Nie rozpoznano urządzenia USB - Nokia 6300

Witam. Przejdę od razu do konkretów. Posiadałem kabel USB do swojej Nokii 6300. Któregoś razu po nagłym odłączeniu przewodu z portu USB i ponownym jego podłączeniu pojawiło się "Nie rozpoznano urządzenia USB. Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać..." Dzisiaj zaopatrzyłem się w drugi kabel USB do tego telefonu - niestety to samo. Zrobiłem więc następujące rzeczy (o których się już trochę naczytałem): - reset BIOSa - w menadżerze urządzeń usunąłem wszystko co jest związane z USB (po restarcie systemu zainstalował sam sobie sterowniki na nowo) - podłączyłem swój telefon na starym kablu i na tym nowym (bez zmian) - podłączyłem telefon siostry na obu przewodach i jej wykrywa normalnie - któregoś razu jak robiłem re-install systemu problem nadal się pojawiał - podłączałem telefon do innego komputera (na obu przewodach) i pojawia się ten sam problem co u mnie na komputerze - inne urządzenia które podłączam wykrywa normalnie (karta wifi pod USB, myszka optyczna itd.). - niemożliwe, żeby był uszkodzony jakiś port USB ponieważ podłączałem we wszystkie 4 porty jakie mam i dalej to samo - a inne urządzenia na nich działają. Ktoś miał może już taki problem? Czy to możliwe, że wejście telefonu uległo uszkodzeniu poprzez odłączenie telefonu? Fizycznie na pewno tego nie uszkodziłem. Macie jakieś porady?

Odpowiedzi: 3

W szkole musiałem się zastanawiać nad tym "co poeta chciał wyrazić", a tu, na szczęście, nie muszę. Jak Ci się nie podoba serwis Nokii to już Twoje zmartwienie.
Ucho
Dodano
08.01.2010 23:47:29
Ty... wielki el sensei... mówiąc "fizycznie" miałem na myśli, że np. nic w nim nie wyłamałem ani w portach itd. Więc "ciętą ripostę" zachowaj dla siebie jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia - bo nic do tematu nie wniosłeś.
bl4ckb_b0x
Dodano
08.01.2010 23:28:07
  • Veers 09.01.2010 15:34:43

    [quote=bl4ckb_b0x]... jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia - bo nic do tematu nie wniosłeś.[/quote] Pozwolę się nie zgodzić: [quote=Ucho] ... Tak wygląda odłączanie urządzeń USB bez wykorzystania funkcji Bezpiecznego usuwania sprzętu. [/quote] I jedynie dla kogoś komu nie chce się czytać ze zrozumieniem - powyższy wpis może być niezrozumiały. Więc specjalnie dla bl4ckb_b0x: uszkodzenie "fizyczne" to nie tylko wyrwanie czegoś - ale również uszkodzenie wywołane np. przez przepięcia. Tak więc masz uwalony telefon (no - konkretnie port komunikacyjny). Koniec porad. Co z tym dalej zrobić, powie ci serwis.

[quote=bl4ckb_b0x] Czy to możliwe, że wejście telefonu uległo uszkodzeniu poprzez odłączenie telefonu?[/quote] Owszem. I niekoniecznie wejście. [quote=bl4ckb_b0x]Fizycznie na pewno tego nie uszkodziłem.[/quote] A niby jak ? Psychicznie ? [quote=bl4ckb_b0x]Macie jakieś porady?[/quote] Owszem. Serwis Nokii. To wyjaśni sprawę. Tak wygląda odłączanie urządzeń USB bez wykorzystania funkcji Bezpiecznego usuwania sprzętu.
Ucho
Dodano
08.01.2010 23:17:38
bl4ckb_b0x
Dodano:
08.01.2010 22:40:21
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1