Niepotrzebne usługi

Zapraszamy do komentowania artykułu: Niepotrzebne usługi.

Odpowiedzi: 5

hała
Komentarz
Dodano
25.08.2006 19:39:33
Napisałem usługi które można wyłączyć w typowym komputerze. Jeżeli miałbym zastosować się do twojej propozycji i opisać zastosowanie musiałbym wytłumaczyć zastosowanie większosci usług. Tłumacząc w sposób rozwlekły wykorzystywanie usług w stylu jaki to zrobiłem w stosunku do zasilacza UPS. Jako, że to jest porada nie zamierzam się rozpisywać na ten temat. Zmieniłem natomiast kosmetycznie tekst, aby było prościej go czytać. Czyli ustawiłem usługi alfabetycznie.
Komentarz
Dodano
09.06.2006 22:22:15
  • Rebe 10.06.2006 10:16:55

    <DIV>Nieporozumienie nastapiło. Pisząc o zastosowaniach nie miałem na myśli opisu usług - ani to potrzebne, w takim tekście, ani nawet sensowne, bo przecież kto chce ten znajdzie.</DIV> <DIV>Chodizło mi o role komputera - konfiguracja usług dla nich jest rózna. Inaczej wyglądają u tych, którzy wykorzystują go do gier, inaczej u "biurowców", inaczej u osób które pasjami korzystają z&nbsp; udostepniania zasobów, a jeszcze ianczej dla tych, którzy nie używają stałego połąćzenia z siecią. Żebyąś się nie przeraził&nbsp;, że&nbsp;postuluję byś każdą z tych ról odrębnie omawiał. Chciąłem tylko byś wskazał&nbsp;dla jakiej roli występować ma ten konkretny, proponowany przez Ciebie, zestaw.</DIV> <DIV>Mam nadzieję, że teraz już jasno się wyraziłem - oczywiście możesz uznać, że tylko dziury w cłąym szukam, ale zwróć,prosże, uwagę, że własnie w tkai sposób przedstawiana jest większość dostępnych w sieci "tabelek" - z rozbiciem na zadania.</DIV> <DIV>Stąd i moje uwagi w tym zakresie.</DIV>

  • Paweł Wujczyk 10.06.2006 13:50:25

    Wydaje mi się, że odpowiedz jest zawarta w treści artykułu: "lista ta jest przeznaczona dla typowego użytkownika". Jest to komputer użytkownika niepodłączonego do domeny i nie wymagającego zaawansowanych funkcji systemu takich jak rejest zdalny. Artykuł jest uniwersalny i sądzę że 99% czytelników może wszystkie wymienione (w górnnej części) usługi wyłączyć.<br>Aczkolwiek stworzenie kilku porad w których zawarte będą różne schematy usług jest ciekawym pomysłem i być może wcielimy go w życie.<br>

  • Rebe 10.06.2006 15:26:58

    <DIV>Pomysł nie jest mój - tak w większości wypadków, tyle że w dedykowanych ściśle usługom, to widywałem.</DIV> <DIV>&nbsp;</DIV> <DIV>Pewnie bym się na tego "typowego" zgodził i kopi o to nie kruszł, ale wyłączenie kompozycji to akurat - wystarczy fora przejrzeć - nie ta grupa. To samo dotyczy poaru innych rozbieżności , ale jak już pisłąem tylko pod rozwagę to bło, a nie żeby się dopominać na siłe.</DIV> <DIV>Moje ego zostało już dopieszczone "alfabetyzacją", o ktorej pisałeś poprzednio .</DIV>

Jedna sugestia do Autora skierowana:
Może byś mógł przeredagować ten tekst porządkująć wymienione usługi alfabetycznie - to w znacznym stopniu pomogłoby  porównywać stan postulowany z rzeczywistym.
 
To jednak tylko kosmetyka, do której można by zaliczyć i dodanie ew. nazw angielskich, jest jednak poważniejsza, wg mnie sprawa - brak opisu zastosowań.
Przejrząłem tę listę i wysżło mi, że komputer powinien być "luzem" , przeznaczony pewnie do grania i najlepiej bez dostepu do sieci - szczeólnie w świetle uwag, które w tekście zawarłeś.
Ze względu na to, że rózny sposób wykorzystania sprzętu powoduje  koniecnzosć operowania róznymi usługami warto, wg mnie, byś tę swoją propozycję ich ustawień opatrzył informacjami o tych zadaniach, dla których to zestawienie jest optymalizowane.
 
Rebe
Dodano
09.06.2006 15:51:45
z pzrykrościa swierdzam ze nic z tej notki nie wynika czyli nadal komputer sam sobie zarządza .
Komentarz
Dodano
09.06.2006 15:01:48
To nie artykuł tylko notatka, można by temat rozwinąć, tak to nie daje laikowi żadnych informacji. Poza tym np. "Pomoc i obsługa techniczna" wcale nie musi być wyłączona by nie zabierać zasobów, wystarczy by była ustawiona na ręczny rozruch - uruchomi się w razie potrzeby (niestety się nie zamknie :)). Usługa COM nagrywania dysków CD jest zbędna, gdy korzystamy z zewn. programu (np. Nero) ITD ITD Pozdrawiam
Komentarz
Dodano
09.06.2006 03:27:31
CentrumXP.pl
Dodano:
09.06.2006 03:27:30
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1