Nie widzi komputerow w sieci chociaz Internet dzialaWitam, mam małą sieć, część kablową i WiFi (AP)

Witam, mam mala siec z 4 komputerow. Byly 3 polaczone wszystkie przewodowo przez router i switch a teraz dolaczylem Access point i zakupilem Laptopa ktory laczy sie przez WiFi. Internet w tym laptopie (toshiba) jest (standard 802.11g) i z innych komputerow w pokaz komputery grupy roboczej widze tego laptopa (te komputery maja system windows XP i jeden 98) ale z laptopa - z systemem Windows Vista w network widze juz tylko laptopa, a reszty komputerow nie.. co ciekawe gdy z tego laptopa ktory niby nie widzi komputerow z siecipinguje reszte komputerow to wzsystkie pakiety docieraja czyli tak naprawde ma dostep do calej sieci i widzi te komputery jednak ich nie wyswietla w network nie wiem dlaczego i gdzie sie to ustawia.. ktoś może się orientuje?

Odpowiedzi: 3

Dzięki za info Żółty. Nie miałem okazji tego sprawdzić. Być może popracowali nad tym trochę.
wojtt
Dodano
29.06.2007 14:30:53
Jeszcze do sprawdzenia jest opcja "Odnajdowanie sieci" w Centrum sieci i udostepniania - powinna być włączona. Update: wojtt - w Viscie grupa robocza, z tego co zauważyłem, jest mniej istotna. U mnie bez problemu odnajduja sie komputery z innych grup roboczych po kliknięciu sieć. Mam troche wątpliwości czy nie jest to dzięki serwerowi WINS ale o ile dobrze pamiętam to bez serwera WINS tez to działało tak samo.
Żółty
Dodano
29.06.2007 12:48:01
NetBIOS przez TCP/IP w zakładce WINS w zaawansowanych ustawieniach TCP/IP masz załaczone na wszystkich komputerach? Oczywiście na wszystkich komputerach ustawiona jest ta sama grupa robocza?
wojtt
Dodano
29.06.2007 12:42:06
Ka-lolek
Dodano:
29.06.2007 03:09:18
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1