Nie widzę komputerów w LAN

Mamy kilka komputerów podłączonych do switcha (a switch do routera), wszystko dobrze dzialalo dopoki nie zmienilem komputera. Po instalacji windowsa i calej konfiguracji oraz podpieciu kabla do sieciowki mam polaczenie z internetem, z tym, ze nie widze nikogo w sieci. Na poczatku bylo tak, ze widzialem wszystkich uzytkownikow, ale oni mnie nie widzieli. Poza tym, mimo ze ich widzialem i mialem dostep do udostepnionych plikow i katalogow, nie widzialem udostepnionych drukarek. Teraz jest tak, ze w otoczeniu sieciowym mam tylko swoje udostepnione katalogi i nic wiecej. pozdrawiam Karol

Odpowiedzi: 3

[quote]i fajnie jak wszystkie kompy sa w tej samej grupie roboczej[/quote] Muszą byc w tej samej grupie .
bananjp
Dodano
22.12.2008 21:39:10
Doinstaluj protokół netbios w narzędziach administracyjnych/zasady zabezpieczen lokalnych, usun goscia z wpisu "odmowa dostepu do tego komputera z sieci" a w zarzadzaniu komputerem, włącz konto gościa A i wazne, kompy powinny być w tej samej grupie roboczej, dodatkowo w ustawieniach polaczenie musisz miec aktywne udostepnianie plikow i drukarek i fajnie jak wszystkie kompy sa w tej samej grupie roboczej
EMEKpp
Dodano
20.12.2008 13:05:10
Najszybciej byłoby podpiąć stary komp ponownie do sieci, przejrzeć ustawienia i wprowadzić takie same na nowym.
XanTyp
Dodano
09.12.2008 10:11:51
skubaniec
Dodano:
08.12.2008 13:09:51
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1