nowy dysk twardy zaczyna działać po trzech twardych resetach...

witam, mam nowy dysk samsung sata2 250gb i gdy włączam komputer to dysk nie zaczyna nawet pracować, po pierwszym twardym resecie dysk zaczyna chodzić ale bios go nie wykrywa, dopiero po 3 resecie wszystko jest ok, czy wie ktoś może o co chodzi? dodam że płyta jest na sata1 i dysk pracuje ze zworką do trybu sata1 inne dyski uruchamiają się normalnie wymieniłem dziś zasilacz na nowy 520w ale dalej jest ten problem pozdrawiam i proszę o pomoc

Odpowiedzi: 3

flash biosu nie pomoże, najnowszy jest wgrany i jest on z 2004 więc to raczej wina płyty głónej jak mówi Razorek, podobno płyty oparte na układach VIA 8237 mają problemy z sata 2 dzięki za pomoc
gotthard
Dodano
25.08.2009 11:40:10
Próbowałeś kiedyś wkładać silnik W12 do trabanta? Może to jest przyczyna. Jednakże warto zauważyć że zawsze jak się coś za lepszego włożyło to nie pracowało to na 100% możliwości, ale pracowało... Spróbuj rady Xan'a może to coś da...ale nie robiłbym sobie nadziei, ponieważ jak mówisz (piszesz) że zasilanie dopiero dochodzi po restarcie, bo jak by dysk pracował tylko był niewykrywalny to wtedy ewidentnie kwestia softu....
Razorek
Dodano
25.08.2009 02:17:31
Może czas odświeżyć bios? Chwilowo jestem na podobnym etapie, tylko u mnie ogranicza się to do jednej zwieszki na tydzień czy dwa :)
XanTyp
Dodano
25.08.2009 00:34:27
gotthard
Dodano:
24.08.2009 17:17:40
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1