Nie moge zainstalować:/ problem z ładowaniem

Witam!Mam problem z instalacją visty build 5600...a mianowicie pierwsza częśc instalacji przebiega normalnie...w drugiej cześći dochodzi do 27% extendent files(nie wiem czy dobrze napisałem) i następuje samoczynnie restart. Po restarcie pokazuje mi sie czarne tło i pasek ładowania kóry przeleci pare razy i staje. Dalej nic sie nie dzieje i nie mam pojęcia z czym to moze być związane. Dodam, ze dysk mam podzielony na 4 partycje: na C znajduje sie XP, D i E to jakieś tam programy itp...a na H (dałem 20GB) chcę zainstalować viste.
Proszę o pomoc czytałem juz wiele artykułow ale nic konkretnego nie znalazłem:/
mój sprzęt:
athlon 2.4
geforce 4 Ti 4200 AGP8X 128MB
512 ramu
Dysk WDC 80GB

Odpowiedzi: 1

A na partycji C:\ wystarczająca ilość miejsca jest?
Anathema
Dodano
30.11.2006 07:06:47
  • karolsz1 30.11.2006 15:36:14

    Partycja C ma 10Gb z tego 4.5 wolnego. A dlaczego pytasz o C?? Przecież viste chce zainstalować na H. A czy problem moze tkwić w tym ze moze viste da sie zainstalować tylko na pierwszej partycji albo drugiej a ja chce na 4??

  • Anathema 30.11.2006 17:40:56

    Gdybyś przejrzał sobie archiwum pod kątem problemów z instalacją Vista (do czego Cię gorąco zachęcam) to bys wiedział czemu o partycję C:\ pytam, choć tu wydaje się ok wszystko. Sformatowana w ntfs jest ta H:\? Obraz nie jest uszkodzony?

  • karolsz1 30.11.2006 20:26:42

    Domyślam sie ze chodzi Ci o to ze vista zrzuca jakieś pliki tymczasowe na C czy coś takiego(czytałem o tym co nieco). H sformatowałem w ntfs, obraz tez sprawdzałem MD5Checker'em i wydaje sie bec wszystko OK. Dodam jeszcze, ze gdy po nieudanej próbie ładowanie visty odpale XP na partycji C mam dwa foldery: $WINDOWS.~BT i $WINDOWS.~LS oraz dwa pliki: bootsect.bak  i  $drvltr$. Foldery te zajmója2.6GB. Gdy to usune po włączeniu komputera i dojściu do wyboru który system chce włączyć (Xp czy Viste) jak chce Xp to włącza się bez problemu a jeśli wybieram Viste to wyskakuje mi coś takiego: <BR /><BR />WINDOWS BOOT MANAGER <BR /><BR />Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem: <BR />1. Insert your Windows installation disc and restart your computer. <BR />2. Choose your langeuge settings, and then click "next." <BR />3. Click "Repair your computer" <BR /><BR />If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance. <BR /><BR />File: \Windows\System32\winload.exe <BR />Status: 0xc000000d <BR /><BR />Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrunt.<BR /><BR />Co mogę zrobic aby wreszcie zainstalowac viste?;/<BR /><BR /><BR /><BR /><BR />

  • Anathema 01.12.2006 12:54:37

    Z tego co widzę to wykonujesz instalację spod XP, a z płytki bootowalnej próbowałeś?

  • karolsz1 01.12.2006 14:39:43

    Hmm..próbowałem z płytki...i jest to samo...tylko ze płytka nie jest nagrana jako bootowana chyba. Kumpel nagrał mi to to byo na obrazie płyty. A czy ktoś zainstalował viste obok XP powiedzmy na 3 albo 4 partycji??

  • Anathema 01.12.2006 16:41:26

    <P><BLOCKQUOTE><div>tylko ze płytka nie jest nagrana jako bootowana chyba. Kumpel nagrał mi to to byo na obrazie płyty.</div></BLOCKQUOTE></P> <P>Komputer startuje z płyty, więc jest bootowalna wtedy.</P> <P><BLOCKQUOTE><div>A czy ktoś zainstalował viste obok XP powiedzmy na 3 albo 4 partycji?? </div></BLOCKQUOTE></P> <P>Z tym nie ma problemów, można tak robić, byle by partycja podstawową była.</P>

  • karolsz1 01.12.2006 17:21:15

    Partycja na która chce zainstalować viste jest podstawowa. Tworzyłem ją programem partitiona magic jak coś. A o co chodzi z tym ze partycja jest aktywna??

  • Anathema 01.12.2006 17:35:13

    <A href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_aktywna">http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_aktywna</A>

  • karolsz1 01.12.2006 18:09:29

    Hehh..no tak:D Hmm...nie iwem czy dobrze rozumiem...ale jesli moze byc tylko jedna partycja do ładowania systemu to jak vista która u niektórych jest na innej partycji sie ładuje??

