nowy dysk

Mam takie pytanko.Powiedzmy że kupiłem nowy dysk.Czy da sie tak zrobić by przerzucić na niego całą zawartość starego dysku (cały system wraz z aplikacjami)tak bym nie musiał od nowa instalować systemu i programów?Mam XP PROF SP2.

Odpowiedzi: 18

Temat uwazam za zamkniety.Dopiero poradziłem sobie w norton Ghost 2003.Trzeba uruchomic program w DOS kopiować dysk i wtedy wszystko jest okay i działa.
kerry22
Dodano
08.10.2007 20:23:24
No i niby wszystko fajnie ale....Skopiowałem dysk Nortonem lecz jak system uruchamiam z nowego to ładuje się do momentu ekranu powitalnego na niebieskim tle(z napisem windows xp)z kursorem i dalej nic sie nie dzieje...
kerry22
Dodano
07.10.2007 18:06:30
cdrinfo - jakoś problemu z otwarciem artykuło nie miałem ( zwykłem sprawdzać działanie tego do czego się odwołuję ). A co tu przygotowaywać - podpiąć , jak Jahve przykazał ustawiając zworkę zgodnie z tym jak jest zorganizowane urżadzenie na taśmie - podłączyć zasilanie i to błby koniec ( przynajmnie w wypadku robienia tego z poziomu programu działającego przed załadowaniem systemu, choć - sądząc z tego co Żółty napisał - w środowisku windows tyle samo wystarczy ).
Rebe
Dodano
07.10.2007 15:51:25
na cdrinfo z opisem nie mogę coś wejść.więc może mnie jeszcze oświecisz jak przygotować nowy dysk na klonowanie..., bo przy acronisie chyba coś żle zrobiłem bo nic z tego nie wyszło.Utworzyłem na dysku instalatorem partycję surową,potem ją sformatowałem.Przestawiłem potem nowy dysk na slave i dałem kopiuj.niby pokazało że skopiowało ale system z nowego dysku nie ruszył........:)
kerry22
Dodano
07.10.2007 15:28:14
kerry22 - robaczku Ty mój - dupeńkę w troki i szukać. Żeby zaś nie było, że opisu Ci nie daję to masz go - zgodnie z życzeniem [quote]wolałbym sie dowiedziec czegos od kogos kto używał Ghosta (opcji kopiuj dysk na dysk)by się wypowiedział jak to działa w praktyce[/quote] W praktyce to działa tak, że dane z jednego dysku są przenoszone na drugi bit po bicie, sektor po sektorze z zachowaniem atrybutów, ustawień i struktury ( inna wersja odpowiedzi: "W praktyce to dziąła ... skutecznie ). PS. ghost opis - drugi wynik, strona cdrinfo (ciekawe jaki teraz "argument" by nie czytać sobie wymyslisz).
Rebe
Dodano
07.10.2007 14:20:37
Rebe,może nie każdy jest takim fachurą jak Ty..........Dlatego pytam bo nie chcę czegoś schrzanić.Opisy opisami,ale wolałbym sie dowiedziec czegos od kogos kto używał Ghosta (opcji kopiuj dysk na dysk)by się wypowiedział jak to działa w praktyce.Nie zawsze wszystko w opisach jest jasne,.Tak dla Twojej wiadomości to program mam od kumpla ale on też jeszcze go nie zna...Jak chcesz wszystkich na google wysyłać ,to może sam się tam przenieś....
kerry22
Dodano
07.10.2007 14:08:58
I co zrobisz po 30 dniach z przywóceniem obrazu ? Mam dziwne odczucie, że nie kupiłeś w ciągu paru dni dóch progrmaów do tworzenia obrazów. Ghosta 12 to się instaluje, i - pal licho helpa - czyta opisy na ekranie ( są w wersji polskiej ). A tak wrócić do tego co napisąłem gdzieś wyżej, a co Żółty w sprawie Acronisa uzupełnił? PS. Tak jak link z obrazkami do Acronisa łatwo znaleźć mozan to zrobić dla pozostąłych programów - Symanteca i Paragona - weź się za używanie googli zamiast czekać aż ktoś za Ciebie to zrobi, bo tu - w większości przynajmniej - bywają lenie zdecydowanie większe niż Ty.
