Obraz dysku systemowego Windows 7 a klucz licencyjny

Witam, zrobiłem obraz systemu (kopię dysku C: oraz tego z plikami systemowymi) oraz dysk naprawy systemu, niezbędny do odzyskania go po poważnym błędzie (jak pisało w trakcie tej operacji). Moje pytanie jest następujące: czy jeśli odzyskam system z tak przygotowanych nośników będzie on już zarejestrowany i licencja, którą wpisałem teraz będzie już jakby z tych płyt odzyskiwania również odzyskana tak że nie będę musiał go więcej rejestrować ? Czy klucz licencyjny nie zostaje zapisaywany w kopii i trzeba za każdym razem rejestrować (aktywować) system Windows 7 Professional 32-bit ? PS. Jeśli nie zostaje przywracana licencja to czy może zostać przywrócona przy pomocy programu Symantec Norton Ghost, którym zrobimy kopię systemu ? Z góry dzięki za odpowiedź :-s

Odpowiedzi: 7

Do zsypu (ciekawe czemu nie ma przycisku usuń?)
Veers
Dodano
21.10.2009 00:34:33
Kolego [b]Malenki[/b], post wylądował w koszu bez dna więc go już nie odnajdziemy. Za brak podstaw do istnienia w tym wątku. A takie sprawy załatwiaj proszę na PM.
XanTyp
Dodano
21.10.2009 00:28:37
Kolego Veers! Tak przy okazji. Piszemy "[b][color=red]stąd[/color][/b] do Wieczności...", a nie "[b]z tąd[/b] do Wieczności....." :redface: =d> zdrówko...:mryellow:
Malenki
Dodano
20.10.2009 17:04:27
Widzę że zaczynają się formułować nowe postanowienia umów MSDN AA między Microsoft a uczelnią wyższą w tym poście - bardzo korzystne dla studenta ale pobujać można. W każdym razie z reguły na forum wole pytać osoby, które na dany temat coś wiedzą a nie piszę w postach o 0 odpowiedzi byle by coś namazać. Dla twoich wiadomości na uczelni musiałbyś się starać o nowy klucz od administratora wyższej uczelni za każdym razem kiedy byś chciał sformatować system. Ale mniejsza o to informacje znalazłem na innym forum i wszystko wiem, jak ktoś ciekawy to kopia klucza jest wykonywana, można normalnie system odzyskać i dalej na nim pracować, byle nie zarobkowo. A [url]http://www.codeguru.pl[/url] jest partnerem Microsoftu jeśli chodzi o społeczność Microsoft Online więc śmiało można informacją tam zawartym ufać. [quote]rozwiązania Volume Licensing [/quote] - rozumiem że masz na myśli klucz licencyjny przypisywany do nośnika [-x , więc tłumacze że klucz użyłem do zupełnie innej płyty instalacyjnej więc to chyba też nie będzie prawdą. Pozdrawiam (... i kończe ten temat jak i nie wypowiadam się więcej) :rolleyes:
~Mike~
Dodano
19.10.2009 01:50:05
  • Veers 19.10.2009 10:17:32

    [quote=~Mike~]... Dla twoich wiadomości na uczelni musiałbyś się starać o nowy klucz od administratora wyższej uczelni za każdym razem kiedy byś chciał sformatować system. [/quote] Dla twojej wiadomości: to jest NORMALNE przy sposobie aktywacji Visty i 7. A odzyskanie klucza wcale nie równa się ponownej aktywacji systemu (możesz zapytać administratora serwera aktywacji na uczelni dlaczego tak jest). I nie martw się - będę omijał twoje posty szerokim łukiem, ponieważ wiedza jest jeszcze dla ciebie czymś zbyt nowym.

Jak się "ma licencję MSDN AA" - to się nie kombinuje, nie czyta FAQ (dot. zresztą uprawnionych do przystąpienia do programu podmiotów) - tylko umowę licencyjną (w tym przypadku powinna być jeszcze umowa pomiędzy tobą a np. uczelnią). Jakbyś ją przeczytał - to byś wiedział że licencji NIE POSIADASZ. Dowiedziałbyś się również, że oprogramowanie dostępne w ramach subskrypcji MSDN AA to oprogramowanie oparte o rozwiązania Volume Licensing - co oznacza że nie ma czegoś takiego jak "jednorazowość". Zgodnie z licencją masz prawo używać UDOSTĘPNIONEGO oprogramowania przez czas nauki. To tyle. I jeszcze - proszę cię uprzejmie: nie czyść swoich postów - bo potem odpowiedzi wyglądają jakby ktoś dla sportu sobie odpisywał ...
Veers
Dodano
18.10.2009 22:22:14
Mistrzu - nie do końca kiedy posiada się licencję na warunkach MSDN AA, prawda ? A dlaczego pewnie zapytasz - BO JEST JEDNORAZOWA. Jeśli będziesz się upierał że nie to zapraszam na[url]http://www.codeguru.pl[/url] i tam zakładka FAQ. Więc sprawa wygląda trochę inaczej niż ją zinterpretowałeś MISTRZU :neutral:
~Mike~
Dodano
18.10.2009 21:44:47
Mistrzu - obraz dysku, to obraz dysku - czyli stan jaki zapisałeś w danej chwili jego używania na konkretnym sprzęcie. Jeśli go przywrócisz na tym samym sprzęcie - to po prostu wrócisz do momentu wykonania obrazu (czyli stracisz wszystkie pliki i ustawienia wykonane pomiędzy momentem wykonania obrazu a datą jego przywrócenia). System będzie oczywiście aktywowany itp. Ale jeśli zmienisz coś w konfiguracji sprzętowej - ponowna aktywacja cię nie minie. I jeszcze jedno - nie przywracasz LICENCJI - bo tą jak mniemam kopiłeś i posiadasz, natomiast aktywacja jest procesem nieco bardziej skomplikowanym, i jeszcze nie spotkałem się z legalnym sposobem jej "ominięcia". (zresztą: skoro masz licencję to co się przejmujesz aktywacją ?)
Veers
Dodano
18.10.2009 12:39:21
~Mike~
Dodano:
18.10.2009 02:16:04
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1