obciazenie sieci

Witam
 
Mam problem, siec dziala jak nalezy dopoki ktos nie zacznie pobierac z mojego dysku(win 2k3) jakis danych. W tym momencie procek osiaga 100% obciazenia i nic nie da sie robic, po prostu padaka. Natomiast pod innym windowsem, Vista czy XP takie zjawisko nie wystepuje. Prosze o pomoc w tej sprawie...
 
PEace

Odpowiedzi: 1

sprawdź w Menedżerze Zadań, podczas kopiowania, jaki proces zabiera tyle zasobów?
voytas
Dodano
06.03.2007 17:50:36
  • Frunzie 07.03.2007 12:58:50

    <DIV>Teoretycznie w tym manadzerze wyswietla mi ze "System" zabiera praktycznie 100% CPU.</DIV> <DIV>Znalazlem we wlasciwosciach polaczenia sieciowego i pozniej we wlasciwosciach "udostepnianie plikow..." opcje jak "balansuj" czy "minimalizuj zuzycie&nbsp;pamieci". Jednakze nie przynosi to efektow&nbsp;takich jakich bym chcial. Ciagle nie da sie pracowac komfortowo jak to ma miejsce w XP czy Viscie.&nbsp;Czekam na jakies pomysly?</DIV> <DIV>&nbsp;</DIV> <DIV>PEace</DIV>

  • voytas 07.03.2007 13:39:12

    proces 'System' nie powinien sam w sobie zabierać tyle zasobów. jest to proces, który uruchamia inne procesy. Powinieneś sie przyjrzeć procesom podrzędnym, który dokładnie zabiera tyle zasobów. Zastosuj <a href="http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/utilities/ProcessExplorer.mspx" target="_blank">ProcesExplorera</a> zamiast standardowego menadżera procesów.<br>

Frunzie
Dodano:
04.03.2007 20:39:36
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1