  • Anathema 01.12.2006 18:16:03

    Chodzi tylko tutaj o to, gdzie znajduje się plik boot.ini, czyli z której partycji są inicjowane systemy.

  • karolsz1 01.12.2006 18:25:53

    Aha...fajnie tylko wciąż nie mam pojęcia co mógłbym zrobić aby vista sie zainstalowała:/

  • tedi 02.12.2006 20:57:29

    może tych parę uwag do czegoś sie przyda-vista z zasady powinna mieć 40 gb na dysku<BR>nie ładuje plików do dysku&nbsp; C lecz tworzy swój wlasny folder-jeżeli masz xp na dysku c to viste montujesz na innym wybranym byle tylko byl pusty i sformatowany(sformatuj sobie xp-kiem)płyta powinna byc botowalna<BR>gdy pokaże sie logo visty klikasz na&nbsp;&nbsp; instal now,następnie wybierasz&nbsp;&nbsp; custom i wskazujesz partycje na ,ktorej chcesz ją zamontować,instalacja powinna przebiegac bezproblemowa-sam mam podobne zestawienia kompa i nigdy do visty nie potrzebne mi były dodatkowe sterowniki,a wgrywałem ją kilka razy<BR>po całkowitym wgraniu zamienia literki patrycji,chociaż nie zawsze,miałem przypadek,ze została na literce ,w jakiej ją zamontowałem,ale to tylko raz

  • karolsz1 03.12.2006 13:14:25

    Na viste niestety nie moge przeznaczyc wiecej miejsca poniewaz mam mały dysk a 20GB pozwala na zainstalowanie. Przed istalacja wybieram partycje którą utworzyłem i sformatowałem XP-kiem (nie wiem czy tak powinno być, ale pokazuje mi ze partycja ta ma 19.5GB, z czego 19.4 jest wolne a 65MB zajęte) A czy podczas instalacji powinien nastąpić samoczynny restart? Bo problem mam z tym ze później vista nie moze mi sie załadować i nie moge dokonczyć instalacji:/

  • Anathema 03.12.2006 13:18:38

    <P><BLOCKQUOTE><div>A czy podczas instalacji powinien nastąpić samoczynny restart?</div></BLOCKQUOTE></P> <P>Przy instalacji z poziomu Windows tak przy 27 % następuje restart, więc tutaj jest wszystko ok. A może spróbuj usunąć tą partycję i utworzyć ją instalatorem Vista.</P>

  • tedi 03.12.2006 14:12:12

    tak,vista restartuje sie samoczynnie-od chwili wpisania serialu nic nie robisz tylko czekasz na wgranie systemu,w zależmosci od kompa trwa to okolo 25 minut-na dole monitora jest taki wąski paseczek,on pokazuje ci postępy w instalacji wiec bądź cierpliwy,nic nie kombinuj w trakcie a vista ci się zamontuje-( dodam jeszcze,ze to vista tworzy bott ini i jeżeli przeinstalowałbyś xp to nie będzie dostepu do visty)

  • karolsz1 03.12.2006 21:28:36

    Hmm...moze poprostu poczekam dłużej po restarcie ale nie wiem czy to cos da bo czekałem około 20 minut i nic nie poszło...Na partycji przeznaczonej pod viste nawet nie mam zadnych<BR />plików wiec wychodzi na to ze nawet nie zaczeła sie instalować;/<BR />

  • karolsz1 04.12.2006 18:26:37

    Dzisiaj nadziałem sie na takie coś: gdy vista mi sie nie urychomiła po wyżej opisanym restarcie który nastąpił po 27%, dałem restarta i odpaliłem instalacje z plików kóre vista zrzyciła na dysk C i pojawił mi się błąd:<BR />Windows was unable to locate required installation file [Boot.wim]. Verify that the instalation source is valid, and restart the installation.<BR />Erroc code: 0x80070002<BR /><BR />Wynika z tego ze nie ma pliku boot.wim potrzebnego do instalacji wiec poszukalem go na płycie i skopiowałem do folderu visty na partycji C po czym jeszcze raz odpaliłem instalator i za chwile wyskoczył błąd:<BR />Windows was unable to create required installation folder C:\$WINDOWS.~BT. An exsting file or folder of this namer could not be deleted.<BR />Error code: 0x80070005<BR /><BR />Do czasu kiedy błąd ten wyskoczył(pare sekund) została usunięta większośc plików z C kóre vista skopiowała. <BR />Co wy na to??<BR /><BR />

karolsz1
Dodano:
29.11.2006 23:15:31
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1