Nieostra czcionka - pomimo wyłączania Clear Type

Witam, Ponieważ mam w domu małe dzieci - wciąż używam monitora CRT. Pod WinXP, a nawet pod Vistą bez problemu udało mi się wyłączyć ClearType i cieszyć się idealnie ostrą czcionką, bez żadnego cholernego wygładzania/rozmazywania (tzn. działa tylko tradycyjne wygładzanie większych rozmiarów czcionki, a mała jest zostawiana w spokoju). Niestety - pod Win7 (RC 7100) sprawa jest bardziej skomplikowana. Nie umiem całkowicie wyłączyć wygładzania fontów, nawet jeśli wyłączam checbox "ClearType" (potem przechodzi się zawsze przez kilkuekranowy kreator, na którym klika sie na różne wersje wygładzania - niestety żaden z nich nie jest dla mnie ostry). Podpowiedziano mi takie rozwiązanie: [quote] HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Desktop/FontSmoothing (wartość 1 wyłącza CT, a 2 to standardowe wygładzanie) [/quote] ale to nie zadziałało (testowałem wartości 2, 1, 0). Nieostra czcionka, wszędzie nieostre napisy - to dla mnie całkowicie dyskwalifikuje ten system, bo po prosu męczą mi się oczy i dostaję szału. Może ktoś coś pomoże? W sieci widziałem screeny z Win7, na których wydawało mi się, że nie ma wygładzania... Dzięki, latet

Odpowiedzi: 3

Sprawa się w zasadzie wyjaśniła: http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=613788򕶜 (ale na zasadzie z deszczu pod rynnę...) latet
latet
Dodano
19.05.2009 13:46:10
Dziwne i ciekawe jest to, że na screenach wszystko wygląda ostro. latet
latet
Dodano
17.05.2009 23:08:33
  • adam_broda 18.05.2009 22:14:41

    [quote=latet]Dziwne i ciekawe jest to, że na screenach wszystko wygląda ostro. latet[/quote] Dzięki za wyjaśnienia. Nie wpadłem na to bo kiedy moje dzieci były małe to Atari 800XL stało daleko od telewizora do niego podłączonego. Co do twojego problemu to może zrób zdjęcie ekranu (to nie to samo co screen) i pokaż tutaj.

  • XanTyp 19.05.2009 01:42:23

    [quote=adam_broda]Atari 800XL[/quote]Ach, te młodzieńcze czasy ^^ Rozmarzyłem się. :D Przepraszam. Koniec offtopu :)

[quote=latet]Ponieważ mam w domu małe dzieci - wciąż używam monitora CRT.[/quote] Możesz rozwinąć tą zależność? Pomimo tego, że już nawet moja wnuczka nie zalicza się do 'małych dzieci' to nadal nie łapię o co chodzi.
adam_broda
Dodano
17.05.2009 22:04:50
  • latet 17.05.2009 22:14:25

    [quote=adam_broda][quote=latet]Ponieważ mam w domu małe dzieci - wciąż używam monitora CRT.[/quote] Możesz rozwinąć tą zależność? [/quote] Chodzi o to, że szklany ekran jest dziecku trudniej uszkodzić a mnie łatwiej wyczyścić (z odcisków rąk, śliny, wyplutego jedzenia...). Przez ostatnie lata dorobiłem się świetnych metod czyszczenia szklanego ekranu, natomiast nie mam bladego pojęcia o tym czym i jak skutecznie czyścić miękki i delikatny ekran LCD. Dlatego czekam z inwestycją w nowy monitor, aż dzieci nieco dojrzeją :) latet

  • XanTyp 18.05.2009 01:07:57

    [quote=latet]natomiast nie mam bladego pojęcia o tym czym i jak skutecznie czyścić miękki i delikatny ekran LCD.[/quote]Lekko offtopując, dopiszę, że LCD u siebie bardzo dobrze czyści mi się szmatką (nie pamiętam, jak się nazywała, ale jeśli zajdzie potrzeba, to się dowiem o jej rodzaj) i pianką o nazwie: Nano Piana LCD w sprayu, o pojemności 400ml za ok. 17zł. Wyłączasz monitor, sprayem potrząsasz, aż poczujesz, że płyn się wstrząsnął i nanosisz go nieco na szmatkę. Czyści się elegancko i usuwają się wszystkie plamki. Nawet te po zupie ogórkowej :mryellow: Oplułem nią monitor oglądając jakąś komedię, przyschło nieco, ale pod "szmatka plus pianka" - zeszło bez śladu :)

latet
Dodano:
17.05.2009 13:07:13
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1