Norton Ghost i obraz dysku laptopa

Witam,
potrzebuje malej porady, otoz posiadam w pracy laptopa na ktorym mam wazne programy i w celu zabezpieczenia danych chcialem zrobic obraz dysku za pomoca Norton Ghosta 2003. Po wyjeciu hdd z laptopa i podlaczeniu, Ghost bez problemu zrobil obraz, jednak na tym konczy sie zabawa. Dla sprawdzenia przywrocilem obraz na inny pusty dysk, ogolnie Ghost tez zadnych problemow nie wykazal, jednak w momencie z bootwania systemu z nowa narzuconym obrazem, system nie uruchamian sie. System to 2000 tyle ze niemiecki, objawem jest to, ze w momencie uruchamiania przed oknem powitalnym pojawia sie niebieski obraz z bledem: ogolnie wsyzstko po niemiecku, wiec trudno przeze mnie skumac, jednak blad ten tak mysle wystepuje przy problemie jak cos jest zle z bootowaniem systepmu, np w XP. Czy ktos moze mi poradzic jak mozna lub co zebym mogl zrobic obraz dysku? Jest to dla mnie bardzo wazne.
Z gory dzieki

Odpowiedzi: 3

... robiles obraz calego dysku, czy partycji ( wole sie upewnic ),
1) wiec tak jezeli zrobiles obraz calego dysku i jest on wiekszy od twrdziela na ktorego wyladowujesz dane, moga (ale nie musz) wystapic bledy.
2) jezeli zrobile obraz partycji i chciales wypakowac go na caly dysk, moga wystapic bledy
3) moze dysk jest uszkodzony (napisales ze swoje juz przezyl) i stad te problemy...

jak narzie wiecej opcji nie przychodzi mi do glowy, jkabys przypomnial sobie jeszcze o czyms co mogles pominac to napisz ...
Pozdrawiam
Dis
Dodano
04.04.2006 12:51:58
nie nie, co do dysku no jest calkiem inny i sprawny dysk, tyle ze stary to do laptopa oczywiscie maly a przywracalem na zwykly ATA 100 40GB, i nie SATA
dszyszko
Dodano
03.04.2006 15:10:13
jeśli przywracałeś na inną partycję tego samego dysku ten obraz, to się skaszaniły odwołania, podobnie gdy nagrałeś na partycję innego HDD równieź o innej literze.
Innym powodem moźe być nagrywanie obrazu dysku PATA na SATA lub odwrotnie, choć w tym przypadku Norton Ghost najprawdopodobniej by się zwiesił [oosbiście nie próbowałem].
Endrju
Dodano
03.04.2006 14:22:12
dszyszko
Dodano:
03.04.2006 13:07:04
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1