Nowy laptop i Win7

Otóż, kupiłem niedawno laptopa (Lenovo y530) z Vistą. Moje pytanie: czy instalowanie Win7 na dysku C spowoduje całkowitą utratę Visty, jeżeli instalować go na osobnej partycji, to czy będzie opcja wydzielenia jej przy instalacji Win7 (partycje aktualnie podzielona ok. c:280 d:20), jeśli tak to ile miejsca będzie potrzebował sam system na działanie...

Odpowiedzi: 1

Napisz to jeszcze raz i bez mącenia.[quote=Kaczmen]czy instalowanie Win7 na dysku C spowoduje całkowitą utratę Visty, jeżeli instalować go na osobnej partycji[/quote]Nie myl dysków fizycznych z partycjami. Masz jeden dysk i dwie partycje. Zatem instalowanie siódemki usunie Vistę, jeśli będziesz wstawiać go na C, gdzie jest Vista obecnie.[quote=Kaczmen]czy będzie opcja wydzielenia jej przy instalacji Win7 (partycje aktualnie podzielona ok. c:280 d:20)[/quote]A skąd instalator ma wydzielić jakąś przestrzeń, skoro została ona już przypisana bieżącym partycjom? Chyba, że masz jakiś obszar nieprzypisany.
XanTyp
Dodano
22.09.2009 01:27:44
  • Kaczmen 22.09.2009 02:15:29

    [quote=XanTyp]Nie myl dysków fizycznych z partycjami.[/quote] Nie mylę ;] [quote=XanTyp]Zatem instalowanie siódemki usunie Vistę, jeśli będziesz wstawiać go na C, gdzie jest Vista obecnie. [/quote] Dziękuje, tego potrzebowałem. [quote=XanTyp]A skąd instalator ma wydzielić jakąś przestrzeń, skoro została ona już przypisana bieżącym partycjom? Chyba, że masz jakiś obszar nieprzypisany.[/quote] Owszem mam obszar nieprzypisany, ale to pytanie w sumie było bez sensu, wybacz... Sprawa kolejna: Dlaczego Vista nie pozwala mi zmniejszyć swojej systemowej partycji do mniej niż 170Gb? Chyba trochę za dużo to dla niej, a nie będę przecież trzymał danych razem z systemem... Może wywalić ją z C: i potem odzyskać z Recovery Disc'a?

  • Veers 22.09.2009 15:09:27

    [quote=Kaczmen] Sprawa kolejna: Dlaczego Vista nie pozwala mi zmniejszyć swojej systemowej partycji do mniej niż 170Gb?[/quote] Bo ... tak. [quote=Kaczmen] Chyba trochę za dużo to dla niej, a nie będę przecież trzymał danych razem z systemem... Może wywalić ją z C: i potem odzyskać z Recovery Disc'a?[/quote] Tylko wcześniej sprawdź jak działa RD - ponieważ może się okazać że przywraca obraz partycje i wtedy cała operacja to czysta strata czasu.

Kaczmen
Dodano:
21.09.2009 21:06:29
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1