nowa instalacja windows xp

Witam nie mogę zainstalować nowej kopii windows XP, mam w biosie ustawione żeby komputer odpalał się najpierw z dysku cd. Restartuję go i pokazuje mi się "naciśnij dowolny klawisz nastąpi rozruch z CD" jak nacisnę to zamiast niebieskiego ekranu odpala mi się windows już zainstalowany. Jak zainstaloać wszystko od nowa ?

Odpowiedzi: 5

[b]topli[/b], a jesteś pewien, ze masz dobrą płytę instalacyjną (tzn. botowalną) ?? Bo to by wyjaśniło sprawę. W Biosie nic nie zmieniaj na nowo, reaguje prawidłowo, a płyta pewnie niebotowalna. Można też zainstalować XP spod Windowsa, często się udaje, sprawdź.
Ucho
Dodano
22.09.2012 19:02:42
1. Jaką masz płytę główną 2. Wersja biosu 3. Czy uruchomiałeś płytę instalacyjną z ODŁĄCZONYM dyskiem twardym (w celu sprawdzenia ) 4. Sprawdź jakiś inny nośnik cd z systemem 5. Jak powyższe podpunkty nie pomogą spróbuj zainstalować system z odpowiednio spreparowanego pendrive'a lub innego nośnika na USB dołączam link do programu którym stworzysz instalacyjne usb http://wintoflash.com/download/en/
e4nd
Dodano
18.09.2012 20:29:24
Witam Jak masz stacje dyskietek to pożycz od kolegi dyskietkę startową z jakimś systemem może być nawet win’98. Jak będziesz chciał formatować dysk z dyskietki to w biosie ustaw dyskietkę jako pierwszą, po sformatowaniu i wyjęciu dyskietki wejdź ponownie do biosa i przestaw Cd-rom jako pierwszy włóż płytę i postępuj jak to robiłeś do tej pory. Pozdrawiam.
wiciu125
Dodano
18.09.2012 18:26:19
Właśnie tak robię ale jak następuje rozruch z cd to odpala mi się stary windows a nie nowa instalacja z dysku.
topli
Dodano
18.09.2012 17:49:53
Witam Ustaw w biosie cd-rom jako pierwszy i zapisz. Powinno być już ok. Pozdrawiam
wiciu125
Dodano
18.09.2012 16:06:15
topli
Dodano:
18.09.2012 12:32:19
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1