NTFS i Windows 98 – posyapło partycję

Witam. Ostatnio potrzebowałem zmienić system plików na jednej partycji z FAT32 na NTFS. Gdy odpaliłem Windowsa 98 na innej partycji (FAT32) myślałem, źe system po prostu nie zobaczy tej z NTFS. Myliłem się :shock: Zabaczył ją, więc sprawdziłem na Właściwości. System poprawnie zweryfikował partycję :idea: Po powrocie do Windowsa XP, okazało się, źe partycja nie działa. Nie została wymazana, ale nie miałem dostepu do źadnych plików, a więc został format tej partycji z NTFS, co liczyło się z utratą moich najwaźniejszych danych !!! Pomocy. Czy jest jakaś metoda na instalację Win 98 obok partycji NTFS bez ponownej utraty danych :?:

Odpowiedzi: 3

Dlaczego sadzisz, ze w98 nie bedzie widzial partcji z NTFS ? Moze "tylko" nie bedzie umial obsluzyc ? Bedzie ja "widzial" jako nieznana ? Zeby jej nie widzial, musialbys ja ukryc.

Sa dwie mozliwosci:
– na aktywnej podstawowej FAT32 i na niej w98 jako pierwsza instalacja, a NT na NTFS na innej instalowany jako drugi system
– na podstawowej NT na NTFS, na kolejnej FAT32, a instalacja w98 przy wykorzystaniu dodatkowego programu – boot managera
EL NINO
Dodano
18.02.2006 21:56:22
Cóź, pozwolę to sobie wytłumaczyć. "obok NTFS", czyli inna partycja z innym systemem plików. System nie powinien widzieć tej partycji.
rw102
Dodano
18.02.2006 21:12:20
rw102, byc moze roi sie tutaj od odpowiedzi dlatego, ze z Twojego postaw wyziera chaos.
Straciles jakies dane, no dobra. Ale o jaka metode chodzi ? Przeciez z posta wynika, ze w98 jest zainstalowany. Co wg Ciebie znaczy "obok NTFS" ?
EL NINO
Dodano
18.02.2006 19:02:25
rw102
Dodano:
18.02.2006 11:38:16
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1