O co chodzi? (reklamy w mailach)

Nie znam działu do jakiego mogłem to wpisać. Proszę mi powiedzieć czy istnieje coś takiego, że swoje konta pocztowe jakie się ma w jednym serwisie, można by przenieść na inny serwer. Sprawa wygląda tak, że mam domenę kupioną w serwisie Nazwa.pl, a gdy wysyłam maile korzystając z tych ich jego maila (*@tutaj_nazwa_mojej_domeny.pl) to w stopce dołączają mi reklamy. Zapytałem się ich o ten fakt. Odpowiedzieli mi tak: [quote]Aby usunąć pojawiające się reklamy należy zmienić konfiguracje domeny. W przypadku gdy domena wskazuje na serwer konta pocztowe tworzone są bezpośrednio na nim i reklamy nie są dołączane.[/quote] Zadałem więc im takie pytanie: [b][i]Czyli mówiąc inaczej, potrzebne jest wykupienie SERWERA na usługach Waszej firmy i wtedy stworzone na nim konta pocztowe nie mają reklam?[/i][/b] Na co odpowiedzieli mi tak: [quote]Pana domena może zostać przekierowana na dowolny serwer również poza Firmą NetArt. Jednak w takim wypadku pytanie jak będą wyglądały konta mailowe oraz jaką będą posiadały funkcjonalność proszę kierować do administratorów serwera na który wskaże Pan domenę. [/quote] Możecie mi wyjaśnić co chce ten Pan mi przekazać? Przecież wykupiona u nich ta domena wskazuje na stronę jaką mam na swoim (innym) serwerze. O co mu więc chodzi? Czy istnieje takie coś, że można "adres e-mail" przenieść na swój serwer z tych ich usług jakie mam u nich (domena + konto pocztowe gratis?) Nie orientuję się w tych sprawach a nie chce się skompromitować.

Odpowiedzi: 5

http://pl.wikipedia.org/wiki/Domena_internetowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Serwer <- do poczytania, cobyś wiedział co kupujesz i do czego to służy.
Veers
Dodano
20.10.2011 03:24:52
Dzięuję Xan. Czyli DOMENA też jest możwlia do przeniesienia na jakiś serwer? Tego nie wiedziałem.
BUNCH
Dodano
20.10.2011 02:21:12
  • XanTyp 20.10.2011 12:04:59

    [quote=BUNCH]Tego nie wiedziałem.[/quote]Miałem u nich wykupioną domenę. Już to przerabiałem. Czytaj [b]Bunch[/b], co kupujesz i podpisujesz a nie będziesz miał luk w informacjach.

Chodzi mu o to, że masz domenę, która obecnie znajduje się na serwerze NetArt, ale że możesz ją przenieść na dowolny inny serwer (bodaj za wyjątkiem publicznych, typu Interia itp.). A jeśli już przeniesiesz domenę, to pocztę też będziesz obsługiwał z tamtego drugiego serwera - a te ustawienia to już leżą poza gestią ludzi z NeArt.
XanTyp
Dodano
19.10.2011 00:29:54
Masz na swoim serwerze pocztę. Ale mam też pocztę, którą dostałęm jako bonus za zakupienie domeny. Tak więc ta poczta pewnie leży na serwerach nazwa.pl - więc o czym mówi ten człowiek? Innymi słowy: Mam serwer i konto pocztowe (też w sumie mam jedno) od usługodawcy internetowego A. Kupiłem samą domenę u usługodawcy B i gratis dostałem konto pocztowe (pewnie więc jest na jakimś tam jego serwerze). Korzystam z niego, działa. Co chce mi ten człowiek przekazać w tej swojej wiadomości? Bo nie rozumiem. Mogę sobie jakoś "pcoztę" od usłygodawcy B przenieść do A? O co chodzi? Ja się nie znam ANI TROCHĘ na tym.
BUNCH
Dodano
18.10.2011 21:50:02
Może odpowiedz sobie najpierw na pytanie: czy na twoim serwerze masz serwer poczty ? (domena - to domena, a usługi internetowe to już kwestia samego serwera.... )
Veers
Dodano
17.10.2011 23:15:12
BUNCH
Dodano:
17.10.2011 17:40:27
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1