kartę sieciową i wykryło poprawnie. Co może powodować ten błąd? PS. Co może powodować taką sytuację: w BIOSie wszystko OK, ale gdy pod jakimś systemem chcę wysunąć tackę CD to jest takie coś jakby nie mogła się wysunąć (albo się wysuwa na parę milimetrów i wraca) i system próbuje odczytać płytę (której nie włozyłem, ale zachowuje się jak bym włożył). Dosłownie jak bym trzymał tackę i nie pozwolił się jej wysunąć. Co taki problem powoduje? Nie tylko ja to mam i nie tylko mój napęd to ma: Mój napęd: w moim kompie, w kieszeni USB, w kompie kolegi - to samo Napęd kolegi: w jego kompie - to samo ?
aso
Dodano
05.02.2010 20:08:04
Może czas wymienić taśmy wewnątrz kompa? Tym bardziej, jak sam twierdzisz, że sprzęt już leciwy :)
XanTyp
Dodano
31.01.2010 00:13:49
aso
Dodano:
30.01.2010 20:01:35
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1