Noteebook

Witam Mam dyży problem, korzystam notebooka Acer Aspire 3680, bawiłem się programem partycjon magic i wykasowałem se partycje c, na której był windows i na dodatek zapomniałem zrobić backup systemu, ściagnąłem se z neta windowsa xp Home zainstalowałem, ściągnąłem se ze strony acer.pl program do odzyskiwaniu systemu itp zainstalowałem i niedziała, kontaktowałem się z acerem i powiedzieli, że musze zamówić płytki recorvery za 150 zł przecież partycja PQSERVICE jest, no nic za gupote trzeba płacić=p~ (Mądry Polak po szkodzie)

Odpowiedzi: 6

Yes, Yes, Yes, udało mi się!!!!!!!!!=d> ściągnąłem se z sieci program "Paragon Drive Backup 8.0" ustawiłem partycje ukrytą jako aktywnąi po zrestartowaniu komp uruchomił się z niej i przekopiował wszystkie pliki i znowu po restarcie włożyłem płyte bootującą z Partition Magic i innymi narzędziami, ustawiłem part C jako aktywną i dalej poszło gładko. Teraz dla pewności zrobiłem obraz systemu za pomocą Ghosta oraz wypaliłem płytę recorvery, a tyle się głowiłem.
chandler
Dodano
24.04.2007 23:47:26
Zrobiem tak: skopiowalem ta ukryta prtycje na partycje e i tam by plik D2D32.exe kliknolem na niego i pojawilo sie okienko do odzyskiwania systemu, wpisalem haslo i kliknolem ok pojawilo sie okienko do odzyskiwania z ukrtytej portcja ale tylko na chwile dosownie na 2 SEKUNDY, A NIE POWINNO TAK BYC i po wszystkim pojawia sie napis restore failed klik ok to restart to the computer, klikam ok i nic. Co moze byc tego prczyna? P.S. Przepraszam za moje bledy i za brak polskich znakow,ale pracuje na angielskiej wersji temu i jakos dziwnie
chandler
Dodano
23.04.2007 00:52:33
Żeby odpalić instalkę systemu z ukrytej partycji w Acerach są potrzebne jakieś pliki na dysku C. Bez tego nie chce ruszyć. Niestety nie wiem dokładnie jakie to pliki. Miałem kiedyś taki przypadek, że na nowym laptopie po uruchomieniu można było wybrać wersję windowsa polską, węgierską itp. Gość przez przypadek wybrał węgierską i już się nie dało więcej tego zmienić. Serwis oczywiście zrobiłby to ale za 350zł. (to w ramach opowiadania historii :) ) Rozwiązaniem problemu może być skopiowanie od kogoś (kto ma ACERA z systemem na ukrytej partycji) plików z dysku C i wgranie na swój. U mnie to pomogło. Tak jak mówiłem nie wiem który plik za to odpowiada bo skopiowałem wszystkie :)
sh@dow
Dodano
23.04.2007 00:37:05
  • chandler 23.04.2007 01:10:41

    [quote=sh@dow]Żeby odpalić instalkę systemu z ukrytej partycji w Acerach są potrzebne jakieś pliki na dysku C. Bez tego nie chce ruszyć. Niestety nie wiem dokładnie jakie to pliki. Miałem kiedyś taki przypadek, że na nowym laptopie po uruchomieniu można było wybrać wersję windowsa polską, węgierską itp. Gość przez przypadek wybrał węgierską i już się nie dało więcej tego zmienić. Serwis oczywiście zrobiłby to ale za 350zł. (to w ramach opowiadania historii :) ) Rozwiązaniem problemu może być skopiowanie od kogoś (kto ma ACERA z systemem na ukrytej partycji) plików z dysku C i wgranie na swój. U mnie to pomogło. Tak jak mówiłem nie wiem który plik za to odpowiada bo skopiowałem wszystkie :)[/quote] Nie zauwazyem teojego postu a ile waza te pliki e mi podeslac joeyt@tlen.pl moj brat ma tez acera ale jest w Lublinie ale za to ma plytki recorvery (on ma spire 5510)

No to nabroiłeś. A płytki recovery przy pierwszej instalacji jak radził zapewne system tez nie nagrałeś? A w biosie bootowanie z recover włączyłes? Zerknij [url=http://www.community.tomshardware.pl/community/printthread.pl?Cat=&Board=laptops&main=172178&type=thread]tutaj [/url] 4 post, ewentualnie [url=http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t30839.html]tutaj[/url]
wojtt
Dodano
21.04.2007 00:43:11
I pytanie i opowiedzieć o problemie, a co do przywracania podczas bootowania biosu po wyświetleniu loga ACER wciskało się klawisze ALT i F10 i recorvery działało a teraz nie
chandler
Dodano
20.04.2007 23:17:24
To pytanie czy chciałeś nam opowiedzieć swoją historię? :-k Nie da rady przywrócić tego systemu z partycji recovery? Z Acerami styczności nie mam, ale powinno się tak dać. Jakieś klawisz po starcie klepnąć i voila.
Bobi
Dodano
20.04.2007 22:54:49
chandler
Dodano:
20.04.2007 22:31:11
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1