NTLDR - problem

Witam! Wlasnie podlolem sie intalacji windowsa na moim laptopie. Podczas formatowania systemu wystapil blad (prawdopodobnie spowodowany zlym stanem plyty). Po ponownym uruchomieniu systemu pojawil sie taki o to komunikat: [quote]Brak pliku NTLDR Nacisnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartowac[/quote] Tak wiec postanowilem sprobowac jeszcze raz zainstalowac windowsa jednak nie moge w zaden spsobo zbotowac plyty z windowsem, to samo sie dzieje z plytka z Linuksem. Czy to mozliwe ze konieczna bedzie zmiana dysku? Laptop to Acer TravelMate 2000. Bardzo prosze o pomoc. Wesolych swiat. =) P.S Znalazlem wiele watkow w google na ten temat ale zaden nie opisuje dokladnie mojego problemu gdyz u mnie nie mozna zbotowac plyty a na innych forach wlasnie to jest najczestszym rozwiazaniem.

Odpowiedzi: 3

Może płyta jest uszkodzona? Spróbuj wykonać kopię i wróć do reinstalacji. Albo pożycz od kogoś tę samą wersję systemu.
XanTyp
Dodano
26.12.2009 02:37:57
Czy ja napisalem ze nie moge go ustawic botowania z napedu jako pierwszego w biosie? Otoz wybralem opcje zeby komputer botowal sie z plyty jednak tak sie nie dzieje (nie chce sie zbotowac). Naped jest sprawny bo windows mimo wszystko zaczol sie formatowac, jednak w polowie niektore pliki nie mogly sie skopiowac i dupa.
tobiasz2424
Dodano
26.12.2009 00:13:20
[quote=tobiasz2424] (...) gdyz u mnie nie mozna zbotowac plyty (...)[/quote]To jak instalujesz system z płyty, skoro nie możesz ustawić napędu jako pierwszego w biosie (first boot device)?
XanTyp
Dodano
24.12.2009 22:26:02
tobiasz2424
Dodano:
24.12.2009 15:22:19
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1