och ten błąd SU0013

Co prawda ten temat juź się pojawiał wiekokrotnie, ale jakoś tamte odpowiedzi mi nie pomogły, więc HELP!
Mam zainstalowanego win XP i chce na innej partycji mieć win98. XP jest na dysku C: 7GB NTFS i jest to partycja podstawowa, reszta to rozszerzona z dwoma dyskami logicznymi d: 15 GB FAT32 oraz e: 15 GB NTFs. Na c: i e: mam duźo rzeczy krórych nie chce stracić,a d: jest pusty. Oczywiście chce tego wina na d:. Problem polega na tym, źe sie pojawia komunikat:
Komunikat SU0013
Aby przeprowadzić instalację systemu Windows 98, dysk startowy
musi być partycją rozruchową MS–DOS. Jeśli dysk startowy jest
dyskiem z partycją HPFS lub NTFS, przed uruchomieniem Instalatora
naleźy utworzyć partycję rozruchową MS–DOS. Więcej informacji
na temat tworzenia partycji rozruchowej MS–DOS moźna znaleźć
w dokumentacji komputera

Co jeszcze: W fdisku widzi tylko 2 partycje główną NTFS i rozrzerzoną FAT 30GB (tak jakby oba dyski z róźnymi systemami plików połączone były w całość). Nawet jak ustawiam go jako aktywny w fdisku to nic nie daje. Powinno sie dać zrobić z tego d: dysk główny, ale poniewaź łączy go w całość z e: to troche lipa, bo nie chce stacić danych. Aha jeszcze do tego jest tak, źe w fdisku widzi te 30GB jako rozrzerzony, a jedynie tą częś z sys FAT32 jako logiczny, wiec usuwanie logicznego nic nie dale, bo i tak do rozszerzonego go dodaje.

PLEASE pomóźcie, bo pół dnia nad tym spędziłam i d..a!!

Odpowiedzi: 3

EL NINO:
... Albo utworzysz ja z czesci D: ...

Pipi_28, a zrobisz to innym niź fdisk widowsowy programem np. partition magic... ale łatwo Ci nie będzie.
aachi
Dodano
04.02.2006 21:35:12
pipi_28:
PLEASE pomóźcie, bo pół dnia nad tym spędziłam i d..a!!
Nie kombinuj bo spedzisz nad tym jeszcze tydzien i bedzie druga ***.
Musisz miec aktywna partycje podstawowa z systemem plikow FAT32. Masz NTFS. Albo utworzysz ja z czesci D:, albo poszukasz sobie w necie programu ktory pozwoli Ci mimo wszystko wykonac instalacje – boot manager (np. Bootstar)
EL NINO
Dodano
03.02.2006 09:17:46
Skoro instalator podaje
dysk startowy
musi być partycją rozruchową MS–DOS

Ty zaś piszesz, źe obszar, na ktorym chcesz zainstalowac w9x to partycja
rozszerzona z dwoma dyskami logicznymi

to co tu dalej wymyslac.
Rebe
Dodano
03.02.2006 09:16:06
pipi_28
Dodano:
03.02.2006 04:05:11
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1