Niebieski ekran - diagnoza - win 7 w lenovo y530

Cześć. Jak mogę zdiagnozować co mogło być przyczyną pojawienia się niebieskiego ekranu. Pojawił mi się w ostatnim tygodniu 2 razy. Raz ot tak sam z siebie pojawił się. Drugi raz jak otworzyłem notebooka, który był w stanie uśpienia. Czy istnieje jakiś program diagnozujący pracę komputera, który mógłby dać jakąś podpowiedź? Czy takie zachowanie podlega pod reklamację? Komputer ma 14 miesięcy, lenovo y530. Nigdy nie miałem tego na nim. W ostatnim tygodniu to drugi raz.

Odpowiedzi: 1

Najpierw musisz znaleźć tego BSODa i ustalić czego on się tyczył. Jeżeli już to ustalisz i udowodnisz tam gdzie zakupiłeś laptopa że to wina sprzętu to jak najbardziej reklamacja to obejmuje. Jednakże ja bym obstawiał że z systemem po 14 miesiącach się coś złego zaczyna dziać i to to jest przyczyną całego zamieszania...
Razorek
Dodano
01.01.2011 18:03:12
  • Veers 01.01.2011 20:00:17

    [quote=Razorek].... ja bym obstawiał że z systemem po 14 miesiącach się coś złego zaczyna dziać i to to jest przyczyną całego zamieszania...[/quote] Razorek - z całym szacunkiem - ale opowiadasz farmazony, i to takie że głowa boli .... @forum.....info - w systemie masz coś takiego jak Podgląd Zdarzeń systemowych (a jeśli to Vista lub 7 - to masz tam nawet coś takiego jak Monitor Wydajności w którym można znaleźć całkiem szczegółową diagnostykę systemu System Diagnostic). Tam należy poszukać zarejestrowanych błędów. Co do zachowania i reklamacji - to jest tak: jeśli to problem systemu - to nie jest to podstawą do reklamacji. Jeśli zaś zachowanie systemu wynika z błędnie funkcjonujących podzespołów - to jest. Sęk w tym że dopóki sprzęt działa - udowodnienie jednego czy drugiego będzie bardzo trudne - zwłaszcza biorąc pod uwagę częstotliwość występowania problemu.

forumnauczycieliinfo
Dodano:
01.01.2011 14:19:09
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1