Niektóre strony www nie chcą się otwierać - biały ekran zamiast strony...

Mam problem, który niestety zbiegł się z postawieniem na nowo systemu Win XP Pro więc nie jestem w stanie powiedzieć czy przed formatem wszystko było ok. Otóż jak w temacie, niektóre strony nie chcą się otwierać, wpisuję w IE lub FF ich adres (np. www.winamp.com / www.lastfm.pl ) zaczynają się ładować, pasek stanu zatrzymuje się w połowie lub pod sam koniec i zwiecha. Nie widać ani trochę strony, ekran jest po prostu biały, co dziwne tytuł strony jest i ładuje się bardzo szybko, tak jakby strona chciała ale nie mogła się załadować. [url=http://www.infocoig.pl/~jointer/zrzut1.jpg]Zrzut 1[/url] [url=http://www.infocoig.pl/~jointer/zrzut2.jpg]Zrzut 2[/url] Z netem łączę się przez LAN, mam zewn IP, pytałem ludzi z sieci to im wszystko działa dobrze. Pytałem admina, stwierdził że powinno wszystko działać bo aktualnie nie mają żadnego problemu z dostawcą itp itd. Sprawdzałem zarówno na czystym XP Pro bez SP2, bez żadnych zapór windowsa, innych firewalli jak i na XP Pro z SP2 i z firewallami, w każdym przypadku jest to samo, zmiana przeglądarki też nie pomaga. Przeskanowałem dysk kilkoma antywirusami, ad-aware, hijackthis itp itd ale nie znalazły żadnego syfu. Zresztą jaki mógłby być na świeżo postawionym systemie... zrobiłem FIXBOOT i FIXMBR z konsoli co oczywiście nie przyniosło rezultatów, jedyne co zauważyłem to komunikat po wpisaniu FIXMBR że MBR jest niestandardowy itp itd ale co ciekawe, po zrobieniu nowego MBR wpisałem FIXMBR i znowu pisze że jest niestandardowy... :-k Kombinowałem z ustawieniami IE zabezpieczeń, standardowe, niskie... też bez rezultatów. Jestem w kompletnej desperacji i nie wiem co mam zrobić żeby wszystkie strony zaczęły się otwierać! Co to za Internet w którym nie otwiera się co druga strona... HELP! PS. zaniedługo skombinuję czysty HDD od kumpla i wtedy wykluczy się winę mojego kompa ale to już ostateczność, dlatego pytam Was bo liczę ze obejdzie się bez otwierania mojego blaszaka :) Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 3

wgraj najnowsze łaty [mimo posiadania SP2 może czegoś brakować], Adobe Flash Player też, jeśli nie masz. Sprawdź czy nie masz włączonego niechcący klasyfikatora treści w IE, choć to raczej nie jest to gdyż jak pisałeś w FF objaw identyczny. Jakiś program odpowiadający za filtrowanie zawartości stron nie jest wgrany i uruchamiony wraz ze startem systemu? na koniec uwaga odnośnie pierwszych słów Twojego posta: [quote=JOINT]Mam problem, który niestety zbiegł się z postawieniem na nowo systemu Win XP Pro więc nie jestem w stanie powiedzieć czy przed formatem wszystko było ok...[/quote] Skoro tak to może jednak wina leży po stronie providera
Endrju
Dodano
20.12.2007 08:42:50
  • JOINT 23.12.2007 23:17:15

    [quote=Endrju]wgraj najnowsze łaty [mimo posiadania SP2 może czegoś brakować], Adobe Flash Player też, jeśli nie masz. Sprawdź czy nie masz włączonego niechcący klasyfikatora treści w IE, choć to raczej nie jest to gdyż jak pisałeś w FF objaw identyczny. Jakiś program odpowiadający za filtrowanie zawartości stron nie jest wgrany i uruchamiony wraz ze startem systemu? na koniec uwaga odnośnie pierwszych słów Twojego posta: Skoro tak to może jednak wina leży po stronie providera[/quote] Ostatnio na 2-3 dni wszystko zaczęło działać ale na szczęście nie napisałem że już wszystko ok bo dzisiaj znowu połowa stron mi nie łazi. Z tego wynika że łat żadnych nie brakuje. Adobe Flash Playera zainstalowałem chociaż na samym początku miałem z tym problem bo strona Adobe oczywiście też nie wchodziła, poprosiłem kumpla żeby mi pobrał instalkę no i mam go, nie mam żadnego programu z klasyfikatorem treści. Zauwazyłem że gdy robię komendę "tracert" to pod koniec śledzenia ścieżki wywala mi jedną lub dwie linijki samych gwiazdek co oznacza że coś gdzieś w Internecie nie odpowiada ale dlaczego tylko mi? Ludziom z LANa wszystko działa... chyba będę musiał zaprosić kogoś z firmy z której mam neta do domu żeby obadał :) bo nie mam kompletnego pojęcia o co chodzi... a myślałem że to kwestia ustawienia czegoś.

tak :)
JOINT
Dodano
19.12.2007 14:12:07
Java wgrana?
Endrju
Dodano
18.12.2007 08:09:06
JOINT
Dodano:
17.12.2007 21:13:41
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1