Nie wyszukuj w okreśonych folderach ?

Witam, w Windows 7 tak jak w poprzedniej wersji widnowsa w każdym folderze jak i partycji dysku w prawym górnym rogu jest funkcja wyszukaj. Jest to super opcja według mnie działa dużo lepiej niż w poprzednich wersjach windowsa. Jednak moje pytanie sprowadza się do tego czy jest taka możliwość aby np. nigdy nie wyszukiwał mi plików w pewnym określonym folderze. Np. jestem na partycji D:\ i chce żeby wyszukał mi wszystkie mp3 na tej partycji , ale np. podczas wyszukiwania nigdy nie brał pod uwagę folderu np. o nazwie "Prywatny". Czy jest w ogóle taka możliwość, aby zrobić coś takie na stale. Czy trzeba zmodyfikować coś w rejestrze. Proszę o poradę i z góry dziękuje.

Odpowiedzi: 4

Więc co mam zrobić ???
rza33
Dodano
29.07.2010 14:57:07
Znajduje - bo został już wcześniej zindeksowany.
Veers
Dodano
29.07.2010 14:46:05
Witam ponownie, Więc zrobiłem tak :wszedłem do właściwości folderu o nazwie „Prywatny” który nie chce żeby jego zawartość była wyszukiwana., czyli PPM właściwości i dalej do atrybuty zawansowane odznaczyłem tam opcje „Zezwalaj na indeksowanie zawartości plików w tym folderze wraz z ich właściwościami” i daje kliknąłem na OK.Dalej klikałem w Strat Menu > opcje indeksowania > modyfikuj > i zobaczyłem, że partycja H na której znajduje się dany folder jest odznaczona , czyli nie powinny być wyszukiwane pliki na niej znajdujące się , więc nie robiłem nic. Ale nadal jak wchodzę na partycje H i chce żeby wyszukał plik np. praca.docx, który znajduje się w folderze o nazwie „Prywatny” to znajduje go, a przecież chodzi mi o to że nie powinien. Już sam nie wiem co mam zrobić ? co robie nie tak ? Proszę o poradę.
rza33
Dodano
29.07.2010 12:56:20
Tak mi się coś wydaje, że powinno wystarczyć wykluczenie danego folderu z indeksowania ...
Veers
Dodano
28.07.2010 14:15:39
rza33
Dodano:
28.07.2010 12:35:33
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1