Nie można odnaleźć pliku svchost.exe

Po wlaczeniu komputera i calkowitemu zaladowaniu systemu wyswietla mi sie bład ze nie znaleziono C:\Documents. Z komputerem sie nic nie dzieje ale jest to denerwujace jak za każdym razem wyswietla mi sie ten komunikat. Co mam zrobic? W tym sprawach jestem zielony ;/ Antywirus nieczego nie wykryl niewiem co mam robic czekam na pomoc. [url]http://veec.wrzuta.pl/obraz/2Ww1XMbC4WV/problem.bmp[/url] Zdjecie błędu Aktualne log przez Hijakcthis: http://www.wklejto.pl/101028

Odpowiedzi: 7

Nie ma różnicy jakiego masz antywirusa (to znaczy - różnice oczywiście są: obciążalność pamięci, wykrywalność itp. itd.), jeśli masz komputer na stałe podłączony do Internetu (czy nawet sieci lokalnej) - to na pierwszy plan wysuwają się: Zapora Ogniowa i dobry program do analizy uruchamianych procesów i programów (HiJackThis był i nadal jest ... fajny, ale kiedy pojawiły się narzędzia takie jak OTL czy GMER, jego "fajność" wyblakła). Na drugim zaś planie powinno być utrzymanie systemu w stanie permanentnej aktualizacji (nie w sensie tylko Windows Update, ale również inne używane programy, a nawet sterowniki powinny podlegać weryfikacji i aktualizacji - do tego np. nadaje się Secunia PSI). Powód jest banalny: większe zagrożenie powodują programy typu malware, spyware (i inne ...ware), które podszywając się pod bezpieczne procesy potrafią oszukać praktycznie każdego Antywirusa - szczególnie kiedy ten jeszcze nie wie czego ma szukać ....
Veers
Dodano
12.07.2011 03:12:40
Ja mam NODa32 i wlasnie niewiem czy zmieniac czy nie
Enko
Dodano
11.07.2011 12:59:33
Miałem Avasta kilka lat i chwaliłem go sobie za tryb uruchamiania przedsystemowego - mógł dzięki temu usuwać zainfekowane pliki, które były normalnie pod ochroną systemową. Ale okazało się, że jednak nie zdawał egzaminu i przepuszczał różne "drobiazgi". Obecnie mam AVG i nie narzekam. Obok dowolnego AV, jaki masz u siebie - możesz sobie spokojnie dodatkowo wykonywać skany online np. poprzez MKS-a.
XanTyp
Dodano
11.07.2011 01:30:03
Dziekuje za POMOC .Wywalilem i odpalilem komputer i komunikat mi sie nie pokazal teraz tylko przeskanuje system ale pewnie nic nie znajdzie. Oreintujecie sie moze co to mogło być? Chcialbym jeszcze zapytac jakiego polecalibyscie mi antywirusa. Wirusa usunął antyvir i podobno juz go niema
Enko
Dodano
10.07.2011 12:56:14
Wywal pozycję 89 : O4 - HKCU\..\Run: [Adobe32] C:\Documents and Settings\D\Dane aplikacji\Adobe32\autorun.bat a otem na wszelki wypadek przeskanuj system antywirusem (choć moim zdaniem - na podstawie HijAcka system wygląda na czysty - choć z drugiej strony HiJack to już trochę przestarzałe narzędzie ....)
Veers
Dodano
10.07.2011 12:42:51
Ostatnio instalowalem SP3 bo byl mi potrzebny do pewnej gry. Instalowalem go tydzien temu a komunikat wyswietlil mi sie wczoraj. Wczoraj tez sciagalem pliki do gry zeskanowalem je antyvir nic nie znalazl. Chcialem je odpalic ale nie dzialaly wiec je usunolem i zresotowalem komputer. Po zaladowaniu systemu wyswietlil mi sie taki komunikat jak na zdjeciu i wyswietla sie za każdym włączeniem komputera
Enko
Dodano
10.07.2011 12:41:03
Instalowałeś coś ostatnio? Poprawiłem ci tytuł, bo oryginał nic kompletnie nie mówił. http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/What-is-svchost-exe [quote][b]Uwaga[/b] Jeśli po zainstalowaniu dowolnego programu zaczną pojawiać się komunikaty, że funkcja zapobiegania wykonywaniu danych (funkcja zabezpieczeń systemu Windows) zamyka proces svchost.exe lub inne procesy systemu Windows, może to być spowodowane przez usługi lub rozszerzenia utworzone przez ten program. Skontaktuj się z wydawcą programu, aby dowiedzieć się, czy istnieje zaktualizowana wersja zgodna z funkcją zapobiegania wykonywaniu danych lub spróbuj odinstalować program. [/quote]
XanTyp
Dodano
10.07.2011 12:04:08
Enko
Dodano:
10.07.2011 11:43:44
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1