nie mogę otworzyć Opcji folderów w Panelu sterowania - Vista HP 32b z SP1

Witam, mam problem i proszę o pomoc - system Vista Home Premium 32 bity, instalowany fabrycznie (tylko płytka Recovery, bez typowej płyty instalacyjnej), laptop Toshiba - otóż: miałem wyłączoną opcję "przywracanie systemu" [teraz żałuję] i obecne przywracanie nic nie pomaga, nie mam żadnych wirusów, adware, spyware i innych robali - sprawdzone ! nie mogę również uruchomić sprawdzania diagnostycznego, bo tylko uruchamia mi się "selektywne" [przeskakuje z "uruchom normalnie" na "uruchamianie selektywne"], podgląd Zdarzeń też mi nic nie mówi [nie ma tylko błędów krytycznych systemu] podejrzewam, że system nie może odnaleźć ścieżki do apletu Opcje folderów w Panelu sterowania, z powodu błędu w Rejestrze - albo zapis w Rejestrze blokuje otwieranie - nie mogę sobie z tym poradzić... Czyli kiedy chcę otworzyć aplet Opcje folderów w Panelu [lub z Pomocy, gdziekolwiek zresztą] nie otwiera się, a gdy klikam prawym przyciskiem myszy - folder reaguje jak jakiś program - "uruchom jako administrator" [tak myślę] bo wyskakuje mi okno dialogowe z tekstem: ------------------------------------------------------------------- rundll32 niezidentyfikowany wydawca "C:\Windows\System32\rundll32.exe" shell32.dll,Options_RunDLL 0 ------------------------------------------------------------------- i teksty typu: nie uruchamiaj tego programu... kontrola konta użytkownika blokuje wprowadzanie zmian. Nawet jak odblokowałem kontrolę to i tak nie otwiera się okno Opcje folderów. Po prostu nijak się nie otwiera ! Inne aplety działają normalnie - czy to lewym, czy prawym przyciskiem myszy, tylko Opcje folderów reagują jak ścieżka do programu :?: Jestem mało zaawansowany "w te klocki", więc proszę o dokładne instrukcje, jeśliby ktoś z Was wiedział jak ten problem rozwiązać, i z góry dziękuję za ewentualną pomoc z Waszej strony z poważaniem – ibiz DODATKOWE INFO przeskanowałem rejestr programem jv16PowerTools i co mi zapodało: >Nie można usunąć "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\DirectInput\MostRecentApplication: Id" Windows zwraca następujący błąd: "Acces denied or invalid key"< ...a w rejestrze stoi - KLUCZ: DirectInput ---> 1/podKLUCZ: MostRecentApplication wartości: Nazwa: (Domyślna) - Typ: REG_SZ - Dane: (wartość nie ustalona) Nazwa: Id - Typ: REG_SZ - Dane: RUNDLL32EXE4549B0E10000AE00 Nazwa: MostRecentStart - Typ: REG_BINARY - Dane: f6 6e a8 af 7f ca c8 01 Nazwa: Name - Typ: REG_SZ - Dane: RUNDLL32EXE Nazwa: Version - Typ: REG-BINARY - Dane: 00 08 00 00 2/podKLUCZ: RUNDLL32EXE4549B0E10000AE00 wartości: Nazwa: (Domyślna) - Typ: REG_SZ - Dane: (wartość nie ustalona) Nazwa: Name - Typ: REG_SZ - Dane: RUNDLL32EXE Nazwa: User Mapper - Typ: REG_BINARY - Dane: 00 00 00 00 Nie wiem co to oznacza ? Może tutaj tkwi problem ? A jeżeli tak, to jak go naprawić ? dodatkowe INFO 2 po dzisiejszej aktualce system Viśta\wio przekazał mi cenną informację - kiedy chciałem otworzyć Opcje folderów za pomocą "uruchom jako admin" \prawym przyciskiem myszy\lewy nie otwiera\prawy zresztą też - oto ta informacja [może ważna !]: >Proces hosta systemu Windows (Rundll32)< szczegóły: "C:\Windows\System32\rundll32.exe" shell32.dll,Options_RunDLL 0 czyżby to była wyłączona usługa? jak ją włączyć? ...zaczynam głupieć, pomóżcie ibiz #-o

Odpowiedzi: 1

http://groups.google.pl/group/microsoft.public.pl.windows/browse_thread/thread/2cf89077add35c10/85597af8cf674875?hl=pl&lnk=st&q=opcje+folder%C3%B3w+Vista+palusi%C5%84ski#85597af8cf674875
Piotr P.
Dodano
21.07.2008 21:11:57
ibiz
Dodano:
12.06.2008 13:31:12
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1