Norton Internet Security 2003 i blokowanie pol

dzisiaj rano jak wlaczylem kompa norton internet security poinformowal mnie ze jakis plik (c:windows/system32/dust.exe) probuje sie polaczyc z netem i uznal go za plik wysokiego ryzyka wiec pozwolilem mu go blokowac zobaczylem w katalogu co to za plik a wiec jest to plik o ikonie dosowskiej tzn niebieskie okienko i ma 15 mb !! co to moze byc za plik potraktowalem go antyvirem norton antyvirus 2003 pro i nie uznal go za wira czy ktos mial takie cos ???
2 pytanie jak odblokowac wczesniej zablokowane pliki usilujace sie polaczyc z netem (NIS 2003) tak na wszelki wypadek bo niemoge dojsc jak to sie robi
oraz jak wylaczyc blokowanie stron w NIS 2003 bo czasem blokuje strony w ktorych jest tylko link do stron np z laskami lub przemoca
dzieki pozdrawiam

Odpowiedzi: 8

ok dzieki po dokladniejszym przeskanowaniu rejestru wycialem wszystkie wpisy ktore mialy dust w nazwie i podzialalo
Rysiek80
Dodano
09.12.2003 22:15:57
Nieee no. Teraz to zaszalałem inwencją (moja win[d]a). Skoro mi wykrył dustera PC–cillin to moźe mają go w opisie. No i proszę:
http://www.trendmicro.com/vinfo/virusencyclo/default5.asp?VName=PE_DUSTER.A
I nawet nie po chińsku :)
Sethh
Dodano
09.12.2003 00:32:17
Sethh:
Hiszpański (czy moźe portugalski) jakoś nie bardzo do mnie przemawia.
Poszukaj googlarką. Kilka dni temu byla do wyboru ta strona ktora podalem i niemiecka, a z racji tego, ze po niemiecku to ja tylko Volkswagen i BMW rozumie, to wolalem po hiszpansku podac :wink: .
EL NINO
Dodano
08.12.2003 23:58:24
EL NINO:
Jak wynika z np. tej strony: http://www.vsantivirus.com/duster–a.htm jest to wirus/trojan zwiazany z Kazaa....


Heh, a moźe jest coś w bardziej ludzkim języku. Hiszpański (czy moźe portugalski) jakoś nie bardzo do mnie przemawia.
Miałem to badziewie jakiś tydzień, dwa temu. Wyłapałem jak mi się próbował połączyć, więc kierując się zasadą: "nie znam – nie ufam" zablokowałem i wyciąłem z autouruchamiania. Kilka dni później po aktualizacji PC–cillin wyhaczył plik dust.exe jako wira.
Sethh
Dodano
08.12.2003 22:14:13
Rysiek80:
przejrzalem juz boot , autostart i rejestr i nic niema
Rejestr przegladales przez CTRL+F ? Jesli nie ma w kluczach RUN, to zerknij jeszcze do msconfig bo nie piszesz ze sprawdzales. Ewentualnie uzyj SpyBot–a.
EL NINO
Dodano
03.12.2003 23:23:08
Co do drugiego problemu to podaje tu rozwiazanie:
Zaznacz zakladke Personal Firewall i klikni Configure,przejdz na zakladke Program Control,wybiesz aplikacje ktora chcesz zmodyfikowac podswietlajac ja a potem klikni–Panel kontrolny na dole w zaleznosci co chcesz z dana aplikacja zrobic:
Add,Modyfi..,Remove,Program Scan.
Blokowane strony:
Najprawdopodobnie masz wlaczona – Ochrone Rodzicielska (Parental Control) wyłacz ja.
McScr@by
Dodano
03.12.2003 22:50:37
dzieki za info wykonalem czynnosci podane na stronie ale wystapil problem w pliku system.ini niemam takiego wpisu a podczas uruchamiania system wylazi mi blad ze niemoze znales pliku dust.exe przejrzalem juz boot , autostart i rejestr i nic niema gdzie moze sie to gowno chowac ???
Rysiek80
Dodano
03.12.2003 22:22:10
Jak wynika z np. tej strony: http://www.vsantivirus.com/duster–a.htm jest to wirus/trojan zwiazany z Kazaa. Na dole tej strony masz instrukcje usuniecia.
Natomiast jesli chodzi o NIS 2003 – nie znam go, wiec nie poprowadze za raczke. Sciagnij sobie z neta (ze strony Symanteca) polski manual. Moze byc do starszej wersji a powinienes sobie z tym poradzic.
EL NINO
Dodano
03.12.2003 18:01:50
Rysiek80
Dodano:
03.12.2003 13:03:36
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1