obraz się zatrzymuje

INTEL(R)Core (TM) 2 DUO CPU E 8400 3.00 GHZ ASUS P5QL PRO 2.00 GB RAM NVIDIA Ge Force 9600 GT (Zotac) Witam.To na górze to elementy składowe, które zainstalowałem do mojego PC. Przez miesiąc nie miałem żadnych problemów,teraz na UT 2004, UT 3, obraz mi się zatrzymuje na 2-3 sek. pare minut da się grać normalnie i znowu to samo. Nie wiem gdzie tkwi problem. Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedzi: 14

system ok.powalczyłem z syfem komputerowym.zobaczymy co będzie.dzięki za pomoc.temat do zamknięcia.
grzegg
Dodano
01.03.2009 00:02:21
No i tak... Przeskanowałem hajotem, usunąłem przy okazji trochę badziewa i ... chyba zostało mi tylko zasilanie no i może pamięć. Pytanie: co jest godne polecenia do przetestowania RAMu i jak najlepiej sprawdzę zasilacz?
grzegg
Dodano
23.02.2009 20:17:30
  • Ukey 23.02.2009 22:14:35

    [quote=grzegg]No i tak... Przeskanowałem hajotem, usunąłem przy okazji trochę badziewa i ... chyba zostało mi tylko zasilanie no i może pamięć. Pytanie: co jest godne polecenia do przetestowania RAMu i jak najlepiej sprawdzę zasilacz?[/quote] Ram to MemTest (pod wersja dosowska) a co do zasilacza to sa 2 opcje 1. Miernikiem powtykac i sprawdzic.. (dosc ryzykowne jak ktos sie nie zna) 2. Uruchomic jakis program do monitorowania napiec i uruchomic gre pozniejs sprawdzic czy wartosci nie odchylaja sie o 25% od normy

@Ukey nie chcę się z Tobą kłócić. Musze wręcz przyznać że to co piszesz ma sens. Jednakże ja zawsze byłem przekonany że największe obciążenie zasilacza jest przy starcie jak te wszystkie urządzenia startują i w ogóle. I wtedy się pojawiały z tym problemy...
Razorek
Dodano
22.02.2009 10:52:35
  • Ukey 22.02.2009 13:42:46

    [quote=Razorek]@Ukey nie chcę się z Tobą kłócić. Musze wręcz przyznać że to co piszesz ma sens. Jednakże ja zawsze byłem przekonany że największe obciążenie zasilacza jest przy starcie jak te wszystkie urządzenia startują i w ogóle. I wtedy się pojawiały z tym problemy...[/quote] Owsze zgadzam sie w 100% tak samo jak auto spala najwiecej przy starcie .. jednakze ... nikt sie tym nie przejmuje bo ten efekt trwa bardzo krotko, i nie mozna jednoglosnie stwierdzic czy jest to uszkodzenie :/ Tylko podmianka zostaje

Komputer podczas startu czy tez dzialania samego systemu zjada o jakeis 50-60% mocy mnie ( tzn potrzebuje) tak wiec problem moze sie pojawiac dopiero przy uruchomieniu gry. Nowe procki jak i plyty glowne podczas dzialania systemu (www, mp3, filmy) ustawiaja mniejsze czestotliwosci dzialania , tak samo jak karty graficzne (oszczedzaja energie) problem moze pojawic sie po uruchomieniu gry. Jednak nie zawsze musi on sie pojawic odrazu. Komputer moze sie poprostu dławić. Sam przeprowadzilem testy i grajac czasami gra zjada mi np 90% procka czasami 80% a czasami 30% (zalezy od ilosci i skomplikowania wyswietlanych elementow) to samo dzieje sie z kartami graficznymi. Jednak by wyeliminowac problem hardu, jedynie podmianka moze to rozwiazac :/ Jesli masz mozliwosc podmiany (sprawdzenia) Procka,Grafy,Zasilacza u kogos to zrob to
Ukey
Dodano
22.02.2009 00:49:44
Ja jak zawsze miałem do czynienia z wadliwym zasilaczem to nie było to cięcie się obrazu ani zwiecha, tylko restart systemu. Jak by cały czas było za małe napięcie to od początku by było coś nie tak a nie po pewnym czasie i wątpię aby problem ustępował na jakiś czas i znów powracał...a z kolei jak by było za duże to by się coś przegrzewało aż do momentu aż by się spaliło... Dlatego polecam się skupić na systemie i poprawności jego działania. Ponad to ważną rolę odgrywa proces "zaśmiecania" systemu w trakcie użytkowania...
Razorek
Dodano
21.02.2009 22:29:22
Na zasilacz to w takim układzie nawet nie patrz. Przeskanuj system HJT.
Razorek
Dodano
20.02.2009 19:28:27
  • Ukey 21.02.2009 00:43:00

    [quote=Razorek]Na zasilacz to w takim układzie nawet nie patrz. Przeskanuj system HJT.[/quote] Niby czemu ? Sprawdz lepiej napiecia .. bo sama moc zasilacza malo co mowi. Moze byc nawet i 1kW ale jak jest uszkodzony to moc tego nie naprawi. Zrob kilka testow na podawane napiecia .

O wiruski martwi się pan kaspersky- brak aktywnych zagrożeń.Zasilacz mam 570 W - to powinno wystarczać.
grzegg
Dodano
20.02.2009 19:08:05
A wiruski? Żyją? :)
XanTyp
Dodano
20.02.2009 15:28:41
Witam.Temperaturę sprawdziłem za pomocą Attitool.Po 10 min obraz zaczął się haczyć.Temperatura wynosiła 58 st.C.Stawiam na system ,pytanie tylko co? W Bios-ie nie grzebałem wszystkie ustawienia są automatyczne.Pytanko co robic.Testowałem procesor, wynik - stabilny.
grzegg
Dodano
20.02.2009 14:54:03
Everest monitoruje wszystkie temp. Ew. HDD Tune tam tez masz temp. Sadze ze jest to wina albo temp, albo zasilania.
Ukey
Dodano
20.02.2009 14:49:40
polecam GPU-Z, sprawdzic temperatury karty... tak jak przedmowcy mowia, to moze byc glowna przyczyna...
nixxon
Dodano
20.02.2009 13:48:25
Ja obstawiam że wina leży w systemie przy założeniu oczywiście że karta graficzna się nie przegrzewa.
Razorek
Dodano
20.02.2009 00:53:06
Wiec tak. PRzeczysc calego kompa , sprawdza napiecia/temperatury stres/idle. System czysty, wirusow brak ?
Ukey
Dodano
20.02.2009 00:39:01
Może chłodzenie karty graficznej nie wyrabia?
aisou
Dodano
19.02.2009 22:37:34
grzegg
Dodano:
19.02.2009 13:08:53
Komentarzy:
14
Strona 1 / 1