Rebe
Dodano
07.10.2007 13:12:57
jabym chciał sklonowac dysk w Norton Ghost12,to tez musze na dysku nowym wpierw utworzyc partycję (pytanie czy ja sformatować ,czy zostawić surową?)?I czy mozna to zrobic instalatorem xp,oraz czy daje klonownie dysku czy partycji? Zaznzczam że chcę zeby po klonowaniu nowy dysk dzialal z wszystkimi programami i ustawieniami
kerry22
Dodano
07.10.2007 12:53:30
http://www.enter.net.pl/forum/viewtopic.php?p=252766 - gdyby było Ci mało to są w googlach inne opisy.
Rebe
Dodano
06.10.2007 10:32:48
Już sobie poradziłem z partycjami.Teraz mam takie pytanie .Otworzyłem Acronis TrueImageHome i po wciśnięciu opcji klonowanie dysku mam kilka pól do wyboru (tylko jedno można oznaczyć) Primary /Logical/Unallocated/Dynamic Volume/Unusupported Co mam oznaczyc by przenieść cały dysk wraz z programami i ustawieniami...?
kerry22
Dodano
05.10.2007 22:57:29
Acronis tez sobie radzi. Własnie oglądam manuala - klonowanie - tryb automatyczny - wszystko zostanie przekopiowane włącznie z układem partycji - ich (partycji) rozmiary będa proporcjonalne do rozmiarów ze starego dysku. Zresztą z manuala wynika, że program istniejące partycje skasuje.
Żółty
Dodano
05.10.2007 20:03:41
Nie jestem przekonany do tego tworzenia i aktywowania partycji . Acronisa co prawda nie używąłem, lae inne programy tego typu jakoś sobie radziły z klonowaniem na dziewicze dyski.
Rebe
Dodano
05.10.2007 19:56:12
nie znam na tyle angielskiego..........
kerry22
Dodano
05.10.2007 19:51:15
Helpa nie dali do programu ??
Żółty
Dodano
05.10.2007 19:48:46
Rebe dzieki za dialog. Słuchaj mam Acronis TrueImageHome ,tam jest też funkcja kopiowania dysku wraz z ustawieniami.Pytanie moje i jak przygotować nowy dysk do kopiowania.Wiem że trzeba. utworzyc partycję podstawową a potem aktywną.Czy mogę to zrobić instalatorem xp ?..,to znaczy załączam tylko nowy dysk (jako master oczywiście).Tworze partycję ,potem aktywną i przed instalacją systemu daje reset.Potem załączam stary dysk z systemem,nowy dysk też jest podłączony ale tym razem jako slave.I daje w programie kopiuj dysk.Czy tak to można zrobić...?
kerry22
Dodano
05.10.2007 19:42:27
Najistotniejsze jest to [b]chyba[/b] w Twoim poscie. Gdybyś uwazniej spojrzął to byś stwierdził, że systemem jest w98. Przy tych z linii NT już tak dobrze i prosto nie będzie. Może iwęc jednak siegnij do stron producentów wynienionych w moim poprzednim poscie i oceń, który z tych programwo będzie Ci odpowiadał - dwa z nich były dołączane wielokrotnie do gazet o tematyce komputerowej ( PCWK, Chip, KŚE, a ostatnio i NEXT ) - za parę do parunastu złotych będzieszm iał możliwóśc bezbolesnej migraćji.
Rebe
Dodano
03.10.2007 19:40:23
Dzieki za odpowiedż .Sposób już chyba tu znalazłem http://sbs.2p.pl/hdd.html .myślenie nie boli.....
kerry22
Dodano
03.10.2007 19:21:18
Tak. PS. Pytanie o sposób nie padło ( Acronis, Paragon Symantec - by tak na szybkiego dać Ci szansę poszukać ).
Rebe
Dodano
03.10.2007 09:14:36
kerry22
Dodano:
03.10.2007 03:26:15
Komentarzy:
18
Strona 1 / 1