/ntldr - problem

Witam, zainstalowałem na windowsie vista windowsa XP, zrobiłem wszystko żeby uruchomić Viste, czyli (http://support.microsoft.com/kb/919529/pl). Potem resetuje komputer i odpalam Viste, działa. Lecz gdy chce uruchomić znów XP to się nie da, pojawia się okienko wyboru windowsów i po kliknięciu na XP wyskakuje komunikat: "Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fox the problem: 1. insert windows installation disc and restart komputer - po czym nic sie nie dzieje tylko rozruch cd i instalacja windowsa 2. Choose your language settings, and then click "next" - to chyba nie o to chodzi 3. Click "repair your computer" - a to nie wiem co i jak. If You do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance. File: \ntldr Status: 0xc000000f Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt." Ktoś wie może co trzeba zrobić? bo ja naprawdę nie mam zielonego pojęcia, zrobiłem wszystko tak jak pisało że trzeba zrobić i nie działa. A moja wiedza komputerowa jest znikoma. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!! PS: dodam jeszcze, że gdy odpalę viste, zrobię VistaBootPRO_3.3.0/system bootloader maintenance/ i zaznaczę opcję: Windows Legacy bootloader (Uninstal vista bootloader) i All Drivers To po restarcie systemu działa tylko XP. Jak zrobić tak abym nie musiał nic zmieniać ani wpisywać i mieć do wyboru oba systemy. Bo tak też chodzą oba tylko gdy chce uruchomić któryś z nim muszę użyć odpowiednich kroków które napisałem powyżej.

Odpowiedzi: 6

Skopiowanie plików nie pomogło. Po przegraniu plików z C:/ (Vista) na E:/ (XP) żaden system nie chce się włączyć, ani vista, ani XP. Ja już nie wiem co mam robić... :(
Pawlakki
Dodano
28.08.2008 19:17:17
No to inaczej - przegraj pliki na dysk z XP :D Albo wskaż w VistaBootPro dysk C dla Windowsa XP
Żółty
Dodano
28.08.2008 16:18:46
Hm... wszystkie te pliki leżą na dysku C: (Vista) folder/boot ntldr ntdetect.com bootfont.bin boot.ini A Vista i tak się nie chce odpalić, od razu po starcie systemu ładuje się Vista bez możliwości wyboru. Może coś pokićkałem z tym wskazaniem dysku w VistaBootPro?
Pawlakki
Dodano
28.08.2008 15:28:04
Na której partycji leżą - sprawdzisz nawet explorerem systemowym jako odkryjesz sobie pliki chronione przez system i pliki ukryte w opcjach folderów -> widok. Która partycja jest z bootloaderem Visty ?? Folder boot na niej leży. Przegraj tam pliki ntldr, ntdetect.com, bootfont.bin i boot.ini
Żółty
Dodano
28.08.2008 15:18:45
C: Vista E: XP Nie wiem gdzie te pliki leżą, jak to sprawdzić? Nic nie wskazywałem? Jak to się robi? Ja naprawdę jestem zielony w tym temacie
Pawlakki
Dodano
28.08.2008 15:03:45
Jaki masz układ partycji z rozpisaniem gdzie sa systemy i na którym dysku fizycznie leżą pliki bootloadera XP (ntldr itp). I który dysk wskazałes w VistaBootPro dla wpisu XP Temat do Visty zabieram bo to z jej bootloaderm problem raczej
Żółty
Dodano
28.08.2008 14:14:04
Pawlakki
Dodano:
28.08.2008 14:03:27
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1