Notatnik w C#

Zapraszamy do komentowania artykułu: Notatnik w C#.

Odpowiedzi: 7

Będąc w trybie graficznym musisz kliknąć gdzieś na wolnym polu formy (najlepiej na górnym, niebieskim pasku), wtedy w okienku Properties pojawią się jej właściwości. Jest tam żółta ikonka w kształcie pioruna. Po jej naciśnięciu w oknie pojawi się lista zdarzeń dla danego elementu (w tym przypadku formy). Tam znajdujesz FormClosing i klikasz 2 razy w puste pole tekstowe po prawej od nazwy zdarzenia - reszta zrobi się automatycznie.
Komentarz
Dodano
27.06.2006 19:29:40
Wszystko ładnie pięknie dziala ale mam jedno pytanie - jak utworzyć nowe zdarzenie "FormClosing". Jakoś nie moge sobie z tym poradzić :/
Komentarz
Dodano
26.06.2006 19:13:34
U góry pliku Form1.cs znajduje się taka oto linijka: public partial class frmNotatnik : Form i pod spodem klamra otwierająca. Jest to fragment definicji klasy frmNotatnik (czyli naszej formy). Jak mówię "dodajemy do formy", to mam namyśli dopisywanie zmiennych do tej właśnie klasy. Innymi słowy dopisujesz string plik = ""; zaraz po klamrze otwierającej {. Jak dalej nie wiesz o co chodzi to zajrzyj do pliku źródłowego Form1.cs (ew. frmNotatnik.cs).
Komentarz
Dodano
22.06.2006 13:49:45
Mam lamerskie pytanko :) Gdzie wpisac string plik = ""; bo nie mam pojecia
Komentarz
Dodano
22.06.2006 00:13:36
Klasa StreamReader należy do przestrzeni nazw System.IO., tak więc u góry pliku z formą (Form1.cs lub frmNotatnik.cs) powinno znajdować się: using System.IO; Moje niedopatrzenie, artykuł już poprawiony.
Komentarz
Dodano
16.06.2006 20:20:03
Wszystko spoko, ale nie chce mi wczytać słówka StreamReader: Error 1 The type or namespace name 'StreamReader' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?). Co mam zrobić?
Komentarz
Dodano
16.06.2006 18:23:16
Kolejny świetny tutorial :) Oby takich jak najwięcej, bo w praktyce najlepiej nauczyć się każdego języka :) Czekam na kolejne! No i może coś z ASP.NET + SQL Server wreszcie się uda?
Komentarz
Dodano
15.06.2006 18:14:43
CentrumXP.pl
Dodano:
15.06.2006 18:14:43
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1