Nowy laptop win 7 padl przy probie przesuniecia partycji

Witam, jak w temacie. Wczoraj kupilem nowego laptopa z win 7 home x64. probowalem przesunac partycje poniewaz nie chce miec dysku c 449Gb. zainstalowalem Paragon Partition Manager™ 2010 Free Edition, zlecilem mu dodanie partycji D. Stwierdzil ze musi sie zresetowac i zaczal prace. po jakichs 20 minutach zastalem wylaczonego lapka. Od tej pory przy kazdym uruchomieniu pojawia sie dosowski komunikac ze operacja zostala przerwana. Partycje sa w stanie niezmienionym, przywrocilem system z partycji odzyskaniowej, niemniej sytuacja nie ulegla zmianie. Jak zmusic dysk twardy zeby botowal od windowsa a nie od tego programu? ewentualnie jak wszystko przywrocic do stanu poprzedniego?

Odpowiedzi: 2

Ja miałem podobny problem z Vistą 64 bit. Programem GParted przesunąłem partycje. Podczas przesuwania wyskoczył jakiś błąd, że przesuwanie się nie powiodło, ale mimo to program dalej przesuwał. Kiedy skończył pojawiłsię z kolei komunikat, że przesuwanie przebiegło pomyślnie. Nic z tego, próba odpalenia systemu nie powiodła się, reinstalacja z partycji recovert też. Producent przysłał mi płytki instalacyjne, ale te nie chciały odpalić (nie znaleziono winlogon.dll). Wynika z tego, że przesuwając partycję uszkodziłem również tą revovery. Jedyną opcją jaką miałem to pożyczenie Visty od znajomego i zainstalowanie ze swoim kluczem licencyjnym.
vista64
Dodano
01.12.2010 14:05:11
http://forum.dobreprogramy.pl/naprawa-mbr-win-t359229.html
Ucho
Dodano
14.11.2010 14:55:48
Piotrek1111
Dodano:
14.11.2010 14:23:50
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1