Nietypowy problem z polaczeniem sieciowym

Jestem uzytkownikiem Vista Home Premium i mam troche dziwny problem z siecia. Zaraz po starcie systemu ikona polaczenia sieciowego ma czerwony krzyzyk (czyli tak jakby nie bylo polaczenia z routerem). Dziwne jest tylko ze jak uruchomie IE to mozna przegladac swobodnie internet. Rowniez sprawdzilem ipconfig /all adres IP karty sieciowej i wszystko wyglada na to ze jest OK - karta ma prawidlowy adres IP, DNS. Po jakis 2 minutach ikona polaczenia sieciowego sygnalizuje ze wszystko jest ok - zamiast krzyzyka pojawia sie globus. Co mnie najbardziej wkurza ? Przez te 2 minuty po uruchomieniu komputera nie da sie np otworzyc Poczty Systemu Windows. Dopiero jak ikona wskazuje ze wszystko jest OK z polaczeniem, Poczta uruchamia sie normalnie. Czemu polaczenie sieciowe jest sygnalizowane jako niedzialajace skoro komputer ma adres IP i mozna przegladac internet ? Nadmienie ze objaw ten zaczal wystepowac dzis rano, nic nie bylo instalowane na komputerze.

Odpowiedzi: 2

Jak klikne LMB na ikonie to nic sie nie dzieje (nie pokazuje zadnych komunikatow), RMB pokazuje kilka opcji (takich samych jak w przypadku gdy wszystko jest ok). Jezeli podczas niby niedostepnego polaczenia sieciowego dam w Panelu Sterowania Centrum Sieci i Udostepniania to rowniez nic sie nie dzieje - okno jakby wisialo. Po 2 minutach tak jak pisalem wszystko wraca do normy.
carver
Dodano
04.01.2009 23:12:29
a jak klikniesz LMB na ikonce w zasobniku to co Ci pokazuje? Że łączy, że sieci są niedostępne... itp?
cerebrar
Dodano
04.01.2009 17:18:09
carver
Dodano:
03.01.2009 20:56:08
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1